Тропане при ляв завой - лагер,тампон,каре?

Започната от FatDivision, 10 Април 2015 22:01:08

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

FatDivision

Здравейте! Пресен пресен съм във форума и като собственик на Форд Фокус ( 1.6 TDCi 2005г.),тъй че ако темата е на неправилно място,просто я изтрийте. Имам колата от една седмица горе-долу,като я закупих с крива предна дясна гума,което разбира се разбрах в последствие. Първоначално имаше едно трептене на волана. Това го оправихме,още в началото на тези седмица смених гумите и сложих 4 нови летни Нокиан. Но,след това при въртене на ляво и потегляне се чува нещо като пукване,1-2 пъти и спира,при рязко тръгване също. Разпитах в сервиза,нямаха време да я погледна,но майстора се съгласи да направим един тест на полигон. Първа -втора с газ пълен ляв почти,никакво пукане,като ме убедиха,че не е каре,защото щяло да си проличи веднага. На място въртя пак никакво пукане. Обясниха ми,че може би е някакъв тампон на "кокала". Та,ако някой,който може да ми даде някакъв съвет от какво е,може ли да стане нещо по-лошо и какъв е този кокал :D ще съм много благодарен. Все пак колата отива на сервиз след празниците,за да се разбере точно какво е.
Весели празници!


tropper

Добре дошъл!
Много неща може да са, включително и като са сменяли гумите да не са стегнали гайките на джантите.
Може и залепващи накладки да са, щом е само при тръгваме.

"Кокал" за пръв път чувам като автомобилен детайл (rofl)
Дано да е нещо леко.
Късото съединение прави силата!

http://www.zahranvane.com/