Гайки за джанти

Започната от jo_jo, 24 Октомври 2015 21:14:51

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

Septerra

Взимаме си кръстачка да има и 19, и 18 номер, и готово. :)


nixel

Мен ме притеснява ръждата, а не номера на ключа. Досега на нито един гумаджия не му е било проблем да ми развие гайките.

ivchotr

Въпросът е човек да може да си ги развие сам с ключа от колата. Моят е някакъв бъгав. За сега не ми се е налагало да развивам, ама веднъж реших да ги проверя след намеса на гумаджия и въобще не останах доволен. Ключът от Фиата е класи отгоре.

Pyrhel

Тоя фабричния ключ става да сурвакаш бежанци, не е като за гайки на джанти, според мен кръстачката трябва да е първата добавка в колата.
Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.

nixel

Цитат на: ivchotr в 16 Декември 2016 21:46:39
Въпросът е човек да може да си ги развие сам с ключа от колата. Моят е някакъв бъгав. За сега не ми се е налагало да развивам, ама веднъж реших да ги проверя след намеса на гумаджия и въобще не останах доволен. Ключът от Фиата е класи отгоре.
То между другото и това е притеснително. Май трябва да си проверя и аз ключа в колата за какво става.

sinnerman

Фабричния ключ си върши добре работата. За затягане на гайките са необходими 140 Nm. Гумаджията, като ти затегне гайката до откат, после ходи търси дълга тръба и се прави на Архимед.Наскоро ми се случи. Да не говорим, че подпират колата където им падне, ако не гледаш.

sinnerman

В неделя си поръчах ей тези оригинални гайки. В петък ще са тук.

didon80

Ето ги обещаните снимки на всички видове гайки, които имам:
[attach=1][attach=2][attach=3]

solo5

#68
Само за инфо:
В Мото Пфое една гайка за 15" стоманени джанти за Фокус МК2 е 9лв (и някакви стотинки)    :-[

20 гайки са колкото 2 нови гуми  (rofl)

moniiii

Цитат на: sinnerman в 20 Декември 2016 09:40:22
В неделя си поръчах ей тези оригинални гайки. В петък ще са тук.
С раздвижен конус ли са ,че не мога да ги скивам от телефона?


sinnerman

Цитат на: solo5 в 20 Декември 2016 15:25:11
Само за инфо:
В Мото Пфое една гайка за 15" стоманени джанти за Фокус МК2 е 9лв (и някакви стотинки)   
20 гайки са колкото 2 нови гуми  (rofl)
Иди ей с този код 5114405 в МП. В Бургас има точно 20 броя на 2.78. за брой.

sinnerman

Цитат на: moniiii в 20 Декември 2016 19:46:40
С раздвижен конус ли са ,че не мога да ги скивам от телефона?
Не, не са. Тези ми бяха оригиналните.. За 7 години на джантите им няма нищо. Има и с раздвижен конус, но предпочетох тези.

solo5

#72
Цитат на: sinnerman в 20 Декември 2016 20:05:32
Иди ей с този код 5114405 в МП. В Бургас има точно 20 броя на 2.78. за брой.

Благодаря!
Тъкмо се каних да пазарувам от Ем Комплект за по 2лв бройката.  ::)
Утре ще пробвам отново в Мото Пфое, че днес по телефона ми спретнаха друга цена

sinnerman

#73
Боцнах едни секрети на McGard[attach=1]

didon80


ivchotr

Цитат на: solo5 в 20 Декември 2016 15:25:11
Само за инфо:
В Мото Пфое една гайка за 15" стоманени джанти за Фокус МК2 е 9лв (и някакви стотинки)    :-[

20 гайки са колкото 2 нови гуми  (rofl)

Малко встрани от гайките, ама пряко касае ценообразуването в МП. Вчера звънях да ги питам имат ли потенциометър за дросела на моя Фокус и след малко юнакът отсреща, с очевидно очакващ реакцията ми глас съобщи, че нямат, но могат да ми доставят оригинален от Германия за 246 лв. Аз съответно не го оставих изненадан от реакцията ми за тази цена (rofl) У нас, по други магазини, оригиналните вървят по 120 лв. Аз си уредих за 85 пари.

sinnerman

#76
По съвсем друг начин изглежда джантата с тези гайки. Старите гайки им изпопадаха капачките и ми вадеха очите как стояха.

teloto

Цитат на: sinnerman в 20 Декември 2016 09:40:22
В неделя си поръчах ей тези оригинални гайки. В петък ще са тук.
От къде ги поръча и на каква цена?

sinnerman

Поръчах ги от тук. Има по 16 и по 20 броя гайки. Тези с 16 броя са в раздела за Фиеста. Ако имаш секретни болтове можеш да си вземеш комплект с 16 гайки. Има с раздвижен и стандартен конус. С капачки, без капачки. Каквото ти хареса. Бях писал по -горе, че ще поръчвам, но явно не си видял.

teloto

Цитат на: sinnerman в 28 Декември 2016 21:07:04
Поръчах ги от тук. Има по 16 и по 20 броя гайки. Тези с 16 броя са в раздела за Фиеста. Ако имаш секретни болтове можеш да си вземеш комплект с 16 гайки. Има с раздвижен и стандартен конус. С капачки, без капачки. Каквото ти хареса. Бях писал по -горе, че ще поръчвам, но явно не си видял.
Съжалявам,не съм видял,но ти благодаря за препратката!Малко ще ми е трудно с немския (rofl)....


esko148

Темата е малко стара, но днес се сблъсках с проблем, който разреших по един доста интересен начин, който реших да споделя с вас. Току виж се е оказало полезно на някой.
Та колата ми е тази от подписа: Мондео МК1.
Днес си сменях летните със зимните гуми. Гумите са монтирани на стоманени джанти, така че само свалям и слагам. Обаче днес докато ги сменях, едната гайка на предно дясно колело взе че превъртя ( резбата на гайката се бе износила до гладко ).
Веднага потърсих в Интернет и се оказа, че оригинални за Ford са по 9,50лв бройката, а някакви поцинковани ( май на "ETE" )  бяха по 3,90лв за брой.
След това споделих проблема с приятел автомеханик и той ме посъветва да пробвам с гайки от TРАБАНТ. Веднага отидох до комшията, който притежава такъв автомобил и се снабдих не с една а с цели 4 броя Трабантови гайки.
ПАСНАХА ИДЕАЛНО  (bow) (fe)

ivchotr

Феродов диск от Москвич 412 ставаше за първите Сиери.

Mondeicho

#82
Аз лично не бих сложил някаква част от руските автомобили на моя....
Животът като цяло е глупав, но графиката е невероятна.

ivchotr

Откъде си сигурен, че в твоя няма части, които са правени в Русия, Бангладеш или Заир :D

Mondeicho

Не си ме разбрал правилно- нямам предвид къде са произведени, а че не бих сложил части предназначени за Лада, Москвич, Волга и т.н на моя автомобил. Разбира се това е мое мнение споделено на база опит. В крайна сметка всеки на неговият автомобил може да слага каквито иска части, стига те да не са компромис с личната и на околните безопасност.
Животът като цяло е глупав, но графиката е невероятна.

ivchotr

Феродовият диск или работи или не. Първите Москвичи са взаимствали двигатели от Опел. На последните преди Алекото, с успех се монтираха скоростни кутии от БМВ, дето им викаха "акула" и колата ставаше друга. На Москвичите просто им куцаше скоростната кутия. Двигателят беше чук. Първите Жигули бяха с детайли, на които пишеше Фиат, но ги произвеждаха в СССР за да се влагат именно в Жигули. Не виждам какво прави Форд някаква извънземна марка, та да не може да ползва детайли от руска машина, при положение, че са идентични. Освен това на западните ми коли се е случвало да се трошат детайли, чиито аналози в руските не са мръдвали. Онези влагаха метали, не кашкавал.

saggy

Колеги, аз съм алуминиеви джанти с оригиналните конусни гайки с капачки, които постоянно падат. Ясно е, че не съм първият, като чета темата. Дайте идея за читави затворени гайки без капачки!:) Някой взимал ли е от www.kfz-teileprofi.de и с капачка ли са конусните гайки?

Ozzie

На тейлепрофито не намирам гайки.
Освен да си вземеш от нашите?
По-добре с хубава жена на надуваем матрак, отколкото с надуваема жена на хубав матрак...

saggy

#88
Ето я гайката за фокус 2 фейс - https://www.kfz-teileprofi.de/3051/radmutter-fuer-ford-alufelge-1-stueck?c=310
Ето я гайката за фокус 3 - https://www.kfz-teileprofi.de/3041/radmutter-1-stueck-fuer-ford-alufelge
И не се разбира дали са с капачки.

Иначе от ЕТЕ Каталожен № 59 може да става за алумиева джанта, защото е с раздвижен конус. Някой ползва ли я е? Имам гайки но. 52 за стоманените ми джанти и нещо не ме кефят много - с пистолет много трудно ги завиха при първоначалното слагане и после на ръка ги дозатягах. Това обаче може да е заради първоначалното напасване на резбата.

Ozzie

тази от 2,30 EUR със сигурност е с капачка
мисля, че и по- евтинката също е с капачка, като отвориш снимката в цял размер се вижда сякаш, че е така
https://www.kfz-teileprofi.de/media/image/22/bf/f4/5114407.jpg
По-добре с хубава жена на надуваем матрак, отколкото с надуваема жена на хубав матрак...