Сняг до колене, след него дупка до дупка...ДОКОГА?

Започната от BIGFORDFAN, 22 Февруари 2012 22:34:03

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

BIGFORDFAN

 След ''хубавата''(за децата и скиорите) снежна покривка, отново ''Европейската'' София е осеяна с лунни кратери, поразяващи с размери и острота на ръбовете. Това надали е изненада за някой, ама тази година е просто трагично...
През уикенда ще пътувам до Монтана, но мисълта за минаването през ''околовръстното'' на Враца просто ме потриса  :-X.
Чакам и колегите от страната да споделят впечатления и криви джанти...


Pyrhel

Оня ден го написах и в спамърската тема... Такава промяна за 1 зима не съм виждал никога, по-голямата част от пътищата в София са като развалина, оня ден щях да потроша колата на един завой на бул. България - има кратер, приличащ на шахта без капак. Дори и Цариградско е станало като минно поле. Единствения път, по който съм минавал след снеговете, който не е засегнат е новата част на Околовръстното. Там обаче липсват капаците на шахтите... Представям си междуградските пътища какви са станали, представям си само и разрушените магистрали на какво приличат. Честно казано много се чудя дали и тази година да не протестирам с НЕкупуване на винетка... Последния път когато го направих за 6 месеца минах 30к км, излизах всеки месец от страната с кола до Гърция за лекарства (друга тема, която не ми се отваря за нашата рОдина и как от там цената с ходенето идваше по-ниска в пъти) и на митниците ме гледаха много криво след отговор "Протестирам, затова няма какво да маркирате на предното стъкло".
Докога? Като гледам во веки... (mad)
Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.

BIGFORDFAN

 Аз винетка също не бих купил в знак на протест, но ако ВСИЧКИ го направят, иначе още на Ботевградско са ме заковали(то иначе за какво е тая караулка). Но ако всички са без винетка, айде да видим как ще блокират всички МПС по междуградските пътища  :P .
П.С. на кръстовището на бул.България и Гоце Делчев при трамвайните релси НЯМА здраво място за преминаване просто!

AlexanderBozhinov

Магистрала Тракия е с хубави дупчици,вчера се прибирах,но по ме издразни пътят Стара Загора,-Сливен,там определено бе забава,която се допълваше с гъстата мъгла.Играх си на уцели дупката и стискай палци да излезеш от нея.В България нямаме нужда нито от винетки,нито от гражданска отговорност.Имаме нужда от много късмет,когато пътуваме,защото шофирането от удоволствие се превърна  в изпитание на очи,сърце и психика.

Bobi

Тъкмо щях да пусна тема, но добре, че вече сте я пуснали... Току що се прибирам от Пловдив, където един микробус, за да избяга от една яма по централен булевард, завива рязко към платното, където баща ми се движи с 70 км/ч. Той губи контрол над пежото си и се преобръща няколко пъти. Резултат - Слава Богу на него му няма нищо, но колата е тоталка. От застрахователната компания не правят проблем, но мислим да съдим общината.
П.С. Внимавайте по магистралата около Пазарджик - целият път е осеян от огромни кратери, които са най-вече в лявата лента!

Alexi

неприятно .. във протокола от КАТ настоявайте да пишат за причина лоша пътна настилка

Bobi

Забравих да пиша, че първо бусът удря баща ми и след това той губи контрол...Ще видим какво ще стане (hammer)

pantata

Внимавайте и по Симеоновско посока околомръсното, преди светофара за Дианабад, по-точно лявата лента. Ямата е толкова голяма, че предната кола като влезе имах време да реагирам, но лагуната не завива толкова, че да я заобиколя. Ако ще карате направо дръжте крайно дясно там :(

Vasilev

Аз само да обобщя. Внимавайте, когато и да се качите на колата, щото никъде няма здрава отсечка по-дълга от 200 метра  :D
Боби, добре поне, че на баща ти му няма нищо.

Чебурашка

Ето и от мен една улица която преди беше добре и се използваше  :'(



BIGFORDFAN

#10
  Обувай едни гумени ботуши и си ОК  :))
П.С. Боби, много се радвам че баща ти е добре, голям късмет е имал...

Artur_111196

Ами така е колеги, по важни са камерите които да дебнат дали не сме кривнали по пътя осеян с дупки и преспи, за това не се оправят улиците, /,не достигат пари/ ама пак ние сме си виновни да става така...   Всичките пари които откраднат от нас се използуват против нас... Всяка година нови увеличения на глоби, горива и продукти заплатите падат в същото време, къде отиват тези пари..?    Случката която искам да опиша е от преди няколко седмици когато ми се наложи да си проверя имота си в близката провинция за "Хайдушки" набези, мястото е пътят между Гара Елин Пелин и село Лесново. Излизайки на този път буквално ме блъснаха 30см. сняг, но беше вече късно да спирам защото знам че направя ли го си оставам там... Силният снеговалеж вече беше отминал но духаше много силен вятър и не се виждаше нищо на повече от 5 метра, на места имаше направо преспи и когато минавах през тях се натрупа на предния капак... Някак успях да премина целия участък от около 2 км. без последните 200-300 метра където вече беше невъзможно дори и с висока скорост да пробия...  Слязох до селото, /добре че вече беше близо/ намерих трактор извлече ме, но най интересното е че две седмици по късно когато вече беше спряло да вали и навява, същият този път още не беше докоснат от снегорин...  Ето как изглежда все още...

Polly

Боби, важното е, че с баща ти всичко е наред!

След толкова много сняг и непочистване, явно разчитат да сме радостни от факта, че поне може да се движим вече и да не обръщаме внимание на дупките.

Аз за момента разчитам на по-бавно каране, всъщност 50 км в града и с повишено внимание, но откъдето и да мина през София дупки  има.

Пърхел, идеята да не се купуват винетки е единственото решение, жалко че българите не сме единни и не може да се реализира. И един въпрос като каза, че си купувал лекарства от Гърция, от кой град си пазарувал /предполагам в близост до границата/? Питам, защото ние купуваме някои ваксини от т.н. препоръчителни за Пепи от Гърция/ , но ходим до Солун, но ако има по-близко решение, ще се радвам да споделиш.
Името няма значение...
                                  Важни са ХОРАТА, които седят зад него!

Pyrhel

Гърците имаха някакъв закон за това лекарство и нямаха право да държат повече от 2 опаковки в аптека, а и не във всички аптеки го имаше, така че като мина Илинден - в първото село винаги имаше - Kato Nevrokopi и после спирах по градчетата по пътя до морето и така отивах до Кавала. Не беше кой-знае колко далече, около 1000 км отиване и връщане.

И да не съм Офф съвсем - направи ми впечатление, че повечето пътища в Гърция, по които минах са тесни, но пък без дупки. И най-смешното - като се кара посока Гърция -> България и се мине последното населено място, има няколко км пустош до границата. Е там пътия колкото повече се приближаваш до БГ, толкова по-зле става :))
Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.

escobar

Винетките какво общо имат с дупките в градовете? А и глобата за без винетка не поправя окачването. Тегаво е доста и на Драган Цанков.

Bobi

Точно по "Драган Цанков" целунах двете дупки преди пешеходната. Добре, че се разминах без поражения.

П.С. Благодаря на всички за загрижеността!

Чебурашка

Току що влязох с четирите гуми в дупка,май ще слагам летните по-рано от предвиденото (omg)

pantata

Слагай смело, няма да трупа повече ;) Съболезнования за загубата ти (ако има такава, дано няма) понато ми е от миналата зима - подарък от околоМръсното ;(

Чебурашка

Понеже не бях далече се прибрах и въобще не съм гледал гумите за балони и т.н.,но иначе чувството да преминеш през дупка с 4 гуми с 50кмч е уникално  (tts)

BIGFORDFAN

 И аз да ъпдейтна малко положението в страната:
София-Монтана е горе-долу добре, околовръстното на Враца беше изкърпено пролетта и е ОК, повече дупчици има след Враца към Монтана;
София- Петрич също е по-малко разбит от очакваното, но отсечката Симитли- Кресна е УЖАСНА, просто няма здраво място като хората...пък плащаме винетки, а трафика към Гръцко е огромен.  В градовете по маршрута нямаше фрапиращи дупки, но в Радомир пресечката водеща към центъра може да разбие камъни в бъбреците при всякаква скорост  :-[
В любимата ни столица положението лееееееко се е подобрило, кръстовището на България и Гоце Делчев вече е запълнено, но връзката между Околомръсното при Бояна с България в посока Т.Каблешков (около 100м) е потресаваща, а преди един час минах отсечката от Бриколаж Люлин до началото на АМ Люлин по ОколоМръсния ''път''.... просто НЕ минавайте оттам, по-зле няма накъде  :'(


Marlboro

Цитат на: BIGFORDFAN в 04 Март 2012 01:12:26
а преди един час минах отсечката от Бриколаж Люлин до началото на АМ Люлин по ОколоМръсния ''път''.... просто НЕ минавайте оттам, по-зле няма накъде  :'(
Има! В другата посока, ако беше тръгнал има шанс да не се върнеш, наложи ми се от Овча купел да отида до разклона за Нови Искър... Мислех че там където споменаваш е зле, но нататък даже и камионите се стряскаха.
Момичета, при тези цени на бензина, не идваме само за се видим!