Алтернатива на С-макс - Зафира?

Започната от m_focus, 17 Октомври 2015 18:03:11

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

m_focus

Искам да се извиня, че отварям тема във форума на Форд относно алтернатива на нашата марка, но все пак сигурно има доста колеги които са им минавали автомобили от не една и две марки през ръцете и могат да споделят впечатления. Та въпросът ми е следния, какво мислите за алтернатива на С-макс  с Опел Зафира Б, година от 2006г нагоре и по-специално 1,9 дизел, 100 или 120 коньовия двигател?
Само да не почнат подигравки от сорта на "измислили са опел, че да има по-лоша кола от форд" и т.н.  :D че и за нашата марка има много лафове, пък аз, а и фамилията сме доволни от фордоваците :) Искам мнения за тази алтернатива ако не си намеря С-макс, който да ми грабне вниманието и да ми е по джоба :) Предварително благодаря на тези които споделят впечатления!
карай форд и бъди горд :)


valyo08

Аз лично съм за С-макса-Ако се зароди голям спор,мога да посоча доводите си. 8)

m_focus

Цитат на: Pyrhel в 17 Октомври 2015 18:15:59
Много обичам Опелите, изкарват се пари от махане на ДПФ-и :)

това филтъра за твърди частици нали? Ами и при Форд ги има също, нали са с двигател от ПСА групата.
карай форд и бъди горд :)

Pyrhel

Да. Страдат Опелите, не им понася многото градско като поостареят. При ц-макса по-рядко срещам дпф-и.
Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.

m_focus

като минус на зафирата слагам по-големия разход, нямам идея как им вървят чаркълъците на опелите, но предполагам че няма да са скъпи, може би като на фордовете. Предполагам е добре че е по-вдигната и пасажерите са на една идея по-високо, 2те допълнителни седалки, които са вградени в пода ми се струват готина екстра :) Предполагам са по-скоро ориентирани към средни разстояния, за градско може би макса е по-удобен. Иначе ми допада идея за 100коньовия двигател с евентуално чипосване, за да остане колата в малкия данък  :D
едно време май доста гниеха, сега на по-новите модели предполагам е по-добре.
карай форд и бъди горд :)

Milcho

Не са лоши Зафирите.
Личните ми наблюдения са, че както вече казаха, им излизат разни проблеми с ДПФ-ите. Също сме правили на няколко 150к.с. мотори маховици и съединители, а които съм чувал масово потракват.
Съветвам те да гледаш 120к.с. мотора - проявява се като най-безпроблемен.
Не знам защо мислиш, че опелите харчат повече. При сходна мощност и разхода ще е сходен.
"по-добре счупен Форд бензин, отколкото здраво БМВ дизел" - Ина Тодорова

m_focus

вариант астра комби отпада, нещо нисички ми идват, даже по сравнение с фокуса :)
читави зафири по къщите в нашия край не видях.
чакаме подходящия с-макс, че да се похваля най-накрая, вече и на банкет съм съгласен да вигна   ???  (rofl)
карай форд и бъди горд :)