за челното стъкло на Форд с електрически подгрев

Започната от F Focus, 26 Октомври 2022 19:08:23

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

F Focus

Здравейте,
Моето стъкло е сменявано 2019г. с неоригинално такова с ел. подгрев и, когато слънцето е вече ниско, и отстрани се забелязва по стъклото как тук-там  проблясват части от тънките метални реотанчета, които при мен са вертикални, и вълнообразни-при Вас как е? Инак подгрева си работи коректно и нощем стъклото не грейва заслепяващо от насрещни фарове, дори и да светят ниско, както беше при Форд-Скорпио 2.9i V6 ot 1997г. с оригинално стъкло-направо не се издържаше! В него реотанчетата бяха тип пчелна пита.

П.С. Преди година питах профилактично в Кобра какво мислят за тази марка джам и колко струва-казаха "бива", 700лв.


zz_stefanov

И моите се виждат - вертикален зиг-заг :)
Мисля че стъклото ми е оригиналното.

saggy

Моето е оригинално и реотанчетата се виждат точно, както си го описал. Нали са там, ще се виждат.
Фокус, явно зрението ти е добро.  :))
Каква е марката джам?

Жоро Петков

Виждат се яко. В началото много ме дразнеха, но след време свикнах.

F Focus

#4
Благодаря за отговорите!
При мен не е дразнещо и, както казах части от реотанчетата проблясват само при определен ъгъл на осветяване от слънцето и то не силно-нощем не ми е правил впечатление този ефект.
Стъклото е "Glaspo", и като сложих очилата и се вгледах внимателно видях, че е произведено 2013, а не 2019г., така че има какво да се желае от зрението, но слава на Бога бива, дано да остане такова... ^-^
Пуснах темата, защото мисля, че има разлика м/у отделните производители относно това доколко дразнят при определени условия вградените реотанчета, та ако се наложи смяна на предното стъкло да обменим мнения. За да видя  реотанчетата трябва да надена очилата (2 диоптъра), да се напъна, "фокус"ирам и почти долепя нос до стъклото ^-^

П.С. Сега проверих в нет-а, производителят е от Полша.