Отново да попитам за PowerShift - Ford Kuga

Започната от novsamisamzamalko, 08 Юни 2021 21:56:46

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

novsamisamzamalko

Здравейте,

Бях на оглед на две коли, едната е Ford Kuga 2.0 TDCI AWD A6 (140 коня), 2015та, а другата Ford Kuga 2.0 TDCI AWD A6 (163 коня), 2013та, като и двете са поколение MA, според car.info.

Значи тази 2015та ми каза, че е правил ремонт на скоростната кутия на 100 хиляди км, като проблемът бил в двата съединителя и излязъл към 3000 лева. Питах го директно PowerShift ли е кутията, той каза на нея са сухи съединителите, а тази била с мокри (не го каза, но до колкото разбрах сигурно е Aisin).

Въпросът ми е как мога да проверя със сигурност коя от двете кутии имат тези автомобили? Нали Aisin била по-здрава? Въпреки това явно и тя прави проблеми.

Трябва ли да имам нещо предвид при покупка на Куга?

Благодаря предварително!


Alexi

пауършифт са кутиите ,дизеловите са с мокри съединители

novsamisamzamalko

Цитат на: Alexi в 09 Юни 2021 08:10:40
пауършифт са кутиите ,дизеловите са с мокри съединители

Тоест да разбирам ли, че проблемът е само при тези със сухи съединители, тоест тази не пада към "проблемните"?

Жоро Петков

Би трябвало да са Wet Dual Clutch PowerShift. За да си 100% сигурен взмеи VIN номерата и на 2те и ги пусни в търсачка 100% ще излезнат.
Има шанс ако са вкарани от САЩ да са със 6 степенен автомат GM-Ford

Alexi

проблеми си имат ,не е като да нямат особено ако не са обслужвани редовно ( сервизните интервали са доста къси )

novsamisamzamalko

Цитат на: Георги Петков в 09 Юни 2021 10:25:54
Би трябвало да са Wet Dual Clutch PowerShift. За да си 100% сигурен взмеи VIN номерата и на 2те и ги пусни в търсачка 100% ще излезнат.
Има шанс ако са вкарани от САЩ да са със 6 степенен автомат GM-Ford

Взех VIN номера на едната, но всички търсачки искат пари за детайли. Иначе и двете са купувани в България.

АСК ли им е ахилесовата пета на кугите?

Жоро Петков


Ozzie

@novsamisamzamalko

Пробвай с VIN номера на ford.7zap.com/en/
Има полезна и практична информация за части и пр.
По-добре с хубава жена на надуваем матрак, отколкото с надуваема жена на хубав матрак...