Винетки - 2014

Започната от Bobi, 18 Декември 2011 08:52:05

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

emkata

Цитат на: hotblooded в 14 Декември 2012 16:30:24
Винетките нови - пътищата стари :))))))))))))))
Аааа около Симеоновград сме на 50% на нов асфалт.  :)) :))  С кеф ще си купя винетките.                                                                                                                                                     


Bobi

А откога са валидни новите винетки? Аз ще си купя още на 20-ти, но дали важат от тази дата?

G_o_c_e_v

Няма как винетка за 2013 година да важи от 20 декември 2012 година. Купуваш си я на 20.12.2012 и имаш време да я поставиш от 01.01.2013 до 31.01.2013г
Автомобила не е признак за социален статус, така че не го възприемайте, като такъв!

tropper

Цитат на: G_o_c_e_v в 14 Декември 2012 18:48:23
... Купуваш си я на 20.12.2012 и имаш време да я поставиш от 01.01.2013 до 31.01.2013г
Като ако нямаш от 2012 трябва да я сложиш на 01.01 за да можеш да я ползваш :P

Важи от 01.01.2013  до 31.01.2014.
Един вид ни дават един месец транзитен период между старата и новата винетка.
Късото съединение прави силата!

http://www.zahranvane.com/

moni74

Цитат на: Bobi в 14 Декември 2012 18:08:47
А откога са валидни новите винетки? Аз ще си купя още на 20-ти, но дали важат от тази дата?
Аз като взех Мондеото, купих месечна винетка, която вече изтече :) Тези дни ще взимам новата за 2013, ама до края на 31.12.2012 си оставам без винетка. Новата ще важи от 01.01.2013 г.


----------------------------

pantata

Знам, че вдигам мнооого стара тема, но днес имах дело срещу РУП Димитровград (една фотосесия за 200 лв. :)) ) и ми стана интересно какви са били предишни решения и случайно се натъкнах на едно много интересно. Питането ми е има ли промени в закона за винетните стикери от тогава до сега?

Bobi

#36
Какъв е смисълът от такова дело ? Това, че някой решава да мине метър и да кара без винетка, и след като го нахерцат с 300 лв, да се опитва да се изниже между капките ? Не одобрявам подобни действия. Аз съм патил от подобна история, в една от темите я бях разказал. Платих си като поп.

Аз съм на мнение, че е редно всеки да носи отговорност за безотговорните си действия на пътя...

Относно въпросът ти, не съм чел някъде да се споменава за промени.

П.П. Последното изменение, което намирам е от август 2012.

hotblooded

 Боби, съгласен съм с теб че Бай Ганьо трябва да се научи да си плаща за това което ползва в случая пътищата! А като не му харесва - има и черни пътища - и без това сме големи любители на "жипове"-те - по черните пътища винетка не искат!  Но съм съгласен и за друго - по никакъв начин не трябва да оставяме на мира милиционерското войнство докато не се научат да пишат актовете грамотно и така както го изискват законите! Защото както в случая е минал метър гратисчия (без винетка), така утре ще мине метър и някое пиянде, което ще се отърве защото Ушев ще сгомни нещо като му пише акта....

Bobi

Ако някой мисли да пътува, да не забравя, че след утре ще му трябва нова винетка.

rosen700

Цитат на: Bobi в 30 Януари 2014 20:23:35
Ако някой мисли да пътува, да не забравя, че след утре ще му трябва нова винетка.

Нова? онзи ден си купих месечна, пак ли да я сменям?
С тази кола съм се заклел да съм шофьор, не монтьор......и така ще бъде!


Bobi

Имах предвид, че годишните винетки за 2013 изтичат утре...

rosen700

Цитат на: Bobi в 30 Януари 2014 20:51:41
Имах предвид, че годишните винетки за 2013 изтичат утре...

Благодаря за уточнението колега!
С тази кола съм се заклел да съм шофьор, не монтьор......и така ще бъде!