Смесване на жълт и червен антифриз?

Започната от petermitkov, 24 Септември 2012 15:47:33

« назад - напред »

0 Потребители и 2 гости преглеждат тази тема.

petermitkov

Днес си купих от Мотопфое един литър антифриз за мондеото (2006) понеже с този моят антифриз услужих на приятел, а ми се иска да си имам ако нещо случайно ми се наложи.

Какво беше учудването ми като видях че антифриза е жълт (цвета е като на тази емотикона :-X) на цвят, а опаковката е същата като на червения който купих миналия път.
Звъннах в магазина и ги питах може ли да смесва жълт и червен антфриз (миналия път като купих антифриз си беше червен) и ми казаха че нямало проблем да се смесва.

Сега чета в нета че жълт антфриз може да се смесва само със син или зелен.
Въпроса ми е - някой знае ли какъв е този жълт антфриз в Мотопфое и може ли да се смесва с червения?
sapienti sat


Marlboro

До колкото знам, няма проблем да се смесва жълт с червен, проблемите идват ако тези два ги смесиш със син или зелен.
Момичета, при тези цени на бензина, не идваме само за се видим!

Bobi

Антифризът си е същият, Пепи. Само не знам защо оцветителят е избран да е точно този супер гаден цвят. Аз сменях наскоро антифризът на колата и изобщо не ми харесва този цвят.

Marlboro

За първи път чувам, някой да не си харесва цвета на течностите в колата.   :))  Иначе самия цвят, ако отговаря на спецификациите, не е от главно значение. Дали жълт, дали червен... Такава боя са имали, червената са я оставили за великденски яйца.  :D
Момичета, при тези цени на бензина, не идваме само за се видим!

Bobi

Като смениш твоят ще те питам аз тогава... :)) Все едно някой се е изпикал в казанчето:))

Alexi

не е проблем да се смесят .. цвета обикновено показва ,че антифриза е long life .. жълт ,розов и червен антифризи са такива ,но всички антифризи са на една основа .. ако антифриза е потъмнял ,със завишена мътност или загубил свят трябва да се смени

TourneoRS

Човърка ме отвътре , какво пише на тубата отзад ?
IVECO -  с него не се ходи надалеко .

escobar

Форд имат само един антифриз, който е за всички модели. Това ми бе обяснено като тръгнах да им диктувам, че ми трябва антифриз, който да отговаря на стандарта на Форд WSS...
Super Plus Premium, дават го за 10 години, отговаря на стандарта на Форд  WSS-M97B44-D. Пише да го разредиш с 1 литър вода и тогава ще отговаря на -37 градуса. Около 13 лева струваше литъра.

Bobi

За същият антифриз говорим и ние escobar. Същият има цвят на пикня :D

Marlboro

Дано е само цвят, че на Мото-Пфое им нямам доверие. :D
(buddies) (whip) Пийте бирата по-бързо, чакат за още от жълтия "антифриз"!
Момичета, при тези цени на бензина, не идваме само за се видим!


F Focus

Червеният антифриз е органичен и не трябва да се смесва със зелен, или син, които са неорганични-за жълтия не знам какъв е-и Дачия ползват такъв фирмен.