Форум на FordBG.com

Общи раздели => Сервизно обслужване => Темата е започната от: Симо в 14 Октомври 2018 23:58:01

Заглавие: Магазин за оригинални части на Форд в София?
Публикувано от: Симо в 14 Октомври 2018 23:58:01
Здравейте,
Някой знае ли коректен магазин в София за оригинални части за Форд, с изключение на Мото Пфое?
Благодаря
Заглавие: Re: Магазин за оригинални части на Форд в София?
Публикувано от: Pyrhel в 15 Октомври 2018 08:19:21
Защо оригинални? Който иска хем евтини, хем с щампата на Форд части - пазарува отвън.
Заглавие: Re: Магазин за оригинални части на Форд в София?
Публикувано от: zloster в 15 Октомври 2018 12:19:34
https://fordbg.com/forum/index.php?topic=185.0 Има си го магазина. Цените са малко надолу спрямо Мото Пфое.
Заглавие: Re: Магазин за оригинални части на Форд в София?
Публикувано от: Mondeicho в 15 Октомври 2018 15:42:59
Ходил съм няколко пъти да пазарувам оттам, но оригиналните части не са по-евтини от МП за моето Мондео. Иначе предлагат веднага и алтернативни.
Заглавие: Re: Магазин за оригинални части на Форд в София?
Публикувано от: Bizu в 15 Октомври 2018 19:52:15
Цитат на: zloster в 15 Октомври 2018 12:19:34
https://fordbg.com/forum/index.php?topic=185.0 Има си го магазина. Цените са малко надолу спрямо Мото Пфое.
А знаеш ли защо сайта им не работи?
Заглавие: Re: Магазин за оригинални части на Форд в София?
Публикувано от: zloster в 16 Октомври 2018 23:32:07
Нямам представа.
Заглавие: Re: Магазин за оригинални части на Форд в София?
Публикувано от: Симо в 17 Октомври 2018 11:05:03
Благодаря на всички, които отговориха. Ще пробвам магазина в Света Троица. Не съм съгласен със забележката, че който иска оригинални части пазарува само при официалния представител. Такива части абсолютн същите като в МП би трябвало да се предлагат и от малки предприемачи, но със съществено по-малък марж, отколкото при официалния представител, където "монополното" му положение и евентуално ексклузивни права за България му дават възможност да си слага надценка много над пазарната и разумната.
Все пак съм изненадан, че за толкова известна марка като Форд в София няма поне 5 читави физически магазина за оригинални части. Има доста онлайн магазини, където обаче винаги има известен риск. Аз пробвах тези maslaonline.com и вчера получих от тях с безплатна доставка оригинални филтри MANN - маслен, въздушен и горивен плюс 5 л масло Ford 5W-30 общо за 124 лв. До края на седмицата ще ги сложа и се надявам всичко да е наред. За сведение за същите неща изпратих имейл запитване до централния имейл на МП и до служебния на един от приемчиците им и още нямам отговор. Това говори много колко е зле положението в МП. От горния сайт ми отговориха след 1 час.
Заглавие: Re: Магазин за оригинални части на Форд в София?
Публикувано от: jo_jo в 17 Октомври 2018 16:14:10
Цитат на: Симо в 17 Октомври 2018 11:05:03
Благодаря на всички, които отговориха. Ще пробвам магазина в Света Троица. Не съм съгласен със забележката, че който иска оригинални части пазарува само при официалния представител. Такива части абсолютн същите като в МП би трябвало да се предлагат и от малки предприемачи, но със съществено по-малък марж, отколкото при официалния представител, където "монополното" му положение и евентуално ексклузивни права за България му дават възможност да си слага надценка много над пазарната и разумната.
Все пак съм изненадан, че за толкова известна марка като Форд в София няма поне 5 читави физически магазина за оригинални части. Има доста онлайн магазини, където обаче винаги има известен риск. Аз пробвах тези maslaonline.com и вчера получих от тях с безплатна доставка оригинални филтри MANN - маслен, въздушен и горивен плюс 5 л масло Ford 5W-30 общо за 124 лв. До края на седмицата ще ги сложа и се надявам всичко да е наред. За сведение за същите неща изпратих имейл запитване до централния имейл на МП и до служебния на един от приемчиците им и още нямам отговор. Това говори много колко е зле положението в МП. От горния сайт ми отговориха след 1 час.

не знаех, че maslaonline.com предлагат оригинални (т.е. за фабрично вграждане ?) филтри, би ли дал линк или да снимаш някой от тях. Имат ли щампа форд ?
Заглавие: Re: Магазин за оригинални части на Форд в София?
Публикувано от: Симо в 18 Октомври 2018 03:38:38
Цитат на: jo_jo в 17 Октомври 2018 16:14:10
не знаех, че maslaonline.com предлагат оригинални (т.е. за фабрично вграждане ?) филтри, би ли дал линк или да снимаш някой от тях. Имат ли щампа форд ?
Не, не предлагат на Форд(щампа Форд или Моторкрафт). Всичките им филтри са на фирма МANN, която произвежда филтри за всякакви марки и модели.
Заглавие: Re: Магазин за оригинални части на Форд в София?
Публикувано от: jo_jo в 18 Октомври 2018 09:47:09
аз малко не разбрах темата, първо търсиш магазин за "оригинални части" (предполагам OEM) и после казваш, че си купил "оригинални" от maslaonline.com, които обаче не са ОЕМ.
Т.е просто си търсил магазин за масла и филтри, които стават за колата ти?

Иначе МП, обикновено отговарят за ден, два (което никак не е зле), те не са назор дали ще си купиш части от тях при положение, че обслужват fleet-ове.
Заглавие: Re: Магазин за оригинални части на Форд в София?
Публикувано от: Симо в 18 Октомври 2018 23:00:48
Цитат на: jo_jo в 18 Октомври 2018 09:47:09
аз малко не разбрах темата, първо търсиш магазин за "оригинални части" (предполагам OEM) и после казваш, че си купил "оригинални" от maslaonline.com, които обаче не са ОЕМ.
Т.е просто си търсил магазин за масла и филтри, които стават за колата ти?

Иначе МП, обикновено отговарят за ден, два (което никак не е зле), те не са назор дали ще си купиш части от тях при положение, че обслужват fleet-ове.
Извинявам се, ако съм се изразил лошо с термина "оригинални". Последните 12 г. карам КИА и за нея има поне 5 магазина в София, които продават същите филтри, ремъци, накладки и др. като в официалното представителство, на тях пише КИА, произведени в Корея, но на цени около 50 % от цените на официалния сервиз. Представях си, че и със Форд ще е така. Явно не е. От 5 месеца съм собственик на първия си Форд и колата е обслужвана само в Мото Пфое до сега - има попълнена сервизна книжка, а така също и Дигитална сервизна книжка. Имейлите ми до МП са от две седмици и още нямам отговор? Изпратих им дигиталната сервизна книжка и рамата и поисках оферта за смяна на масло и всички филтри. До момента нищо.
Заглавие: Re: Магазин за оригинални части на Форд в София?
Публикувано от: Mondeicho в 15 Ноември 2018 23:48:07
За Форд с щампа на марката има и един магазин на Козлодуй, но ако искаш 50% и повече евтини части, колегите са дали правилен съвет -пазаруване от чужбина  :))
Заглавие: Re: Магазин за оригинални части на Форд в София?
Публикувано от: F Focus в 02 Декември 2020 19:27:06
Относно магазина на ул."Козлодуй" мога да споделя личен опит-за входящ маркуч на радиатора за оригинален(заместител няма-Маздов двигател!!!) ми поискаха 120лв., а в МП-102лв., така че го имайте предвид!
Май беше "Коко-ауто". На 20м. от него има друг по-голям фордовски магазин, но още не съм го тествал! ^-^
Заглавие: Re: Магазин за оригинални части на Форд в София?
Публикувано от: April в 31 Октомври 2024 13:20:45
Аз пък съм доволен от магазина на ул. Козлодуй.
Нещо експериментирах с амортисьорите на багажника и екпериментът не беше успешен, та се наложи подмяна.
С изненада открих, че оригиналните бяха марка Стабилус и тези, които те ми продадоха на смешна цена пак бяха Стабилус.
Заглавие: Re: Магазин за оригинални части на Форд в София?
Публикувано от: saggy в 31 Октомври 2024 14:43:53
Колко е цената? Аз купих Стаболус за около 80лв комплекта за багажника, като имаше доста по-евтини.
Заглавие: Re: Магазин за оригинални части на Форд в София?
Публикувано от: April в 31 Октомври 2024 14:54:52
Заедно двата с номер 498563 + задна чистачка SWF SR59 116516 - 46 лева или нещо от сорта с фактура.
Дали не са се объркали нещо не знам. Видя ми се ниска цената.
Заглавие: Re: Магазин за оригинални части на Форд в София?
Публикувано от: saggy в 31 Октомври 2024 15:34:13
Доста ниска цена, тя чистачката принципно не е евтина от тази марка. Ама нали Фордът трябва да е евтина кола за поддръжка. :)