Колко ви е данъкът на колата и плащате ли си го?

Започната от Bobi, 06 Януари 2012 15:50:31

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

Bobi

Мисля, че идеята на темата е ясна. Ще започна пръв.

Ford Focus 1.6 tdci , 90 к.с. - 33 лв  у шопско. Платих си го, понеже е малка сума. Много хора от обкръжението ми не си плащат данъците с години и после при продажбата задълженията им надхвърлят сумата за продажба на колата :)


G_o_c_e_v

Фокус 1.8 tddi 33лв и 18ст. Това у Шумен, плащам го щот не ми се занимава с глупости после.
Автомобила не е признак за социален статус, така че не го възприемайте, като такъв!

mitakinen

#2
Моя данък е 390лв. - S-Max 143к.с.  2007г.
Жалка работа - никой от УС-то не пое отговорност - няма мъже, само мижитурки

Иван Вълков

Моят на Мондеото ми е 36 лева и стотинки. Става въпрос за Харманли. За информация на мотопеда ми е 10 лева.

Ако жиците могат да бъдат свързани по два различни начина,то първият от тях задължително гръмва предпазителя!!!

Vasilev

Focus 1.8 TDDi - 33 лева - PK. Платих го преди 2-3 седмици и имах лихва около 15 стотинки  :D

mirohristov

Mалко познат факт е, че като разсипеш домашна ракия върху маса, разсипаното винаги образува границите на Санстефанска България.

supertorr

за Мондео МК3 2,0 130коня - 181лв но с отстъпка става 145лв

ffmk1l

Едно време колите се правеха от инженери, а сега - от икономисти...

Bobi

Цитат на: mitakinen в 06 Януари 2012 16:09:34
Моя данък е 390лв. - S-Max 143к.с.  2007г.

Тази система, колкото е по-нова кола, толкова е по-висок данъка, я има само в Булгаристан!

П.С. Хубавото е, че колата ти скоро минава в другата категория и разходите за данъци ще паднат наполовина.

Pyrhel

Скъпи данъчни, няма смисъл да продължавате с четенето, в нашия форум всички си плащаме редовно данъците :))
Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.


Чебурашка


Vas

Цитат на: Pyrhel в 06 Януари 2012 18:08:45
Скъпи данъчни, няма смисъл да продължавате с четенето, в нашия форум всички си плащаме редовно данъците :))

хахахахахахахха  :)) :)) :)) :))

ПС: Моя е около 30лв. + 2-3 не ги помня точно. 1.8 100к.с. Плащам ги редовно като изключим скутера ама неговия данък е 8лв. за година

petermitkov

sapienti sat

nikson70

Mondeo 2.0 TDDI, 115 к.с.-2001г., 168 лв. в Сливен.Плащам го редовно.

Alexi

около 280 лв .. веднъж регистрираш ли я в данъчното няма как рано или късно да не платиш .. но има вариант да не я регистрираш ..

zliqiliq

Около 140 кинта в Казанлък за 115 коня.Това за регистрирането е вярно май, ама трябва да имаш кой да ти прави прегледи на МПС без платен данък.Или нещо такова.

Иван Вълков

#16
Все си мисля че точно Алекси това нещо с ГТП изобщо не го притеснява  ;). Шегата настрана в България всичко е възможно. Масова практика е коли да минават ГТП без даже да се види колата, просто ей така на документи....... >:( ...... кофти ама факт. В този ред на мисли немисля че една бележка от данъчното би била пречка. Мен лично тази година не ми я искаха, а и винаги може да се оправдаеш че до края на годината има време  ::).

Ако жиците могат да бъдат свързани по два различни начина,то първият от тях задължително гръмва предпазителя!!!

alishanov

За тази още не съм плащал данък но лятото  когато регистрирах колата отидох да си го платя и сумата беше 18 лв. и някакви стотинки! (happy) (thup) (beer)

mitakinen

Мисля, че като продаваш колата нотариуса иска бележка за платен данък
Жалка работа - никой от УС-то не пое отговорност - няма мъже, само мижитурки

G_o_c_e_v

Цитат на: alishanov в 06 Януари 2012 20:52:05
За тази още не съм плащал данък но лятото  когато регистрирах колата отидох да си го платя и сумата беше 18 лв. и някакви стотинки! (happy) (thup) (beer)

Не че да те плаша, ама са 18лв и стотинки, понеже плащаш за няколко месеца, сега ще е х2 предполагам :)
Автомобила не е признак за социален статус, така че не го възприемайте, като такъв!


Bobi

18 лв е, защото сигурно го е купил втората половина на годината. Тази ще му е около 36 лв.

Polly

18-19 лв, като беше чисто нова беше към 40 лв.
Преди това за 12+ г. фиеста данъка ми беше около 6-7 лева.
Името няма значение...
                                  Важни са ХОРАТА, които седят зад него!

Backstage

Цитат на: mitakinen в 06 Януари 2012 21:23:08
Мисля, че като продаваш колата нотариуса иска бележка за платен данък
Да...един приятел така си продаде колата...никога не беше плащал данък...не беше я регистрирал даже...внесъл 20 кинта по сметката на общината през някаква банка,занесъл бележката на нотариуса и хоп....готовоооо :) измамник от класа...на мен чак не ми се вярваше като ми каза  :D

AlexanderBozhinov

Моят данък за Фокус 1.8 ТДДИ 90 к.с е 27 лв. и стотинки в гр.Ямбол :)

alishanov

Зависи къде е регистрирана колата и в коя община се плаща данък!Преди имах Пежо 306 1.6 90 к.с. данъкът му беше с 17 лв. !Миналата година го продадох и замина в Велико Търново там за същото пежо данъкът му е 27 лв.! (thup)

Alexi

Цитат на: backstage1978 в 07 Януари 2012 01:15:01
Да...един приятел така си продаде колата...никога не беше плащал данък...не беше я регистрирал даже...внесъл 20 кинта по сметката на общината през някаква банка,занесъл бележката на нотариуса и хоп....готовоооо :) измамник от класа...на мен чак не ми се вярваше като ми каза  :D
това беше масова практика но вече е прекратена .. сега след като внесеш по банков път трябва да идеш в общината да ти заверят вносната бележка .. то точно това е проблема ,че като запродаваш някой ден колата няма да успееш .. за прегледите също се усложниха нещата ,както вече знаете там има камери ,всички документи се сканират и пращат онлайн и т.н. .. абсурд да минеш без колата вече ..

Bobi

#26
Вярно ли е, че вече общините получавали извлечения от КАТ за всички регистрирани МПС и съответно изпращали писмо,че има регистрирано МПС на ваше име, а такова не е обявено в общината?

tha22don

За колата от подписа - 150лв. + малко отгоре... скъпо удоволствие е да имаш малко по-мощна от 100к.с. кола...то от киловатите зависи, но все пак...

ValkataFF

За Ford Fokus 1.8 TDCI 115 hp. е 175 лв. в Банкя ,Соофийско...... 8)

Furcy

Мицубиши Галант 2,5 бензин (163 HP) - София - 276 лв и някакви стотинки.
Плащам си го редовно в края на годината :)