Mondeo MK3 на ihovahi

Започната от ihovahi, 23 Март 2013 21:55:30

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

ihovahi

Здравейте :)

Ето реших се и аз да покажа мондеото 6 месеца след като го закупих :)

Та за него - произведен 05.07.2004с боя Stardust Silver (Metallic) по вин код де :)

Като екстри има: подгрев на предните седалки, отопление на предното стъкло, ESP, климатроник, така наречената голяма навигация (която наистина стои много красиво), осветление в краката, пълен ел. пакет.

Малко снимки:









Ето и по вин:

Build Date:      05.07.2004
Vehicle Line:      Mondeo 2001-2007
Body Style:      5 Door Saloon
Version:      Series 40
Engine:      2.0L Duratorq DI CR (130PS)
Transmission:      6 Speed Manual Transaxle - MMT6
Axle Ratio:      4.071/2.850
Emission:      2000 EEC (EEC 7)
Air Conditioning:      Automatic Air Conditioning
Territory:      (+)"A"
Paint:      Stardust Silver (Metallic)
Interior Colour:      Ebony Interior
Interior Fabric:      Tria

С напредване на темата ще напиша и какво съм сменил по колата.
Който фôрка "майстор" си нахôда!



hotblooded

 Ооооо, ST-муцунка  и голяма навигация вътре...   (wdo)

Bobi

Мондеото е трепач! Много красива кола, колега. Да си я караш със здраве!

Vas

Страхотна машина! Добре ще и стоя клубните лайсни ;)

Pyrhel

Не говори за клубните лайстни, че има една фирма, дето... (box)
Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.

ihovahi

Радвам се, че Ви харесва мондеото  8)

А за лепенките и лайстните направо нямам търпение :) Pyrhel се е заел с тях, ама тая пуста фирма още се бави...  :-X
Който фôрка "майстор" си нахôда!


supertorr

Супер е!
Ама давай повечко какво си правил по нея. Не ни дръж под напрежение  ;D

ceco.deyanov

СТрахотна визия. Дай още снимки и инфо за промените.
Поздрави и от мен.

ihovahi

#8
Цитат на: supertorr в 24 Март 2013 08:15:54
Супер е!
Ама давай повечко какво си правил по нея. Не ни дръж под напрежение  ;D

Тъй тъй... какво съм сменил  ;D

За начало както е описал Alexi в тази тема и по-точно - спукан маркуч на турбото. Почна да вади един странен звук и почна и да пуши... отварям капака гледам маркуча с едно фенерче 10 см сцепен учасък... Звъня аз на МП да попитам колко струва да ама... казаха ми една цена от сорта мисла на 160 лв. не си спомням точно вече. И аз им благодарих и до там. После един приятел в Чепеларе ми намери маркуч, но не беше от фордовска кола :) Нищо де направихме го както трябва хем с извивките го уцелихме. И така колата тръгна като бясна.

И карам си известно време и оборотите взеха да скачат, осветлението да премигва... викам си айдеее отиде работата към най-лошото (дано не се случва да чукна на дърво) и се почва от чудене какво що... викам айде да пусна една тема във форума ето тази в която се разбра, че след смяна на реле регулатор на алтернатор всичко се оправи (това удоволствие ми излезна към 70 лв мисля просто не си пазя фактурските...)


И паля си аз една сутрин и се чува едно тракане от към веригата и си викам айдеее лоша работа... и се почва пак четене и пак към темата на Alexi а именно точка осем.

И от там най-голямото прекарване, което ми направиха при ремонт: карам я аз в един сервиз в Асеновград, който приятел ми го препоръча и викам ок няма да ме метнат. Да ама не... три дена колата стои там и никой не я пипва. Звъня аз бесен на третия ден сутринта и им казвам, че днес си я взимам независимо какво са направили. И те съответно казаха днес до пет часа колата ще е готова (естествено стоях до шест и половина докато си я взема). Е отивам аз пали се колата нищо не се чува викам си ОК значи са я оправили. Сменили там ремъка, ролките (не могли да разберат коя от всичките е) и излезна към 300 лв. Както и да е плащам ги и си тръгвам. Да ама ходих и до Пловдив и на един сфетофар пак същата история... Е направо побеснях на другия ден не им звъня направо им карам колата. Викам им така и така нищо не сте направим искам си я готова за както съм Ви дал пари. Взимат я правят я отивам взимам си я казват ми 200 лв. Е аз ги питам, че как така и пари ще искате... ми искаме щото сме сменили целия механизъм с амортисьорчето тъй като се оказа там проблема. И аз ги питам е каква вина имам аз, че не сте уточнили проблема и преди това сте сменили само ролка на този механизъм?! И от там едно мрънкане, че уж са се старали да не ме набутват дрън дрън... е да ама още 200 лв. и не си ми дават колата докато не платя (цирк голям). Е платих им и си тръгнах и повече няма да стъпя там. Вярно след това няма тракане няма чукане, но нервите и парите никой няма да ми ги върне...

Така и по-приятните козметични промени: смених си задните стопове и съм много ама много доволен от резултата (не можах да си намеря оригинални втора ръка, че ми искаха 250 лв  (facepalm)). Викам си няма няма да дам 250 лв за стари ще си взема нови нека и да не са оригиналните и така взех си ги за 160 лв. И виждате резултата.

И нещото за което много държах да имам и най-накрая го монтирах е трип компютъра в колата. Ето Ви и темата която отворих във форума.

Мина доста време но резултатът е на лице.

За сега толкова, но имам поне още две идеи по мондеото... но ще изискват парички и ще са напред във времето :)

Това е за сега, че май май доста се разписах...
Който фôрка "майстор" си нахôда!


hotblooded

 А бронята от ST ти ли си я слага или така я купи?


ihovahi

Цитат на: hotblooded в 24 Март 2013 13:14:49
А бронята от ST ти ли си я слага или така я купи?

Ами така си я взех то и праговете мисля, че са от СТ, остава само задната броня от СТ ... но добре, че има добри хора, та ми я пазят, та като посъбера пари за да я взема и да боядисам предната и задната и ще видим какво ще се получи... опааа поиздадох се май май...  :-X
Който фôрка "майстор" си нахôда!


ihovahi

Така... забравих да добавя, че сменях и водна помпа още в началото, че направо локва си ставаше под колата. Новата помпата, е с алуминиев корпус затворена, не като заводската с пластмасово капак.
Който фôрка "майстор" си нахôда!


Alexi

оригиналната е с алуминиев капак :) твоята е била сменяна или ремонтирана

ihovahi

Alexi май май си прав. Но имам колега с мондео мк3 само, че с Ghia и негавата е оригинална пластмасова както беше и моята.

А иначе още тогава трябваше да взема твоята ама на...

Та за това съм останал с впечатление, че оригиналната е с пластмасов капак.
Който фôрка "майстор" си нахôда!


supertorr

Цитат на: Alexi в 24 Март 2013 17:08:12
оригиналната е с алуминиев капак :) твоята е била сменяна или ремонтирана
Алекси, мисля че бъркаш- пластмасов е капака/ кафеникав/, а има заместители от метал

supertorr

Цитат на: Alexi в 24 Март 2013 17:08:12
оригиналната е с алуминиев капак :) твоята е била сменяна или ремонтирана
Алекси, мисля че бъркаш- пластмасов е капака/ кафеникав/, а има заместители от метал

Alexi

хм ,трябва да проверя на тая дето я имам за резервна какъв е капака че скоро не съм я заглеждал стои си в кутийката :)

ceco.deyanov

Добре си тръгнал колега. Тези стопове и на мен са ми цел. То моето мондео е едно от най старите МК3-ки във форума но не се отказвам.
СТ визията е много добра.
Има един капак над казанчето за водата на СТ и до сега не съм го мярнал в кола от форума.
Тези дето ти пазят задната броня да не би да го имат.

ihovahi

Цитат на: ceco.deyanov в 24 Март 2013 17:59:26
Добре си тръгнал колега. Тези стопове и на мен са ми цел. То моето мондео е едно от най старите МК3-ки във форума но не се отказвам.
СТ визията е много добра.
Има един капак над казанчето за водата на СТ и до сега не съм го мярнал в кола от форума.
Тези дето ти пазят задната броня да не би да го имат.

Здравей. Да ти кажа стоповете доста променят колата чисто визуално.

А иначе ще попитам за този капак и ще ти кажа.

А твоето мондео много хубаво, на мен лично много ми харесва.
Който фôрка "майстор" си нахôда!


ceco.deyanov

Благодаря. Старая се колкото мога.


ihovahi

С мерак си я правиш и ти се отдава Цецо браво :)
Който фôрка "майстор" си нахôда!


Dmitarcho

Иха ... Много добро Монди, Колега ;) Много безаварийни километри и хубави емоции заедно :D
Ръца Пръца

ihovahi

Цитат на: dmitarcho в 24 Март 2013 20:07:00
Иха ... Много добро Монди, Колега ;) Много безаварийни километри и хубави емоции заедно :D

Много благодаря :) А ти само гориво да сипваш и километри да изминаваш :)
Който фôрка "майстор" си нахôда!


ffmk1l

Много ми харесва. Продължавай да развиваш колата. Надявам се да се дотътриш до Калояново.  (race)
Едно време колите се правеха от инженери, а сега - от икономисти...

ihovahi

Ами и аз се надявам да дойда, но има доста време до тогава. Ще се постарая да дойда и до тогава да съм понаправил още нещо по колата :)
Който фôрка "майстор" си нахôда!


tha22don

След тези перипетии, които си минал, нека вече само удоволствие да ти доставя!
Предницата много радва  (fe) (wdo)

ihovahi

Цитат на: tha22don в 24 Март 2013 22:53:01
След тези перипетии, които си минал, нека вече само удоволствие да ти доставя!
Предницата много радва  (fe) (wdo)

Благодаря да ти се връща тъпкано :)

Надявам се скоро и задницата да е така :)
Който фôрка "майстор" си нахôда!


tropper

Стоповете като гледам много добре са паснали. Браво  (thup)
Аз вероятно към 6-7 Април ще пътувам през Чепеларе, така че бих могъл да ти докарам лепенки и лайстни ако не бързаш до тогава :)
Късото съединение прави силата!

http://www.zahranvane.com/

ihovahi

Ами няма проблем мога да изчакам :) Айде само да се разбереш с Pyrhel за да ти ги даде и като минаваш да ми ги донесеш става ли?! Ще съм много благодарен :)
Който фôрка "майстор" си нахôда!


bay_huy

 8) абеее ви тука само за глупости си говорите  (wtf) ihovahi що ме им кажеш как върви колта или я пазиш в тайна за събора  (dwo)