14- ки на фиеста?

Започната от grafa, 17 Юли 2017 09:55:25

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

grafa

Взех преди няколко дни фиеста 2009-та, бензин 1,25. Колата в момента е с гуми 15 цола, на 50 височина. Вози потресаващо твърдо. Чуденето в момента е, ако сложа 14-ки на 185/60-65 дали ще се пооправи возията, ще се отразили на разхода и т.н. Единственият плюс в момента е, че е супер стабилна. Само дето шума също е на високо ниво... Та - 14-ките добър избор ли са, защото май дават такива само за зимата, а лятото да е на 15.


exclusiveremix

Доколкото знам,1.25 мотора е единствения на който можеш да сложиш 14 цола.Странното е кофти возията при теб,защото аз съм карал титаниум екобууст с посочените 15 и беше перфектно откъм возия.Виж с 14,никога ама никога няма да е толкова стабилна в завой,колкото с 15.Аз лично бих и сложил 14 цола,ако сложиш и леки лети джанти + лека гума ще тръгне още по-лесно да върви.
Ford Focus Ecoboost Red Edition
Ford Fiesta TDCI Black&White

Pyrhel

15ките предполагам са 195? 185/65/14 е най-скъпият размер от 3те. А разликата между 195/50/15 и 185/60/14 е 3.5мм във височината на борда и няма да усетиш никаква разлика в друсането.
Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.

painty

Аз карам с 14-ки 185/60/14 возията е екстра.

exclusiveremix

Потвърждавам,че освен на 1,25 мотора,14 цолови джанти могат да се монтират и на 1.5TDCI,но само ако гумите са M+S.Размера си остава същия - 175 65 14 .
Ford Focus Ecoboost Red Edition
Ford Fiesta TDCI Black&White

dimkaraganchev

Я дай малко разяснения, как вида на гумите влияе на размера им, че ми стана чудно.

exclusiveremix

Не мога да дам никакви разяснения за вида на гумата,защото не ги разбирам.Цитирам дословно талона и книжката на колата където бяха описани 195-50-15 , 195-45-16 ,размера за 17 не го помня както и 175-65-14 M+S които размер беше последен в таблицата.Което ме навежда на мисълта,че 14ските трябва да за зимни.Защо как и т.н. не знам и не ме интересува :)
Факт е,че на 1,5TDCI ги пробвах зимните ми 14ски от старата ми фиеста и застанаха.
Ford Focus Ecoboost Red Edition
Ford Fiesta TDCI Black&White

opex

Аз пък не разбирам как за /50 профил може да се каже "вози потресаващо твърдо".
В сравнение с какво? /60? /65?
Че има разлика в 'твърдостта' между тия профили - има. Ама да е чак >потресаващо ...
Да не би нещо друго да я прави "твърда"? :D Което с гума не се лекува :D
qaяכSTuning
"I'd rather lose by a mile because I built my own car, than win by an inch because someone else built it for me. Your car is your story, so don't let someone else write the book."
Нося отговорност за това, което съм казал и което съм имал предвид - Не нося отговорност за това, което е разбрал някой отсреща.
Suum cuique

V.Buzev

Баси, Мегана 9 години се кара на 195/50/15 и изобщо не е твърда возията.
Да не е да са пренапомпени тия гуми или нещо да е пипано по окачването, или пък нещо амортисьори да са заминали и да блъска по неравности?

exclusiveremix

Като човек карал всички генерации от 2002г. нагоре с почти всякакви размери джанти и гуми,определено казвам,че с 15ски - при 50 височина,положението е ТРАГЕДИЯ!Отнася се за всички - мк6 , мк6,5 , мк7 , без мк7,5. Навремето(2013г.) когато ми дадоха екобууст титаниум фиеста с 195-50-15 гума,викам ясно.. и това ще дрънчи,лопа и вози гадно като нашата мк6,5. Качваш се ,караш и кеф.Влиза си нормално на дупките като градска количка.
МК 6 навремето баща ми я караше само с 14цола и точно когато щяхме да слагаме 15(моя идея навремето когато бях на 15г. може би),ни отказаха в сервиза и то точно след пробно каране на такава фиеста с 195-50-15.
Който не ми вярва на думите...нека отиди и да кара която си избере фиеста ,без последната.Ще говорим пак  (rofl)

В момента новата количка на баща ми е фиеста 2015г. с ориг. лята 15ска с 195-50-15 (оригиналния Континентал).Возията е коренно различна сравнено с която и да е лагерна количка.
Ford Focus Ecoboost Red Edition
Ford Fiesta TDCI Black&White