Ford Focus MK1

Започната от whaaazp, 19 Януари 2012 16:35:23

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

whaaazp

Здравейте,
Ето го и моя Focus 1.6i 16V 1999г.







Vasilev

Екстра е. Гледам, че добре му стои фейслифтовата предница  (thup)

ForeverFord

Добре поддържан  и супер яккккк автомобил  (fri) (fri)
Легенди:(fe) "качи света на колела";
    Stop Walking,Keep Driving by (fe)

tha22don

Красавец от всякъде  (fri)
Да те радва много и да те вози безгрижно!
Белите мигачи и лостчето от Ghia, веднага се забелязват.
Предницата и тя е претърпяла face-промяна  (thup)

Иван Вълков

МММ красавец..... да те слуша безотказно и дълго време 8)

Ако жиците могат да бъдат свързани по два различни начина,то първият от тях задължително гръмва предпазителя!!!

Vas

Красавец  (thup) Първото нещо което забелязах са белите мигачи на калниците  ;)

ПС: Няма да е лошо да пуснеш една тема как става номера с лостчето на чистачките

Чебурашка

Свежо изглежда (thup)

whaaazp

#7
Благодаря за коментарите.   ^-^

Забелязахте промените веднага.

Главния недостатък на фейслифта е че  повечето хора си мислят че е удряна челно, а не е.

Цитат на: Vas в 19 Януари 2012 17:58:03
Красавец  (thup) Първото нещо което забелязах са белите мигачи на калниците  ;)

ПС: Няма да е лошо да пуснеш една тема как става номера с лостчето на чистачките

За лостчето:
От двете страни на конзолата на волана има по една щипка (виждат се) която трябва да се натисне с права отверка и съответно се откача капака на колоната.
Откачаш буксата на лостчето и проверяваш колко кабела имаш, ако имаш 10 (т.е. във всички пинове има кабел), си купуваш лостче със степени и директно го слагаш.

Има вариант (много рядко) в който може да имаш само 9 кабела, тогава е по-сложно...  ;)



Другата промяна е:



Но нямам идея къде/може ли/как да ми обединянат двете дистанционни....  ::)
Ако някой има предложения....?

road runner

Лявото ако е оргинално мисля ,че няма как , но ако е афтърмаркет може и да имаш късмет . Давам предложение . Отиваш в Практикер Дружба в София и отпреде има ключар в стъкленото преди да минеш касите , търсиш Митко и му казваш че Любо колегата му те праща . Помоли го да ги погледне и двете дистанций и ако имаш късмет може да стане .

П.С: Ся се сещам в лявото има ли платка ?

ffmk1l

Добре дошъл в клуба на сивите Мк1-ци. Предницата стои много добре, доста хора ме съветваха да направя същия ъпгрейд, но аз следвам друга линия.
Какъв разход в града ти дава този мотор?
Едно време колите се правеха от инженери, а сега - от икономисти...


whaaazp

Цитат на: road runner в 20 Януари 2012 11:34:42
Лявото ако е оргинално мисля ,че няма как , но ако е афтърмаркет може и да имаш късмет . Давам предложение . Отиваш в Практикер Дружба в София и отпреде има ключар в стъкленото преди да минеш касите , търсиш Митко и му казваш че Любо колегата му те праща . Помоли го да ги погледне и двете дистанций и ако имаш късмет може да стане .

П.С: Ся се сещам в лявото има ли платка ?

Лявото е сгъваемия ключ от Jaguar , като е лесно да се обучи към централното на колата (тези които имат тази функция/ ключа с 3те копчета).
Но моята има слагана допълнително аларма и съответно искам дистанционното от Ягуара да бъде обучено към компютъра на алармата. ;)
Иначе и в двете има платки, като това на Ягуара съм му сменил и батерията.

Цитат на: Венелин в 20 Януари 2012 11:44:08
Добре дошъл в клуба на сивите Мк1-ци. Предницата стои много добре, доста хора ме съветваха да направя същия ъпгрейд, но аз следвам друга линия.
Какъв разход в града ти дава този мотор?

Благодаря,  във София със задръствания и т.н. не е давал повече от 9,5 бензин.

Но от 2 седмици съм с газов инж AG и съответно на газ май немогат да го настроят добре, и разхода му въпреки че съм в Бургас е доста голям.


P.s Съответно ако знаете някой, който да го погледне....?


road runner

Значи мисля ,че няма как да стане . При мен е по същия начин . Сложих си аларма после си намерих ключ с бутони и в момента не ползвам допълнителната аларма :)

whaaazp



В подземния гараж на кооперацията в центъра на София...

Bobi

 ??? В подземният гараж? Вандализъм или злонамерен съсед?

Vas

Мамка му и скапаната ни "държава"  (hammer) (hammer)

tha22don

Ужасно нещо....който го е направил е за  (hammer) . Надявам се да се разбере кой е, а колата да си върне предишния вид!

Dundee

Да не би да си спрял пред клетката на някой съсед? Но дори и така да е, не е това начинът да ти направи забележка. Голяма гадост ти е причинил, особено в това снежно време.

Pyrhel

Простащина... Особено в това време... Добре че поне не е пренощувала навън така :(
Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.

whaaazp

Пф простащина думи нямам... Не е пречила на никой със сигурност..  >:(

Vas

Някой си няма друга работа и троши коли по улиците. В Раковски вече на 5-6 коли и чупят прозорците в замръзнало състояние. Нищо не се пипа по колата, само чупене на прозорец


whaaazp

Вече с нов преден (пукна се седмица преди да счупят задния) и заден прозорец..  ;)

whaaazp

#21
От днес са сменени някои консумативи.  :P



Номерата на кабелите са:
1335369
1335371
1335374
1335377



peterpetroff

Да ти е честит Фокусника, Колега! Само възхищения ще получиш от тази кола! Карай си я със здраве и безавариино- слушайте се взаимно и двамата ще сте доволни. :)
Видях, че си оборудвал красавицата с нови свещи и кабели съответно. Мак и на мене ми е време да направя същоото и гледам, че си се постарал да и осугуриш ориджинъл такива. Откъде ги взе и каква цифра?
Питам, защото на колкото интернет магазина попадна в БГ все си крият цената на свещите и кабелите за Фокус, а бюджета ми е 45-55 за кабели и около 50-60лв. за свещи.

whaaazp

Благодаря за хубавите думи. ;)

Свещите са 39лв. и стотинки от Moto Pfohe.
Кабелите са 185лв от магазина на Motorcraft, в Moto Pfohe илизат около 210лв, от ebay излизат около 165лв.  ^-^

whaaazp

Дойде ми и въздушния филтър - панелен K&N.  :P

p.s. Трябва да мина да си купя и масло за филтъра.. Предложения  за магазин?

Bobi

Браво, колега! Гледам, че си я глезиш... За масло ти препоръчвам колегата FordOil от форума ( ngt.bg).

whaaazp

Благодаря, имах в предвид маслото, което се слага на въздушния филтър след почистването му, че доставката му ще се забави... ;(

Bobi

Оф, извинявай  (hammer) . Защо не го поръчаш и него от ибей ?

whaaazp

 :D
Цитат на: whaaazp в 18 Юни 2012 23:13:26
доставката му ще се забави... ;(
:P А предпочетох да го изпера преди да го сложа.

whaaazp

Вече е на мястото си.  ^-^
K&N 33-2819