C-Max Бордо на G_o_c_e_v

Започната от G_o_c_e_v, 17 Октомври 2013 20:58:43

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

Backstage

Гоше са фокуса требва да го завещаеш на жената нема начин....  ^-^


G_o_c_e_v

КЕФ, обучих си втория ключ да отключва/заключва и да отваря багажника от дистанционното (clap) (pnga) Пренесох си багажериите в новата кола, а старата ще си чака новия собственик.
Автомобила не е признак за социален статус, така че не го възприемайте, като такъв!

Alexi

и ти стана много потаен :) по кой метод от всички които коментирахме стана :)

Dmitarcho

Не е ли като при Монди ... "контакт 4 пъти .... "
Ръца Пръца

G_o_c_e_v

Вкарваш стария/работещия ключ, въртиш на положение II и връщаш на положение 0. Това правиш 4 пъти последователно в рамките на 6 секунди. Ключът остава на 0, натискаш бутона за отключване на работещия ключ и чуваш че нещо под таблото бипва. Натискаш същия бутон на необучения ключ и трябва пак да чуеш бипване. Въртиш ключа пак на контакт и връщаш на 0 за да приключиш процедурата, ако няма да обучаваш други ключове.
Това по обяснението на Алекси.
Освен това задържах едновременно отключване и заключване и след като примигнаха мигачите вече съм с 2-но отключване или иначе казано: 1 натискане отключва само шофьорската врата, 2 натискания отключва всички врати.
Автомобила не е признак за социален статус, така че не го възприемайте, като такъв!

G_o_c_e_v

Днес малко.. ама мъничко напсувах инженерите на Форд... ашколсун, машшалла момци, да натикате филтъра за купето в г-за на географията и не само това, ами трябва да се свали педала на газта И ако не бях българче трябваше да сваля и педала на спирачката, ама нЪл съм кУрав, стана по 2-я начин. Освен това километрите и излязоха колко са... табло 94 000, дълбините на канал... компа 246 000. Не ми се виждат толкова много, предвид цялостното състояние на колата...
Автомобила не е признак за социален статус, така че не го възприемайте, като такъв!

whaaazp

Цитат на: G_o_c_e_v в 25 Октомври 2013 19:20:01
Днес малко.. ама мъничко напсувах инженерите на Форд... ашколсун, машшалла момци, да натикате филтъра за купето в г-за на географията и не само това, ами трябва да се свали педала на газта И ако не бях българче трябваше да сваля и педала на спирачката, ама нЪл съм кУрав, стана по 2-я начин. Освен това километрите и излязоха колко са... табло 94 000, дълбините на канал... компа 246 000. Не ми се виждат толкова много, предвид цялостното състояние на колата...

стига е, те па смъкнали с 150 000км... тц тц тц

Alexi

ако е поддържана добре колата не са много км за тоя мотор

Bobi

#38
Кофти... но от друга страна има шанс важни елемeнти като съединителя да са сменяни и да си спестиш тези разходи в близкото бъдеще.

Dmitarcho

Как пък ги разбра на колко км. е ;) Иначе, мда .. на много интересно място е въздушния филтър ;)
Ръца Пръца


G_o_c_e_v

С подходящата апаратура всичко излиза. Хубавото е че всичко по автомобила е ток и жица, EGR-a работи коректно, окачването е стабилно, няма записани грешки и общо взето автомобила е бил пазен според мен и тези километри не са много, както каза Боби, има шанс тва онова да е сменено.
Автомобила не е признак за социален статус, така че не го възприемайте, като такъв!

niko_nenchev

Цитат на: G_o_c_e_v в 25 Октомври 2013 19:20:01
Освен това километрите и излязоха колко са... табло 94 000, дълбините на канал... компа 246 000. Не ми се виждат толкова много, предвид цялостното състояние на колата...
Гадни педали,нарушили са златното правило,че километрите се делят на две!Все пак колата изглежда доста добре - явно е пазена ,а и 246к,не са чак толкова много...

hotblooded

 На две се делят на бензиновите коли, на дизляците - къде на 3, къде на 4, понякога и на 5 (това за марковите лимузини) Toва да и е кусура на колата...  Проблема е друг - неговата е на 246 к и свети почти като нова - излиза въпроса - а на колко ли км (и какво са преживяли) са тези дето приличат на кочини...

pAbLo

Всичко е до стопанина - имам познат с кола на 150 000 реални - КЕНЕФ!!!
"If one day the speed kills me, do not cry because I was smiling" - Paul Walker
Човек дори и добре да живее,рано или късно ОТНОВО си КУПУВА ФОРД :D :D :D

G_o_c_e_v

#44
Днес малко ми остана време да си поиграя с колата и си прехвърлих диодчетата от стария плафон.
Снимката ми липсва...
Освен това открих начин, как да не ми се опъва ръчната самичка. Гася колата и преди да извадя ключа от патрона, задържам с лявата ръка копчето на ръчната надолу и вадя ключа. Така зимата няма да има опасност от замръзнали жила. Предполагам, че има и по добър начин за изключването на тая ръчна, но ръководството ми е на немски и ми е малко трудно да го разшифровам.
Автомобила не е признак за социален статус, така че не го възприемайте, като такъв!

Dmitarcho

Ау ... диодна лента ... Ако сложиш диодни крушки няма ли да е по-добре - поне визуално. Един колега е с такава лента ... и малко мен лично ме дразни ;)
Ръца Пръца

mike28

 Най-много ме дразни в тази кола, колко малък джоб са сложили в корите на предните врати. В предната вектра спокойно събирах карта, стъргалка за лед и силиконова четка за стъклата, в тази не мога да сложа нищо.  :'(

Nebhotep

#47
Цитат на: G_o_c_e_v в 30 Октомври 2013 17:01:45
Днес малко ми остана време да си поиграя с колата и си прехвърлих диодчетата от стария плафон.




Търсиш led 5630 в ebay и работата заспива. Аз съм с такива и ефекта е поразителен. :o


Глупаците спорят с другите, а мъдреците със себе си!

G_o_c_e_v

На мен така ми харесва, особено с тези извивки, които се получиха.
Автомобила не е признак за социален статус, така че не го възприемайте, като такъв!

Bobi

Ако трябва да бъда честен, на мен ми идва малко шукаритетно. Но това е мое мнение и не е важно, защото колата е твоя и единствено твоето мнение има значение.  (beer)


G_o_c_e_v

Никой да не се притеснява да си изкаже мнението, затова е форума, за да се коментира. Аз от своя страна няма да се обидя на никого, не го казвате за да се обиждаме или нещо подобно, все пак истината се ражда в спора (коментирането). Но всички сме различни и на мен наистина ми харесва така. Все пак това е една лампа за да светне като вляза вътре, нито я гледам, нито гоня някакъв оригинален вид.  (beer)
Автомобила не е признак за социален статус, така че не го възприемайте, като такъв!

Dmitarcho

Точно така,Гоги, важното е на  теб да ти е кеф като седнеш вътре.Ние прости изразяваме личните си мнения. Иначе наистина сс тази извивка стои добре,само да не си личаха толкова диодите.
Ръца Пръца

ihovahi

Който не му харесва... няма вкус  ;D Гого, важното е да свети и да ти е комфортно. Пак почваш светлините - много кефиш така  8)
Който фôрка "майстор" си нахôда!


Илко

Малко съм  закъснял  но  все  пак  честито и  от  мен. Пожелавам  ти  много   приятни  километри с  нея. Красавица е  :)
Илко

G_o_c_e_v

#54
Тадаааа....
Купих 4 тенджери за макса
Снимката ми липсва...
Автомобила не е признак за социален статус, така че не го възприемайте, като такъв!

G_o_c_e_v

#55
Като покарам с тях, ще споделя повече информация. Засега да знаете, не са някакви премиум марка и си ги избирах по грайфера  (rofl)
Снимката ми липсва...
Само ще споделя, че гумите са марка Ментор
Автомобила не е признак за социален статус, така че не го възприемайте, като такъв!

Bobi

Приличат на Дебица Фриго 2. :) Да си ги търкаляш със здраве!

tropper

И аз по-добре късно, отколкото никога  (rofl) :

G_o_c_e_v, да ти е честита! Още 246к безаварийни да изкара и да те води, където пожелаеш!  (fri)
Късото съединение прави силата!

http://www.zahranvane.com/

G_o_c_e_v

Ето какво си намерих днес...

Естествено след работа се хванах и извадих тръбата от кулера до колектора и се показа това...

Последва лепене с изолирче...

После още едно...

После поставих самовулканизираща лента... (после ми дойде на ум направо с нея да почна ама ... ще видим какво ще стане)

Накрая запечатах лентата пак с изолирче и се надявам да издържи известно време. На теста първоначално колата тръгна, както не е вървяла досега, но после май пак стана същата работа и ако пак се появи омазняването, ще сваля всичко и ще го направя изцяло със самовулканизираща лента и не само на едно място, а ще увия няколко витки от маркуча.
Автомобила не е признак за социален статус, така че не го възприемайте, като такъв!

Bobi

Дори и да го направиш пак, това ще е временно решение. Търси си нов маркуч.