Винетки - 2014

Започната от Bobi, 18 Декември 2011 08:52:05

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

Bobi

От няколко дни гледам ,че по бензиностанциите се продават новите винетки. Направи ми впечатление, че имат уникално грозен дизайн...



(hammer)


pantata

Няма да е проблем ако размера е по-малък от сегашните сенници :)


PcMan

#2
Не са хубави. От всички до сега тези за 2011 най-ми харесват, нищо че са големи. Всяка година трябва да е различен цвят от предната, жълто е кофти, но е в тон със страната - вече сме топла страна зимата вече вали 3 пъти за по 1 ден сняг. В източна българия и толкова не  :'(


Vas

Отново излишни пари  :-X
А ще се пише ли номера на колата някъде?


dimkaraganchev



escobar

Няма значение как изглежда, важното е, че е спечелила награда за документ, който най-трудно се фалшифицира. Европейска награда, доколкото разбрах.


amplified

На някой синчето е спечелило конкурса... ура, ебаси резила!


Чебурашка

+1,надявам се че защитата не е някакво гадно лепило  (stir)


Pyrhel

Това се лекува лесно - двойнозалепващо прозрачно PVC тиксо ;) Пък и по тоя начин една винетка на всичките ти коли. Ако се направи както трябва - не личи.
Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.


escobar

Защитата предполагам е срещу възпроизвеждането им.
Грозна или не, важното е да върши работа. Трябва да е сигнален цвят и да се отличава от предишните.
Иначе аз така или иначе имам само една кола, така че проблем нямам.


supertorr

Цитат на: Pyrhel в 18 Декември 2011 23:11:41
двойнозалепващо прозрачно PVC тиксо ;) Пък и по тоя начин една винетка на всичките ти коли. Ако се направи както трябва - не личи.
а дали няма да има проблем с новите детектори?


PcMan

Цитат на: supertorr в 19 Декември 2011 11:17:10
а дали няма да има проблем с новите детектори?
Лично пробвано с протектор за телефони - въобще не си личи когато се изреже по края. Цяла година не се е разлепяло. Не ми се наложи да ползвам, но ако се бе наложило и беше лепната .. още 6хлв (колкото беше).


Bobi

Аз искам да попитам, ако си купя от новите годишни винетки, ще важат ли от 01.01 ?


Alexander

Да! Но старите все пак ще си важат до 01.02.2012г.  ;)
"Kолкото мастурбацията може да бъде секс, толкова и карането на нова, скъпа и мощна кола на газ е удоволствие!"

by hotblooded


Bobi



Bobi

Днес си купих годишна винетка...Изглежда ОТВРАТИТЕЛНО!


Vas

С всяка изминала година ги правят все по грозни и по-грозни  :D


Polly

Тези винетки са като жълти книжки  ::)
На каква цена са за 2012, има ли увеличение?
Името няма значение...
                                  Важни са ХОРАТА, които седят зад него!


Vas

Не, поредните 67лв. на въздуха  ;D


Vas

ЦитатВинетките за 2011 г. важат до края на януари!
Цените на стикерите за 2012 г. остават непроменени!
Годишните винетки за 2011 г. важат до края на януари т. г., припомниха от Агенция ,,Пътна инфраструктура". Цените на стикерите за 2012 г. за трета поредна година остават непроменени.
Годишната винетка за автомобилите струва 67 лв., месечната - 25 лв. 10 лв. е цената на седмичната.


Marlboro

Кога и тук ще имаме нормални винетки, без да ни се смеят чужденците?  :D Днес и аз си взех, че все забравям. За пореден път борба с махането на старата и чистене на стъклото... Незнам тази какви конкурси е спечелила, но не искам да познавам дизайнера.  :D Дано догодина борбата е успорвана и ни изненадат с нещо ново, например да мига или да свети!
Момичета, при тези цени на бензина, не идваме само за се видим!


Backstage

Бе толкова ли е сложно да направят нещо като магнитните карти (в крайна сметка и банките ги ползват) би трябвало да са достатъчно защитени и просто да важат само за конкретен автомобил и просто да се поставят някъде....а всъщтност защо трябва да са на стъклото...мен книжката ми не е на стъклото!?


Marlboro

#22
Винетният стикер не е поименен, той си е за конкретното превозно средство и е нормално да е подставен някъде. Това което немога да разбера, защо се продължава тази практика да си мажем разни лепенчици по стъклата, вместо да са в джоб залепен на стъклото и винетката да се поставя вътре с номера на МПС-то на нея, какво е в повечето нормални държави? Вадиш старата и слагаш новата, нито ти се мажат стъклата, нито се цапаш с лепило. За хората с годишна винетка е лесно и веднъж на година, но хората, които са с месечни и недай си боже седмични, трябва да се мъчат да свалят и слагат винетки редовно.  ::)  Чак магнитни карти надали, още със системата за фишовете и с узаконяването на камерите се борят, ще вземат в стрес да се вкарат с толкова много техника, това не са касиери в Била или Пикадили да се справят с тия карти. :D
Момичета, при тези цени на бензина, не идваме само за се видим!


Backstage

Цитат на: Marlboro Classic в 02 Март 2012 01:29:57
Винетният стикер не е поименен, той си е за конкретното превозно средство и е нормално да е подставен някъде.
ма аз това имах пред вид де....някъде да е поставен...а не залепнал  :))


escobar

Забелязвам, че коли на силови държавни структури упорито лепят винетки и всякакви други лепенки горе вляво на прозореца, а не според разпоредбите.


Vasilev

Цитат на: Marlboro Classic в 02 Март 2012 01:29:57
както е в повечето нормални държави

Като си взех колата (внос от Австрия) не загледах много добре какви стикери има, но не бяха малко. Странното беше, че бяха от външната страна на прозореца и имаше такива от 2-3 години ??? Ако ги направят и нашите с толкова яко лепило, няма да има махане като се сетя ония как ги стъргах един час  :D


Marlboro

Еми освен да почнат да продават винетката вградена в пластовете на стъклото. Всяка година да слагаме ново, да не се налага да плащат лепило.  :D
Момичета, при тези цени на бензина, не идваме само за се видим!


escobar

 12 месеца за 67 лева, под 6 лева на месец, под 20 стотинки на ден. Спрямо горивото е ташак, изгорен до Стара Загора.


supertorr



hotblooded

Цитат на: supertorr в 14 Декември 2012 15:59:26
Да са ви честити новите Винетки 2013
http://infrastructure.bg/show.php?storyid=1968861
Винетките нови - пътищата стари :))))))))))))))


emkata

Цитат на: hotblooded в 14 Декември 2012 16:30:24
Винетките нови - пътищата стари :))))))))))))))
Аааа около Симеоновград сме на 50% на нов асфалт.  :)) :))  С кеф ще си купя винетките.                                                                                                                                                     


Bobi

А откога са валидни новите винетки? Аз ще си купя още на 20-ти, но дали важат от тази дата?


G_o_c_e_v

Няма как винетка за 2013 година да важи от 20 декември 2012 година. Купуваш си я на 20.12.2012 и имаш време да я поставиш от 01.01.2013 до 31.01.2013г
Автомобила не е признак за социален статус, така че не го възприемайте, като такъв!


tropper

Цитат на: G_o_c_e_v в 14 Декември 2012 18:48:23
... Купуваш си я на 20.12.2012 и имаш време да я поставиш от 01.01.2013 до 31.01.2013г
Като ако нямаш от 2012 трябва да я сложиш на 01.01 за да можеш да я ползваш :P

Важи от 01.01.2013  до 31.01.2014.
Един вид ни дават един месец транзитен период между старата и новата винетка.
Късото съединение прави силата!

http://www.zahranvane.com/


moni74

Цитат на: Bobi в 14 Декември 2012 18:08:47
А откога са валидни новите винетки? Аз ще си купя още на 20-ти, но дали важат от тази дата?
Аз като взех Мондеото, купих месечна винетка, която вече изтече :) Тези дни ще взимам новата за 2013, ама до края на 31.12.2012 си оставам без винетка. Новата ще важи от 01.01.2013 г.


----------------------------


pantata

Знам, че вдигам мнооого стара тема, но днес имах дело срещу РУП Димитровград (една фотосесия за 200 лв. :)) ) и ми стана интересно какви са били предишни решения и случайно се натъкнах на едно много интересно. Питането ми е има ли промени в закона за винетните стикери от тогава до сега?


Bobi

#36
Какъв е смисълът от такова дело ? Това, че някой решава да мине метър и да кара без винетка, и след като го нахерцат с 300 лв, да се опитва да се изниже между капките ? Не одобрявам подобни действия. Аз съм патил от подобна история, в една от темите я бях разказал. Платих си като поп.

Аз съм на мнение, че е редно всеки да носи отговорност за безотговорните си действия на пътя...

Относно въпросът ти, не съм чел някъде да се споменава за промени.

П.П. Последното изменение, което намирам е от август 2012.


hotblooded

 Боби, съгласен съм с теб че Бай Ганьо трябва да се научи да си плаща за това което ползва в случая пътищата! А като не му харесва - има и черни пътища - и без това сме големи любители на "жипове"-те - по черните пътища винетка не искат!  Но съм съгласен и за друго - по никакъв начин не трябва да оставяме на мира милиционерското войнство докато не се научат да пишат актовете грамотно и така както го изискват законите! Защото както в случая е минал метър гратисчия (без винетка), така утре ще мине метър и някое пиянде, което ще се отърве защото Ушев ще сгомни нещо като му пише акта....


Bobi

Ако някой мисли да пътува, да не забравя, че след утре ще му трябва нова винетка.


rosen700

Цитат на: Bobi в 30 Януари 2014 20:23:35
Ако някой мисли да пътува, да не забравя, че след утре ще му трябва нова винетка.

Нова? онзи ден си купих месечна, пак ли да я сменям?
С тази кола съм се заклел да съм шофьор, не монтьор......и така ще бъде!


Bobi

Имах предвид, че годишните винетки за 2013 изтичат утре...


rosen700

Цитат на: Bobi в 30 Януари 2014 20:51:41
Имах предвид, че годишните винетки за 2013 изтичат утре...

Благодаря за уточнението колега!
С тази кола съм се заклел да съм шофьор, не монтьор......и така ще бъде!