Колко ви е данъкът на колата и плащате ли си го?

Започната от Bobi, 06 Януари 2012 15:50:31

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

gsto



Pyrhel

Ако сложат на товарните автомобили винетки за товарни автомобили...  (rofl)
Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.

sa6ster

Цитат на: Bivola в 27 Януари 2017 22:44:58
Във вторник го платих на каса в Easy pay и днес в 10.40ч минах ГТП, тоест вече беше разнесен и системата им си го видя.

Да разбирам че вече не ни искат хрърчащото листче като ходим на Технически преглед - Яко

Alexi

Цитат на: Pyrhel в 03 Февруари 2017 10:11:23
Ако сложат на товарните автомобили винетки за товарни автомобили...  (rofl)
това беше така едно време още като ги пуснаха .. нашите служебните всичките са лекотоварни и винетката беше 250 лв или нещо такова  (omg)

Pyrhel

Съвсем редно ми се вижда да е така - служебна кола, товарна - логично е да бръмчи непрекъснато и да троши повече. Да имате винетки на същата цена, като някой дядо с Фиеста 1.1 е ненормалното!
Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.

Alexi

Мда логично е но го махнаха още на следващата година :) Ако трябва да е справедливо - слага се в цената на горивото .. караш повече - плащаш повече ,винетка няма .

hotblooded

Цитат на: Pyrhel в 03 Февруари 2017 10:11:23
Ако сложат на товарните автомобили винетки за товарни автомобили...  (rofl)
И книжка кат С да искат,  също и тахограф + ограничител на скоростта  (rofl)

hotblooded

Цитат на: Alexi в 03 Февруари 2017 13:11:56
Мда логично е но го махнаха още на следващата година :) Ако трябва да е справедливо - слага се в цената на горивото .. караш повече - плащаш повече ,винетка няма .
И търговията с гориво на черно ще  процъфтява....   Винетката е такса за ползване на републикански пътища, данък МПС е данък собственост.  Вратичката с N1 е компенсация за чисто популисткия метод за определяне на данък МПС в България (кочините дето горят колкото гориво, толкова и масло  - данък 30 лв,  при покупката им като правило не се плаща ДДС,  а нова кола евро 6,  дето ти начукват първо 10 бона ДДС,  за десерт още 500-600 лв на година първите 5 години)...  Колкото до горивата - и сега цената им повече от 50% е данъци и акцизи.

Alexi

Че тя и сега процъфтява :)) по груби сметки оня ден гледах е за около 4-5 милиарда на година .. 30 000 ведомствени станции има в БГ ,безконтролни макар че се опитаха да им наложат някакви уреди но малцина си ги купиха :)

B.Stoilov



Alexi

5.50 лв за Пежото ,платих с удоволствие :))

Ilian Petrov


ekstremniat

Моята е на инвалид който си го возя постоянно и съм освободен от данък и винетката ми е подарък а и талон за паркиране на инвалидни места в цяла европа

hotblooded

Винаги съм го плащал, сега хлОпел-а е N1 и си покривам разликата в разхода.. За 3те месеца на миналата година - 1.62... За тази още не съм получил фактура

randity

Цитат на: ekstremniat в 17 Април 2017 11:57:08
Моята е на инвалид който си го возя постоянно и съм освободен от данък и винетката ми е подарък а и талон за паркиране на инвалидни места в цяла европа
То тоя тарикатлък не важеше ли за коли до определени киловати?

П.П. Миналата година - 206лв., тая година вече кочинката остаря и е 137лв.
Моля се един ден хората да разберат, че автомобил се кара с глава, не с крака и ръце.

ihovahi

Тази година 155 лв. Толкова за 2.0 130 кончета.
Който фôрка "майстор" си нахôда!


ekstremniat

Цитат на: randity в 17 Април 2017 17:12:13
То тоя тарикатлък не важеше ли за коли до определени киловати?

П.П. Миналата година - 206лв., тая година вече кочинката остаря и е 137лв.


Да 160 коня и 2000 кубика.Защо да е тарикатлък?

opex

Към днешна дата кой застраховател е за предпочтане за сключване на ГО? Че все се въртят - едни казват, че няма значение, а за други има, едни плащали, а други не...?
Булинс, Дженерали, Олимпик, ДЗИ, ОЗК застраховане, Армеец, Левинс, Булстрад, Уника
Все са в порядъка 190+/-15лв
qaяכSTuning
"I'd rather lose by a mile because I built my own car, than win by an inch because someone else built it for me. Your car is your story, so don't let someone else write the book."
Нося отговорност за това, което съм казал и което съм имал предвид - Не нося отговорност за това, което е разбрал някой отсреща.
Suum cuique

Pyrhel

#228
Теб така или иначе не те вълнува какво плащат или не, защото ти пари от твоето ГО не взимаш.
И моля те - недей в Булинс, те бавят с много месеци над законовия срок. Най-евтини са ДаллБогг.
Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.

painfall

Плащам като поп, даже не за първи път се случва да продам колата, след като съм и платил данъка за цялата година и след това и на новата й плащам за цялата година. За Форда - 263лв тази година, дано догодина падне.