Какво купих за колата днес?

Започната от Bobi, 03 Ноември 2011 04:25:01

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

TourneoRS

Да повдигнем темичката

Купих 5л масло 15W50 , маслен, въздушен филтър, тампони на макферсона и накладки.По принцп ползвам друго масло , но не ми се чакаше още една седмица.


тампоните и накладките ги смених веднага, че работата не беше никак добре. ^-^

Ето ги старите накладки   марка Феродо н а 12000 км  :D, сложени на чисто нови дискове , обаче с по-малък диаметър ..






Майсторчето ме обръсна 50лв за смяната .За тампоните 40лв, за накладките 10лв.
IVECO -  с него не се ходи надалеко .


radikn

Цитат на: Dmitarcho в 06 Януари 2015 21:37:07
Маслото ми идва на 70 и няколко лв. с доставката до Габрово. Филтъра е 60 пари :(

Филтър

И съм по-сигурен че не е менте, отколкото от тук ако го купя!

TourneoRS

Понеже наскоро  си купих един цифров волтметър ииии разбрах, че колата работи на 12,5 волта при включени фарове.Смених клемите на акумулатора, резултата беше добър стигнах 13 волта  :D .Проверих четките , бяха оригиналните от 1989 г. с дължина 5мм. Смених  тях и работата заспа. Преди паля колата , работи на 13,7 волта , включвам фаровете пада 13,2 , радио и парно на 2 - 12,8 едва едва ...

Сега паля , работи на 14,4 волта  , включвам фарове , радио, парно, пада на 13,8в и не мърда по-надолу . На границата е но пак е по-добре от преди. Самият алтернатор  иска ремонт, мястото където са контактували четките е доста зле .

IVECO -  с него не се ходи надалеко .

radikn

Стария ( TUDOR 77Ah) си беше перфектен, но поне 4 годишен,
и понеже ми потрябва акумулатор реших да го подновя с този:


free image uploading

Направо "залепна" в кутията (315/175/175)
207 кинта с връщане на стар (75 Аh Монбат-никога повече !!!)

TourneoRS

Нова водна помпа -75лв, бензинова помпа " Пиер Бург" 178 лв , всичкото това за Спринтера.
IVECO -  с него не се ходи надалеко .

G_o_c_e_v

Маслен филтър на MAN
Филтър купе с активен въглен
Масло 10w40 Statoil Някакво Шведско.
Автомобила не е признак за социален статус, така че не го възприемайте, като такъв!

emkata

  Току що ми изпадна една водна помпа за фикуса на 30 лв с отстъпката. Испанска някаква, AIRTEX. Сега остава и да е качествена .  ^-^

valyo08

#727
В събота смених преден десен лагер на главина-(мууг) -42лв+задна лява главина-30лв.,която взех употребявана от колега.Не е перфектна,но е по добра от моята.На въпросите-"защо не нова" отговарям-не ми хареса цената.Може би по-натам..........Установих,че ми трябват две гайки за ляти джанти,глухи с подвижния конус-ако някой има излишни да свирка-черпя! 8)

valyo08

Голямата кора под мотора-45лв.-малката кора под радиаторите-21лв.-крепежните елементи-18лв.-2бр.гайки за лети джанти,с капачки и подвижен конус-10лв.

Septerra

Масло + филтри, хидравлична помпа, ремък и ролка на хидравличната помпа, предни накладки.


Alexi

нова помпичка ? колко ръсна :)

jovani68

Зимни стелки от МФ. Не миришат (rofl)

Septerra

А, не е чисто нова, никога не бих взел чисто нова. :) Уж е от кола на 90к км., за 80 кинта ми я дадоха, че мойта свирна. Днес ще видим резултата. :)

m_focus

Отдавна й бях обещал да й взема  ^-^ уж някакви немски, меки са и не миришат на гадно, към 55 пари струват горе-долу


карай форд и бъди горд :)

TourneoRS

Три литра антифриз Вексол , концентрат до -74гр ..

две туби зимна течност за чистачки, поръчах си маслото и филтрите .
IVECO -  с него не се ходи надалеко .

Mondeicho

Едно тампонче, че старото се беше прокъсало. За 60 ина лв.
Животът като цяло е глупав, но графиката е невероятна.

V.Buzev

Цитат на: Mondeicho в 08 Април 2017 02:44:41
Едно тампонче, че старото се беше прокъсало. За 60 ина лв.

Усети ли някаква разлика след смяната?

Septerra

И аз смених на МК4-ката през уикенда този тампон, заедно с масла, филтри и задни накладки.

Mondeicho

Аз смених и масления и сега е по-стабилна не трепери толкова, но не знам заради кой от двата се пооправи или е комплексно.
Животът като цяло е глупав, но графиката е невероятна.

BillyBADBoy

#739
Всички оригинални филтри + 6 литра Формула F 5W30 за Фокуса. Цялата сметка с доставката ще се върже към EUR 83

(link)


Nedkicha

#740
Цитат на: BillyBADBoy в 19 Април 2017 19:55:17
Всички оригинални филтри + 6 литра Формула F 5W30 за Фокуса. Цялата сметка с доставката ще се върже към EUR 83

(link)
Благодаря за полезния линк, колега! :) От Германия по-изгодно ли излизат частите или залагаш, че не са ментета? Доставката до Бг от сайта ли е или ползваш куриерска услуга?

BillyBADBoy

Специално за маслото би трябвало да е оригинал :). Филтрите и те са FoMoCo, така, че мисля, че си струва.

Ползвам куриерска фирма, като цената е 3 лв. на кг. до тук (не искаха да пращат маслото от германия иначе филтрите няма проблем да ги доставят и от сайта през DHL за EUR 11.9)

moniiii

Някой иска ли да направим групова поръчка до въпросният сайт сайт,за да поделим транспортните разходи

sinnerman

#743
Имах няколко леко ръждиви петънца на ботушите. Като са ми сменяли амортисьорите са одраскали боята. И си поръчах [attach=1]. Търкане с шкурка и стана лунен прах[attach=2].

Mondeicho

Те пък и добре са ги завряли, място колкото искаш (rofl)
Животът като цяло е глупав, но графиката е невероятна.

V.Buzev

За второто мондео два пистови ремъка и каналната ролка + модул за дневни светлини да пали автоматично халогените!

Mondeicho

Модулчето е много полезна екстра и аз съм с подобно на халогените и намалена осветеност на 70%  нагласена.
Животът като цяло е глупав, но графиката е невероятна.

exclusiveremix

Подкрепям ви и двамата.Модулчето върши прекрасна работа.Кофтито е когато се качиш на кола без автоматични дневни и без модул  :'(
Ford Focus Ecoboost Red Edition
Ford Fiesta TDCI Black&White

zloster

Капачка за разширителния съд на охлаждащата течност Гейтс/Gates и стъкло за странично огледало с подгрев Алкар/Alkar. Стъклото е асферично.
Чукча не читател, чукча - писател.
Смисъл, произход и употреба са пояснени на http://dslov.ru/pos/38/p38_229.htm
За обогатяване и подобряване на говорно-писмената ни култура: https://rechnik.chitanka.info/ http://ibl.bas.bg/rbe/ https://rbe.chitanka.info/

Pyrhel

Биндзинче за приусчока (tooth)
Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.