Какво не ви харесва във вашият Ford?

Започната от Bobi, 03 Декември 2012 02:23:13

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

Drake

Focus MK2.5

- Вече обсъденото отваряне на предния капак
- При каране на мокро, задницата цялата се опръсква в кал за отрицателно време - хем не виждам нищо през задното стъкло, хем се цапам като отварям багажника
- Аудиото (Sony) няма USB и не поддържа кирилица
- Смотаните безраменни чистачки, които в студено време се вдървяват и само мажат по предното стъкло


vladi tanev

Скорпио модел след 95г. незнам какво МК се води
1.Шибаната стелка като се измести леко и като дам газ до долу ми задържа педала на газта и става лютеница незнам кое по напред да правя ама си реших проблема,махам стелката  :D :D :D
2.Най големия проблем е инсталацията на тази кола особенно при двигателния отсек правена е от някаква рециклирана пластмаса и всичко става леш,напуква се и само да пипнеш и става на сол.
3.АБС проблем при всички модели на скорпио.
Други забележки нямам просто са правили интериора със акъл без разни пластмасови историй като кори табла и разни подобни за тези години колата нито има скърцане нито шум а цялостната шумоизолация е нямам думи скоро се наложи да я покарам със 200 по магистралата и смея да кажа че няма никакви шумове.
SIERRA EVOLUTION TEAM
Бай Владо-Скорпа

Dmitarcho

Има повече неща които "не харесвате" от колкото "харесвате" във Ford-овете си .... :P
Ръца Пръца

hotblooded

Цитат на: dmitarcho в 04 Декември 2012 18:53:40
Има повече неща които "не харесвате" от колкото "харесвате" във Ford-овете си .... :P
Повечето от не харесваните неща са глезотии :) А хубавите неща се описват с по-малко думи :)

P.Kostadinov

Не ми харесват скърцанията на пластмасите в купето,което е съвсем нормално за 18-те си години фордче.
Не ми харесва също така факта че в пепелника няма улей за цигара :D
Карай толкова бързо,колкото бързо би могъл да спреш !

Alexi


P.Kostadinov

Викаш измислили го.. току виж сключили сделка с някой Кубински магазин,че да печели и компанията на форд от тая далаверка  :D
Карай толкова бързо,колкото бързо би могъл да спреш !

Pyrhel

Тая вечер се сетих за още нещо, което не ми харесва.
Мойте седалки са с кожа и алкантара и са по-дълбоки от нормалните - т.е. седалката не е като фотьойл, а малко наподобява корито. Е точно тази изтумбената част няма подгрев в нея - отдолу на задника и на гърба ти топли, ама не и на "опорите".

Екстрата, която ми липсва е подгряване на волана и на скоростния лост (blush)
Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.

Alexi

е ти не стоиш на опорите за какво са ти да се подгряват

Pyrhel

краката и гърба ми са подпряни там - отдолу е топло, отстрани - лед
Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.


Alexi

проблема е в краката ти .. ако са рошави като моите няма да ти прави впечатление :))

ffmk1l

 :))
Цитат на: Alexi в 05 Декември 2012 20:14:46
проблема е в краката ти .. ако са рошави като моите няма да ти прави впечатление :))
Едно време колите се правеха от инженери, а сега - от икономисти...

Pyrhel

Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.

tropper

Цитат на: Pyrhel в 05 Декември 2012 19:58:49...Екстрата, която ми липсва е подгряване на волана и на скоростния лост (blush)
И аз си го мисля това в тези студени дни, ама после трябва да се претапицира кожата  :-[
Късото съединение прави силата!

http://www.zahranvane.com/

Backstage

 :D абсолютно бех убеден че troper-a шсе обади по въпроса за подгряването на волана! Тошко е способен на всичко!

Pyrhel

Цитат на: tropper в 06 Декември 2012 09:13:02
И аз си го мисля това в тези студени дни, ама после трябва да се претапицира кожата  :-[

Освен...

Пффхахахах (rofl)
Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.

momo76

Е чак пък подгряване на волана. Аз като е студено и карам с тъки кожени ръкавици - хем ти е топличко на ръцете, хем не ти се пързалят по волана.
Довечера е крайно време да ги изровя от гардероба. :))

Иван Вълков

....абе вие парното зимно време не пускате ли?? 10 минути се изтрайва предвид че зимата докато я отриеш(ако си е запалил на място) и вътре е баня.

Ако жиците могат да бъдат свързани по два различни начина,то първият от тях задължително гръмва предпазителя!!!

Alexi

хаха с дизела не е точно така .. след 10 мин на празен ход вътре е колкото навън :)) добре че има подгряване на седалките :)

Dmitarcho

A ... една цигара време, колкото да махна снега от тавана, нагревателите на джама да подмокрят положението, и вътре парното започва да духа топличко вече :P
Алекси, който няма реотани на дупето, има свещи за Хантифризя :P :P :P
Ръца Пръца


deshi

Темата е много добра почвам с фиестата
1.  FWD sux
2. Бензиновите мотори са хубави ... горят малко ама са до 1.6 и се си мисля че с примерно 2.0 Дуратек ще е по добре.
3. Колата е прекаленно висока за габаритите си ... тоест центъра на тежестта е на голяма височина ... и не е особенно стабилна и това е комбинирано с кофти баланс на купето ... поне при четиривратата е така .
4. На сняг не е зле но очакванията ми бяха по високи... сравнявайки я с пумата и с предните модели на фиеста .
5. Няма опция парното да духа в купето и на стъклото едновременно.

Като цяло няма нещо дето мнгоо да ме драъзни и да  не мога да понасям, но и липсва малко перформънс като цяло ... иначе е кеф .
Грозен си кат` OHC  .....

tropper

Цитат на: Pyrhel в 06 Декември 2012 14:58:10
Освен...

Пффхахахах (rofl)
Да бе да... С'я па да сменяме синия овал с почти хипарски знак... Аре нема нужда... Ако стигна до там ще си претапицирам фордовския волан :p
Късото съединение прави силата!

http://www.zahranvane.com/

Pyrhel

Таква снимка намерих, исках връхтъ на свинщината да покажа -  кълъфу :D
Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.

amplified

Ей тва е, хрумна ми, взимаме си един цигански калъф за волана, подгряваме го вкъщи на топлото и си го носим в колата топъл :D

Pyrhel

А ве ти се смееш, ама познавам 3ма, които си взеха нови коли и първото нещо, което направиха след като я изкараха от шоурума беше да спрат на близката бензиностанция, за да купят ароматизаторче и калъф за волана (omg)
Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.

P.Kostadinov

И аз съм с калъф поради факта,че волана много ми се парзаля,явно е паднал някакъв гумиран слой...
И тъй като съм с калъфУ  ;D настройвам лявата и дясната /духалка/ да духат към волана и след 4-5 мин. на загрят двигател,калъфа омеква и се затопля доста приятно
Карай толкова бързо,колкото бързо би могъл да спреш !

martin_krastev

Да кажа и аз за моя FOCUS.
Не съм качвал снимки все още, но се добива представа от описанието и е Хечбек.

1. Завихрянето на въздуха при задното стъкло.
Значи мокър ли е пътя стъклото става абсолютна кочина, но това май е нормално за всички hatchback модели. Иначе не бих заменил модела за никой седан или комби, без да се обижда никой, просто лично предпочитание :)

Мисля, че не бих добавил нищо друго. Просто го обожавам тоя FOCUS!

tha22don

Цитат на: martin_krastev в 18 Февруари 2013 15:09:06
....
1. Завихрянето на въздуха при задното стъкло.
Значи мокър ли е пътя стъклото става абсолютна кочина, но това май е нормално за всички hatchback модели. Иначе не бих заменил модела за никой седан или комби, без да се обижда никой, просто лично предпочитание :)

Мисля, че не бих добавил нищо друго. Просто го обожавам тоя FOCUS!

Това дали няма да се оправи с калобрани, че и на моя хеч задното стъкло става мазало при валеж  :))

martin_krastev

Моя го закупих с калобрани, не помагат .
Даже мисля да ги свалям, нещо ме дразни вида им и закачат по бордюрите пред блока като паркирам :)

amplified

Да не са почнали да правят фокуси без задна чистачка? :P