Четвъртият - 2008 Мondeo 2.0 TDCI

Започната от Septerra, 27 Май 2016 12:09:00

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

Septerra

Здравейте, колеги!

След скоростно развитие около Мк3-ката, която от другата седмица отива при новия си собственик, беше време и за скоростно развитие около нова кола. Ето я и нея - Мондео 2008 г., 2.0 дизел, 140 к.с., ръчка, Титаниум.

Моторът на колата работи перфектно, без излишни шумове и вибрации. В момента е на 16-ки със зимни гуми, имам и 17-ки с летни, но още нямам време да ги сложа. Като екстри има стандартните неща за Титаниум, липсват подгрев на седалките и ксенон, които ще се добавят в следващите месеци.

Има разни външни забележки, но така е - ще се правят и те с времето. Приоритет е пълното обслужване.

Няма нищо общо с МК3-ката - ускорение, еластичност, шум в купето при висока скорост, сглобка, изобщо всичко е на поне едно ниво нагоре.

Ще споделям още впечатления, навъртял съм й само 20-30 км. в града засега. Ето и първи снимки, сори за лошото качество.











Ilian Petrov

Честита! Много да те радва и да ти служи вярно!  :)

ihovahi

Честито Геле. Добра изглежда колата. Очакваме да споделиш впечатления.
Който фôрка "майстор" си нахôда!


didon80

Поздравления, чудесен избор и логична крачка напред. Само хубави моменти с новото мондео!

jo_jo


B.Stoilov

Честито! Надявам се 17ките да са еленов рог :P

Dmitarcho

Честито ;) Освен емблемата....няма друго общо с мк3 тази кола ;) Много безаварийни километри да и навъртиш ;)

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk

Ръца Пръца

Mondeicho

Честито и много да те радва !
Животът като цяло е глупав, но графиката е невероятна.

Иван Вълков


Ако жиците могат да бъдат свързани по два различни начина,то първият от тях задължително гръмва предпазителя!!!

tisho_tbk

Яко. Парктронока и затъмнените прозорци оригинални ли са? Как ще сложиш подгряване на тези седалки? Целите ли ще сменяш?


ForeverFord

Честито!

Sent from my D2303 using Tapatalk

Легенди:(fe) "качи света на колела";
    Stop Walking,Keep Driving by (fe)

Septerra

Благодаря на всички! :)

Наистина, приликата с Мк3 е само емблемата. Даже и тя не е, защото вече не служи за отваряне на предния капак. :)

Иначе, 17-ките са си заводските за Титаниум (ако не бъркам) - онези с многото спици. За подгрева - събличат се седалките, слага се подгревния елемент, инсталация и бутони от англичанка и това е.

Първи впечатления след 200 км извънградско - върви в пъти по-добре от предишната, не усеща климатика изобщо. Разхода е неочаквано нисък за мен - по борд е 4.9 (София - Разлог), 120 км/ч темпомат на магистралата и газ по прохода, климатика не е спиран. С времето ще проверя колко е верен бордовия, но като гледам и стрелката на горивото как едва мърда, може и отклонението да е малко. Чудесна возия и, най-важното - страшно по-тиха от Мк3. Няма вятър, няма шумене от гуми (хем е със зимните още).

emkata

  Честито и много безаварийни километри и от мен.

  ПП   Тази от с. Брод ли е, че на нея ми заприлича?

Septerra

Не, от София е колата. Забравих да спомена, видях коментар по-горе - да, парктрониците отпред и отзад, както и затъмнените джамове са си заводски. :)

V.Buzev

Честито, много безаварийни и от мен. Единственото което не ми харесва е че няма релсите отгоре.

Septerra

Една седмица с колата и около 500 км. Градски разход - точно 7.5 в София. За мен - доволно.

Другата седмица влизаме за обслужване - масло, филтри, ангренажен ремък и ролки и, ако се налага, другия ремък с ролки. С времето се оказа, че отпред има една разбита биалетка и отзад един лагер присвирва - също ще минат "под ножа".

От вчера с летни гуми - возията почти не се наруши, но колата е като залепена за пътя. Размерът е 235/45 17, заводски.




Dmitarcho

Разхода даже е много добър, като за София и като за този параход :)

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk

Ръца Пръца

Septerra

Вече сме с ксенонови фарове с лупи - абсолютно същата процедура, както на Мк3-ката. Даже са същите лупите и ксеноновите крушки. Утре предстои пълно обслужване, а междувременно от Англия се чака блутуут модул с USB от MK4 фейслифт. Демек - скоро ще мога да си слушам музика в колата от USB. :)




Dmitarcho

Добре изглеждат лупите и във този фар :) Бравоска

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk

Ръца Пръца

Mondeicho

Това с USB -то при мк4 не е ли вече заводско за модела?
Иначе с лупите изглежда много добре. По добре ли свети с тях?
Животът като цяло е глупав, но графиката е невероятна.


Septerra

USB-то се появява при фейслифта на МК4, тук е пак само жак в жабката. Иначе ксенона свети много по-добре - аз силно предпочитам ксенонова светлина пред обикновен халогенен фар. :)

valeri1972

Цитат на: Septerra в 12 Юни 2016 18:28:37
Вече сме с ксенонови фарове с лупи - абсолютно същата процедура, както на Мк3-ката. Даже са същите лупите и ксеноновите крушки. Утре предстои пълно обслужване, а междувременно от Англия се чака блутуут модул с USB от MK4 фейслифт. Демек - скоро ще мога да си слушам музика в колата от USB. :)"

.....и едно "Благодаря" за майстор Миро.... (wisdom)

Septerra

Така де, напълно забравих за делото на майстор Миро.  O:-) Голямо данке, фаровете се получиха като заводски. :)

Septerra

Колата вече е напълно обслужена, със сменен радиатор на климатика, заден ляв лагер-главина, един шарнир и още няколко дреболии. Скоро ще се пътува. :)

И тук два кадъра от рекорда на Форд. :)






AlexanderBozhinov

Комбито е много красиво . Обожавам големите коли ,които побират всичко .Затова и фикуса си го държа все още :) Да ти е честита и да наливаш само нафта :) Уникално здрава кола е това мондео .С всеки изминат километър се убеждавам :)


Sent from my iPhone using Tapatalk

Septerra

Малко ъпдейт на случващото се. Колата се кара всеки ден, пътува се редовно също така. Скоро наближава второ обслужване, след първичното. Планирам и разни глезотийки, но трябва още известно време. :)

За монтаж в мазето чакат подгрев за седалките и Bluetooth модул с възможност за слушане на музика от USB.

А сега сме готови за път отново. :)




Septerra

Влязохме в 21-век с оригинална навигация за модела. Има карти на Европа и основните пътища на България, трябва да й сложа само антена. Звукът е убийствен. :)



Скоро - решаваме проблема с DPF-а.

Dmitarcho

Пу....честито да ти е :)

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

Ръца Пръца

Mondeicho

Супер, как стои въпросът с обновяването на картите?
Животът като цяло е глупав, но графиката е невероятна.

Septerra

Както обикновено, това е големият проблем. :)

Продават се оригинални дискове с 2016 г. карти за Европа, но не включват България, Румъния и региона. Не че у нас особено ми трябва, но щеше да е готино.

Проблемът е, че тази навигация работи с дискове, а тези от фейслифта - с SD карта. За SD се намират всякакви карти (Европа, Русия, България...), но на диск - не.

Някой запознат ли е с процеса по записване на диск за навигация, който да бъде разчетен? Информацията може да се свали от SD картата и да се запише на диск, но не знам как и дали става.