Размери на акумулатор за Форд Grand Cmax

Започната от SPARTNEG, 28 Април 2021 22:15:26

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

SPARTNEG

Здравейте!
Значи няма така навряна батерия за кола като на тоя красавец 1.6 дизел, 115 кс. Ще се маха конзолата на въздушния филтър, тръби и тн. На доизживяване е
Обаче ми е нова и не го знам с какви размери е акумулатора. В Сервизната книжка не начерих параметри.
Избрал съм Varta ili EXIDE PREMIUM
двата 74Ач, 750А, S5, R+ - aбе стандартен - но не знам размера и да не стане да не влезе...
Имате ли максималните размери на акумулаторите/гнездото на тоя Форд??!
Долу снимка на акумулатора


saggy

Колега, виж в официалния сайт на Варта, Duracell и Bosch. Там можеш да избереш модел кола и двигател и ти показват възможните модели и характеристиките им, включително размери. https://www.varta-automotive.com/en-gb/battery-finder?

SPARTNEG

Благодаря, колега!!
Пробвах това с нашите сайтове за акумулатори и нямаше...
От макскар ми помогнаха и направиха справка. Съвпада този на Варта 85 AH. Особеното е, че за Форд явно са ниски...  демек трябва да са 175 мм, а не 190 мм :/
Бош и Варта реално са едно и също.

Ozzie

@SPARTNEG
нееее знам, 'що се фърляш на 70+ Ah акумулатор
мисля, че за този двигател, заводската спецификация е за по-малък като капацитет, съответно и като размери
сякаш минаха времената, когато дизелите се нуждаеха от корави акумулатори
преди, когато имаше предкамерно пълнене (и не всички са имали и подгревни свещи), може да е имало нужда от акумулатори с голям капацитет
на сегашния се качвам, въртя и стартирам, все едно е бензин, нито чакам подгрева да угасне (то и рядко се вижда да светва), нито въртя продължително на стартер

По-добре с хубава жена на надуваем матрак, отколкото с надуваема жена на хубав матрак...

SPARTNEG

аммм може и така да е. Но се очертава скоро да не я карам на дълго, а доста в градско за по 10-на км. Което еее пали гаси пали гаси и няма кога да се зарежда.
Мале а ваденето какво приключение еее... нямам думи къде е наврян. То са конзоли, то са скоби предпазни, то са кабелак... едва излезе от леглото.

Ozzie

споко, моята я карам в най-добрия случай по 5 км. в града в посока и то не от седмица-две, а от месеци
все още си е ОК, а вече е на малко повече от 18 месеца експлоатация
По-добре с хубава жена на надуваем матрак, отколкото с надуваема жена на хубав матрак...