Черния Фикус

Започната от randity, 13 Януари 2014 14:47:20

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

randity

Здравейте колеги!

Както някои знаят, до онзи ден търкалях Мондео '06 набор, но дойде време да го оставя на родителските тела и да се сдобия със своя кола. След търсене реших да се спра на Фокус 2002 големия снег. Доста време търси, но накрая намерих колата, която ме грабна от пръв поглед.
Като екстри, Фикуса има климатик, радио-CD, блокажи, ел. прозорци и др. Мотора е 2.0 Zetec със завидните 130 к.с.
Ето и малко снимките, 2 дни след пристигането му у дома:



Моля се един ден хората да разберат, че автомобил се кара с глава, не с крака и ръце.


Pyrhel

Красавец! Честит и се надявам скоро да го видим и на живо :P
Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.

Bobi

Баси каква лъскачка...Пожелавам ти да я търкаляш дълго и безаварийно!

Alexi

добре са я пастирали :)) дано да няма изненади ако е от автокъща ,безаварийно ..

amplified

Мога ли да помоля да качиш снимките с нормален размер?
Благодаря

ForeverFord

Честито,много безаварийни километри и само да се слушате двамата  ^-^ много хубав фокуса
Легенди:(fe) "качи света на колела";
    Stop Walking,Keep Driving by (fe)

Dmitarcho

Честито !!! Поне на външен вид е перфектен ;) Дано и под ламарините няма изненади ;) Много безаварийни ;)
Ръца Пръца

opex

Много хубав. Искам да видя тази лъскачка на живо.
qaяכSTuning
"I'd rather lose by a mile because I built my own car, than win by an inch because someone else built it for me. Your car is your story, so don't let someone else write the book."
Нося отговорност за това, което съм казал и което съм имал предвид - Не нося отговорност за това, което е разбрал някой отсреща.
Suum cuique

ihovahi

Супер изглежда колата. Покажи и интериора  (fri)
Който фôрка "майстор" си нахôда!


randity

Благодаря много за пожелания. За снимките, на мен ми се смаляват автоматично, драснете едно ЛС как да ги оправя и ще го направя.
Ето и една интериорна снимка в бързината
Все още съм с единия картон от автокъщата и още 3 си намерих да постелям, че в Мото-Пфое не успях да си намеря стелки..
Иначе, колата е закупена от автокъща, вкарана от Италия, следователно няма грам ръжда. Мотора за момента се държи много добре, онзи ден беше в Мото-Пфое за пълно обслужване като масла, филтри, ремъци, ролки, смяна на фреона на климатика, а бе общо взето като я видях беше окичена на системи  :D
Моля се един ден хората да разберат, че автомобил се кара с глава, не с крака и ръце.


Streetracing

Готина е ! Харесва ми :) Със здраве да си я караш колега

Bobi

Имам преди стелки от Фокус 2 - оригинални гумени. Шофьорската е малко протрита на едно място, но имат още живот в тях. Ако ги искаш и ако станат, мога да ти ги подаря.

randity

Днес минах малко да напазарувам за Фикуса туй-онуй



+ едни стелки.
Между другото, старото лостче за чистачките е като ново, сенника също не ми свърши работа, та ако някой им метне око да пише на ЛС, ще измислим няк'ва цена  (thup)
Моля се един ден хората да разберат, че автомобил се кара с глава, не с крака и ръце.

rosen700

Супер е! Със здраве да си я караш.
С тази кола съм се заклел да съм шофьор, не монтьор......и така ще бъде!

randity

Вчера отново бях в Мото-Пфое за поредното мерене на тампон на двигателя, понеже моя беше станал на ждреб. Първия път мерих от Мондео МК3 ама нъц, по-висок. Вчера отидох с един от МК2 Мондео, който с малко преправяне заспа като плесница на нос. Вече няма треперене. Също така свалиха и фара за да видят защо се поти, оказа се, че някой просто не е умеел да свали капачката отзад и я е счупил при което след мивка фара изчезваше. Също така не ми работеха реотаните на задния прозорец, оказа се, че жабарите не им тре'а реле и решили да го извадят, да не 'аби излишен ток  >:( Отзад нещо тропаше и всеки път, когато отивах /за последните 2 седмици около 10 пъти/ ги карах да видят какво толкова тропа, но задницата беше в идеално състояние. В крайна сметка отворих багажника, махнах кората, извадих резервната гума и се оказа, че ключа за гуми е метнат е така в легена, а не е закрепен както трябва към крика. В крайна сметка всичко беше оправено и вече няма троп-няма лоп  ;D
Смених си и акумулатора с оригинален Фордовски, моя беше Фиам, беше хубав, но някак си т'ва сиво не ми харесваше дори под кутията и реших всичко да си е черничко   :D
Ето и една снимка на едноокия Джо

Моля се един ден хората да разберат, че автомобил се кара с глава, не с крака и ръце.

randity

Днес се сдобих с една емблемка за задния капак, оргиналдъ



Моля се един ден хората да разберат, че автомобил се кара с глава, не с крака и ръце.

randity

Колеги, нормално ли е да е толкова висока колата отпред. Все си мисля, че са сменяни пружините и не са за тази кола. Виждал съм други Фокуси и не са така високи?
Моля се един ден хората да разберат, че автомобил се кара с глава, не с крака и ръце.

ForeverFord

А какъв е размера на гумата? 
Легенди:(fe) "качи света на колела";
    Stop Walking,Keep Driving by (fe)

randity

205/50/16.

Тези, които съм виждал са били със същата джанта и размер на гумата, но дупката не е такава  :'(
Моля се един ден хората да разберат, че автомобил се кара с глава, не с крака и ръце.

ForeverFord

Аз също съм с такива гуми утре ще ти направя една снимка,за база
Легенди:(fe) "качи света на колела";
    Stop Walking,Keep Driving by (fe)


randity

Ще съм ти много благодарен!
Моля се един ден хората да разберат, че автомобил се кара с глава, не с крака и ръце.

randity

Момчета, дайте жокери. Къде /освен в Ebay/ да търся окачване/пружини за този Фокус? Искам да купя пружини 60/40, но си нямам грам идея къде да търся. Писах в О ЕЛ ЕКС Ford Focus пружини -> нищо
Ford Focus 60/40 -> нищо

Помагайтеее  :'(
Моля се един ден хората да разберат, че автомобил се кара с глава, не с крака и ръце.

randity

#22
Вече година и 1 месец съм заедно с моят Фокусник. За цялото това време съм сменил само и единствено два шарнира. Днес получи обслужване на масла и филтри в оторизиран сервиз, където е сменяно всичко. Адски доволен от колата. За съжаление в петък я сполетя нещо доста лошо. От келешлък едната джанта даде фира, но уви - това е повод за нова покупка и утре съм на оглед за новите джанти.  ^-^
Моля се един ден хората да разберат, че автомобил се кара с глава, не с крака и ръце.

ihovahi

Когато човек попадне на читава кола и си я гледа с мерак така става. Още дълго време само да я караш и гориво да сипваш  (fri)
Който фôрка "майстор" си нахôда!


randity

Колата вече си има нов собственик, та предлагам катинара. Отварям нова тема с новата придобивка 


(fri)
Моля се един ден хората да разберат, че автомобил се кара с глава, не с крака и ръце.