Избор диаметъра на изпускателна тръба

Започната от Радко, 12 Септември 2013 18:54:18

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

Радко

Повдигнахме темата с някои колеги на събора, та да я довършим на идеи тук :)
Сега съм с тръби от 1.6цата които са 47мм външен диаметър(ако не се лъжа).
За 2.0 ОХЦе му дават 54мм(външен?) и питането ми е - да сложа стандартния диаметър или малко по-голям.
Аз имам дълга права никелирана тръба 60мм външен 55-56мм вътрешен диаметър.
Или ще се използва тази която споменах или ще се взема стандартен диаметър ако се прави.
Коя от 2те да избера? Като плюсове и минуси за по-голямия диаметър?
пп с 4-2-1 изпускателен колектор съм


К.Методиев

Както се бяхме заговорили там, моята сега е на 45, и съм решил да взема средно гърне за мондео 2,5 там генерацията е на 57 външно, така си спестявам половината правене, за мен това е оптималния вариант за 2,0 поне според това което намерих по нета за зетек мотор атмосферка.

- Има две житейски правила: Правило 1 - Не се тревожи за дреболии. Правило 2 - Всички неща са дреболии.


vladi tanev

Слагай ф-60 тръба външно което имаш и задължително гърнета ако я отпушеш прекалено много няма да има ефект тоест става обратното няма да върви всичко друго по малко от това няма смисъл.
SIERRA EVOLUTION TEAM
Бай Владо-Скорпа


Радко

#3
Там някъде ще са за милиметрите размерите, но номера с гърнетата е ... какви да са? Мислех го да взема едно "стрейт тру" като крайното ми но средно такова и крайното ми сега да си остане? Или някакво замотано да е малко, че да оказва съпротивление, че тези са прави и май май не оказват съпротивление?


vladi tanev

примерно едно резонаторно в началото едно заглушително в средата и твойто крайното което се води пак един вид резонатор и със ф-60 тръба и всичко ще стане бомба
SIERRA EVOLUTION TEAM
Бай Владо-Скорпа


Радко

А това заглушителното не е ли едно пак така право с вата вътре.. или прави чупки вътре тръбата?


vladi tanev

Правото със вата се води резонатора а заглушителното е със чупки
SIERRA EVOLUTION TEAM
Бай Владо-Скорпа


bay_huy

Провери си диаметъра на колектура колко е и от там ще ти е по-лесно да смяташ за назад. Относно гърнетата ако ще слагаш на 60 махашгърнетата макс един резонатор и задно нищо друго иначе е безмислено. Най-добре е само с задно за да имаш наистина разлика иначе като набиеш 3 гърнета и на 76 да сложиш няма да има разлика


Радко

Накрая колектора е по-малък попринцип. Иначе и аз така мислех да го правя- с 2 гърнета едното крайното си а другото същото, но средно такова.
Страх ме е точно да не стане това Влади дето казва, че във високите ще живее само.  Сега въпроса е средното какво да е .. резонатор или такова с чупки заглушително? Целта ми е и в ниските и средни обороти да си запази тягата :)


vladi tanev

Атмосверния мотор има нужда от гъренета не като турбо мотора казвам го от личен опит преди със атмосверката съм пробвал доста варианти и се стигна до извода че колкото махаш гърнета толкова колата не върви и само бучи можеш да сложиш по средата едно заглушително и твойто крайно това е оптималния вариант ако сложиш едно само  колата става абсолютен мъртвец.
SIERRA EVOLUTION TEAM
Бай Владо-Скорпа


pAbLo

Тук е като при кюмбето с дърва и въглища  :)
Трябва и да има тяга или съпротивление по системата.
Иначе ефекта ще е глас в пустиня.
"If one day the speed kills me, do not cry because I was smiling" - Paul Walker
Човек дори и добре да живее,рано или късно ОТНОВО си КУПУВА ФОРД :D :D :D


Радко

Мда ясно благодаря :) Дано намеря такова гърне заглушително и да се мисли как да се сглобяват нещата


Радко

Така такова гърне не успях да намеря, но намерих проходно резонаторче, но с бленда вътре която стеснява сечението предполагам точно с цел да направи съпротивление!? Някой има ли запознат такова нещо ще свърши ли работа?


Радко

Да повдигна темата. Откъде мога да си намеря ускорително гърне и каква му е цената горе долу? Диаметър м/у 55 и 60мм?


KovachevGR

Какво имаш в предвид под ускорително гърне


Радко



KovachevGR



Радко

Цитат на: KovachevGR в 24 Януари 2014 08:30:50
Това е жив резонатор което си пуснал според мене.
http://unique-bg.com/index.php?main_page=index&cPath=145_147
Да твърде много приличат отвън обаче. Отвътре резонаторното има просто малки отвори(дупчици) за да пропуска звуковите вълни, но това така нареченото "ускорително" виж на снимката, че има отвори към вътрешността и са направени спирално. Е тук личи по-добре какво се получава... Благодаря за линка ще видя, може пък да имат такова там.


KovachevGR

Сега те разбрах.........то и на горната снимка си личи ама няма кой да гледа ::)
Сподели ако намериш нещо.


KovachevGR

Как е правилния монтаж като на първата снимка срещу отворите,или като на втората снимка......По пътя на логиката би трябвало да е като на първата снимка да заглушава звука но.......


KovachevGR

Има ли някой да даде мнение,че се чудя на къде трябва да се монтира.


Danchev

Тъй като Радко говори за ускорително гърне, аз бих предположил, че е с дупките назад ... така при всяка дупка ще се създава зона на ниско налягане.
How about a magic trick?


KovachevGR

Цитат на: Danchev в 13 Февруари 2014 00:47:05
Тъй като Радко говори за ускорително гърне, аз бих предположил, че е с дупките назад ... така при всяка дупка ще се създава зона на ниско налягане.

Обратно на това което аз си мислех


Danchev

Намерих доста снимки на срязани такива мъфлъри, обаче никой не е писал за посоката ...
Само това има стрелки и до колкото виждам са както я мислиш ти
How about a magic trick?


К.Методиев

Хм, аз до колкото знам се монтират с дупките напред, за да създава и обратно налягане.

- Има две житейски правила: Правило 1 - Не се тревожи за дреболии. Правило 2 - Всички неща са дреболии.


KovachevGR

Цитат на: К.Методиев в 13 Февруари 2014 18:43:22
Хм, аз до колкото знам се монтират с дупките напред, за да създава и обратно налягане.

Имаш предвид както е на снимката.

Данчев мерси за инфото и аз доста рових но не намирам посока


К.Методиев

Цитат на: KovachevGR в 13 Февруари 2014 19:12:35
Имаш предвид както е на снимката.

Данчев мерси за инфото и аз доста рових но не намирам посока

Да като на снимката.

- Има две житейски правила: Правило 1 - Не се тревожи за дреболии. Правило 2 - Всички неща са дреболии.


Радко

Стига бе вие ме убихте! Аз не съм се замислял за посока никога, тъй като идеята е да ускорява ... та мнението ми беше същото като на Данчев .. така, че да не се виждат отворите с цел завихряне към отворите и по-ниско налягане което да издърпва допълнително газовете преди гърнето. Няма логика да е с отворите напред .. за какво ще ти е да създрава обратно налягане, нали идеята е да ускори тия газове. За обратно налягане намалям сечението в дадена област и готово! Но може и да греша .. дайте да го решим тоя въпрос  ???  :D


Радко

#28
Знаех си, че там го има... Ето го и отговора братята руснаци са го казали! Значи имало разлика явно във видовете, защото това НЕспиралното е с отворите напред точно...   :-X
http://youtu.be/bBA-ooHqve4?t=20m57s
Цъкнете да го отвори в Youtube, че съм го направил от определено време ;)


Радко



KovachevGR

Спиралното значи трябва да е с отворите назад........Което значи че трябва да режа и да заварям на ново. >:(


Радко

Цитат на: KovachevGR в 15 Февруари 2014 18:58:15
Спиралното значи трябва да е с отворите назад........Което значи че трябва да режа и да заварям на ново. >:(
Аах ти си бил с такова!? Къде си го сложил точно след колекторите или по-назад?


KovachevGR



deo71

#33
Цитат на: Радко в 24 Януари 2014 11:13:32
Да твърде много приличат отвън обаче. Отвътре резонаторното има просто малки отвори(дупчици) за да пропуска звуковите вълни, но това така нареченото "ускорително" виж на снимката, че има отвори към вътрешността и са направени спирално. Е тук личи по-добре какво се получава... Благодаря за линка ще видя, може пък да имат такова там.


От този линк ли го купи, имат ли ускорителни?


Радко

Цитат на: deo71 в 30 Септември 2015 10:06:38
От този линк ли го купи, имат ли ускорителни?
Не колега. Честно казано не си спомням от сайт във фейсбук на магазина от който го взех гледах номера им. Ако го намеря ще ти пиша. Иначе моето ускорително стои нейзползвано ако има нещо пиши на Л.С.  (thup)