Странни вибрации - Galaxy 1.9 TDi

Започната от rosen700, 30 Януари 2014 18:01:25

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

rosen700

   Днес като запалих Баба Яга я оставих да поработи десетина минути и влязох в магазина отсреща. Като се върнах ми направи впечатление, че като подам газ в диапазона между 1200-1800 оборота се появяват силни вибрации това при работа на място (вибрациите се изразяваха в тресене на волана и таблото) подкарах я и продължи да вибрира, отидох до центъра и я оставих с работещ двигател докато си свърша работата, когато се върнах вибрациите бяха изчезнали. Единственото което съм правил е, че снощи буксувах малко повече, веднъж заради един гений спрял по средата на платното (наложи се да мина през пряспата встрани от пътя) и втори път когато правех маневра за паркиране ( изкачвам наклон пред блока и горе има паркинг също под наклон, там обръщам на задна) готиното е че като завъртя волана в крайно дясно на задна форда се върти като пумпал на място, май има и блокаж на диференциала, но не съм сигурен.
С тази кола съм се заклел да съм шофьор, не монтьор......и така ще бъде!


rosen700

Едно уточнение, вибрациите не изглеждаха като от двигателя, бяха с много по-висока честота и с по-странен шум почти като жужене на бръмбар, но доста по силни.........както и да е Баба Яга е в движение всеки ден, дори и снощи из виелицата.
С тази кола съм се заклел да съм шофьор, не монтьор......и така ще бъде!