Цъкни реклама - спаси форум

Автор Тема: Въпроси, мнения и коментари за конкретни обяви  (Прочетена 119621 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен simo70

• Форд Фен
  • Аз ♥ Форд
  • Публикации: 32
  • Форд: ФОРД ФОКУС-150к.с-екобуст,2011г.
Re: Въпроси, мнения и коментари за конкретни обяви
« Отговор #1160 -: Март 05, 2021, 12:28:53 »
За ръжда гледай основно дъното на купето, вътрешността на дъното на багажника, краищата отдолу на  вратите (където са завити и заварени и има гумена изолация), подкалниците и основите на амортисьорите в коша, по принцип тенекиите в коша на двигателя, калниците по ръбовете им и праговете при снадките им с дъното и с калниците. Можеш да бръкнеш под каалниците там, където корите се снаждат с тях. Обикновено се събира пясък и кал и когато вали дъжд или сняг тази гняз се намокря, задържа влагата и ръждата тръгва. Тръбата на резервоара също е възможно да задържа кал между нея и подкалника и там също е възможно да е тръгнала ръжда, че дори и да има пробойна. Тръбичките на спирачната система също ръждясват и след време могат да се пробият. Случвало ми се е, и чувството педалът да удари дъно, а колата да не спре когато отпред има друга, е много неприятно. В тази връзка ръчната спирачка трябва да държи с леко задействане на лоста и без излишни запъвания, ако е с механичен привод. Ако колата е имала удари, ръждите по вратите, калниците и в кошовете отпред и отзад ще са неминуеми, защото рядко някой сменя ударените тенекии с оригинални. Ако са трудни за изправяне, най-често ги подменят с някакви турски или китайски предложения, а те се скапват бързо. Онзи ден подмених на моята гредичките зад маската, че бяха станали като кори за баница :D
Тази, дето си я харесал, може и да няма външни следи от ръжда, но ако е имала удар, може да се окаже с проблем като на колежката от една друга тема.
Благодаря за изчерпателното мнение,за двигателя мнение ако може.

Неактивен ivchotr

• Форд Фен
  • Аз ♥ Форд
  • Публикации: 2259
  • Форд: Focus 1.8 TDDi '00 Focus 1.6 16V '04 Ghia
« Отговор #1161 -: Март 05, 2021, 12:59:16 »
Не познавам модела.

Неактивен Георги Петков

• Форд Фен
  • Аз ♥ Форд
  • Публикации: 47
  • Форд: Mondeo Mk5 2.0 Duratorq 150ps
« Отговор #1162 -: Март 08, 2021, 14:58:44 »
Двигателя започва да се произвежда от 2010 насам и целта му е да замени по-големите батковци 1.8 и 2.0.
Специално пише, че има вероятност да "пие" антифриза. Други минуси са карбоновите наноси поради факта, че е с директно впръскване. В интернет пише, че специално този двигател има рикол така, че можеш да питаш дали е извършен. Като цяло има оплаквания във Великобритания и уж рикол акциите трябва да оправят нещата, но в крайна сметка Форд сменят 1.6 с 1.5 Екобууст.

Неактивен simo70

• Форд Фен
  • Аз ♥ Форд
« Отговор #1163 -: Март 08, 2021, 22:12:11 »
Днес отидох да го видя и го взех.Гледах външно,вътрешно отдолу беше добре.Какво е рикол дето го пишеш.Габрово-Шумен ми даде 5.9 по комп. разход.Не знам добре ли е .Към Търговище ми светна и пише теар плезуре нещо такова.Това мисля ,че е свързано с гумите ,така ли е не знам.Напомпих едната беше различна от другите и като натисна ОК изчезва надписа,но удивителните седят.Как се оправя това.
« Последна редакция: Март 09, 2021, 08:19:12 от Pyrhel »

Неактивен Ozzie

• Форд Фен
  • Публикации: 1015
  • Форд: C-Max 1,6 TDCi 80kW, 2004 г.
« Отговор #1164 -: Март 08, 2021, 22:28:14 »
Какво е рикол...
Сервизна акция за отстраняване на недоглеждания на инженерите в етапа на разработка.

светна и пише теар плезуре / Как се оправя това.
не е не плезуре, а Tyre Presure Вероятно имаш система за контрол на налягането в гумите. Трябва да се закачи на компютър, да се видят записани грешки.
По-добре с хубава жена на надуваем матрак, отколкото с надуваема жена на хубав матрак...

Неактивен simo70

• Форд Фен
  • Аз ♥ Форд
« Отговор #1165 -: Март 08, 2021, 22:50:19 »

не е не плезуре, а Tyre Presure Вероятно имаш система за контрол на налягането в гумите. Трябва да се закачи на компютър, да се видят записани грешки.
[/quote]
Да точно това пише,само на комп. ли се оправя това?

Неактивен Alexi

• Модератор
  • Властелина На Дизела
  • Публикации: 9210
  • Форд: '12 Peugeot 508 2.0hdi
« Отговор #1166 -: Март 08, 2021, 23:03:22 »
мда .. в Шумен само Мото пфое е твоето място ,35 лв на час + консумативи ... но ще свикнеш :)

Неактивен simo70

• Форд Фен
  • Аз ♥ Форд
« Отговор #1167 -: Март 09, 2021, 14:51:51 »
мда .. в Шумен само Мото пфое е твоето място ,35 лв на час + консумативи ... но ще свикнеш :)
Отидох при мои познати ,които се занимават с електрическата част и стартери и динама и единият е много в час ,седна и натисна няколко копчета и грешката се изчисти от самият комп. на колата.

Неактивен ivchotr

• Форд Фен
  • Аз ♥ Форд
  • Публикации: 2259
  • Форд: Focus 1.8 TDDi '00 Focus 1.6 16V '04 Ghia
« Отговор #1168 -: Март 09, 2021, 22:26:01 »
Хайде честито! Разходът изглежда добър. Пробвай я на магистрала като гониш макс разрешената скорост през повечето време.

Неактивен simo70

• Форд Фен
  • Аз ♥ Форд
« Отговор #1169 -: Март 09, 2021, 23:07:06 »
Хайде честито! Разходът изглежда добър. Пробвай я на магистрала като гониш макс разрешената скорост през повечето време.
Благодаря,при първа възможност ще отскочим до Варна да видя и как се държи при постоянни 140км.ч.Предишният собственик са му сложили масло Форд формула Ф 5.30 ,минал е 4000км и сега го проверих и е на минимума маслото.Това масло добро ли е или кажете вие какво слагате.Възможно ли е да не го харесва това и да го гори или да са наляли по малко майсторите като са го сменяли.Купих 1л. от същото и ще долея .Ще покарам още 2000.3000км и ще го следя.

Неактивен Alexi

• Модератор
  • Властелина На Дизела
« Отговор #1170 -: Март 10, 2021, 07:59:51 »
стандартното масло на форд е ,години наред карах мондеото с него без да го пипа ( продадох го на 200 к км ) но може от тогава качеството да е паднало ..

Неактивен Георги Петков

• Форд Фен
  • Аз ♥ Форд
  • Публикации: 47
  • Форд: Mondeo Mk5 2.0 Duratorq 150ps
« Отговор #1171 -: Март 10, 2021, 13:41:36 »
Честито колега, да си го караш дълго и щастливо.
Type pressure е система за следене налягането в гумите. Не е нужно да се закача компютър или каквото и да е от менютата можеш да настроиш да запомни текущото налягане и при промяна ще светне.
Имай предвид, че тия датчици са с батерия, която не се сменя и може  в някой момент да спрат да работят. Другото е, че понякога при рязка промяна на външната температура пак светват (случи ми се на фокуса един път
 вечерно време началото на пролетта спадна рязко с 10 градуса външната т и минах и през снадка на мост). Евентуално тогава може да има нужда от закачане на компютър за изключване на системата.
Не е нужно да ходиш във Форд официален сервиз. Питай тук ако има нещо или се разрови в чужди сайтове (ако знаеш английски).
Аз примерно от чужди сайтове видях как на моето Мондео с една програмка да си гледам грешките, да си отключа заключени функционалности и т.н.

Неактивен simo70

• Форд Фен
  • Аз ♥ Форд
« Отговор #1172 -: Март 10, 2021, 18:23:40 »
Благодаря ти за мнението.Тази опция за гумите ми казаха ,че не може да се изключи с програма.Автоматичното тръгване на фаровете става ли да се активира,защото сега ги пускам ръчно.Много интересно с толкова много екстри точно за фаровете да не е активирана.С каква програма си активираш и настройваш опциите.
« Последна редакция: Март 11, 2021, 18:30:29 от Pyrhel »

Неактивен Alexi

• Модератор
  • Властелина На Дизела
« Отговор #1173 -: Март 11, 2021, 11:54:32 »
айде от тук нататък по темата .. ако искаш да се коментира колата ти си пусни отделна тема за нея