Проблеми с форума и сайта

Започната от Pyrhel, 10 Юни 2012 12:08:44

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

Pyrhel

Случва се да има и бъгни по форума и сайта, получени най-вече от недоглеждане... Нека всеки, който види проблем с функционалност или неточно преведени текстове по менютата да пише в тази тема.

Последният проблем, който се получи бе с регистрацията на нови потребители във форума - captcha верификацията не се показваше. Проблемът се бе получил от недоглеждане от моя страна последния път, когато оправях преведени текстове - файловете с преводите записах с UTF-8 кодировка, но съм пропуснал да махна Byte Order Mark-а. Да не навлизам в излишни подробности, ако на някой му е интересно за: BOM и Endian.

И няма да забравите да пишете, ако откриете някакви проблеми, нали? (beer)
Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.


momo76

При мен излиза един странен проблем.
Виждам че има нови мнения в дадена тема. Цъкам да ми покаже първото ново мнение и ми го показва, но ако има снимки преди това след като покаже новото мнение зарежда снимките и омотава работата - отива някъде при по старите мнения.

Pyrhel

Това се получава не заради форума, а защото снимките са големи и се зареждат малко по-бавно от съдъражнието. Браузъра позиционира страницата, след това снимките се зареждат, правят страницата по-дълга и се размества. За жалост всички форуми стратдат от този проблем :(
Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.

momo76

Сега забелязах че го прави с Гоогле Хром. С мозилата няма проблем.

Pyrhel

Да, всичко е до умен браузър :)
Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.

Dmitarcho

"големите"

Когато има повече от една страница с непрочетени публикации ... на втората страница ми се повтарят половината теми от първата страница. Казвам го, ако е бъг някакъв, да се отстрани /ако е възможно/ ;)
Ръца Пръца

Alexi

мда тоя ефект го има и при мене

hitrata_lisi4ka

А аз мислех, че съм направила нещо, че да се получава и при мен :)
Искам нещо русо, може и метла!

amplified

Тоя проблем се решава с по-често посещаване да не ви се събират много непрочетени :D

pantata

Аз съм го решил "проблема", като започна страниците отзад напред ;)


Pyrhel

Това с многото съобщения нещо не мога да го репродюсна... Ще го дебна.
Викса (и всички други, които вижат някаква грешка), когато ти даде такава грешка можеш ли да ми пратиш датата и часа, за да търся какво се е случило?
Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.

Bobi

Забелязвам осезаемо подобрение на скоростта на зареждане и отваряне на страниците. :)

Alexi

мда но има какво да се желае :)

whaaazp

Цитат на: Pyrhel в 23 Март 2013 19:50:26
Цялата работа идва от ненормалните ботове, които наведнъж удрят 100-200 страници, защото при нас не са индексирани малко. Днес си поиграх малко с това. Кажете дали от сега нататък се случва онова забиване за по 20-30 секунди, за което става въпрос?

При мен няма май голямо подобрение...

Pyrhel

Ако на някой му е интересно за причината: ботове.
Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.

Pyrhel

Вероятно е заспала работата вече? ^-^

За да няма проблеми форума работи на 2 места едновременно - новото и старото, това е временно решение докато всеки компютър и всеки от интернет доставчиците приемат новия адрес (новото IP). За момента има няколко човека (Гоцев, ти си един от тях!!! :)) ), които посещават все още форума на старото IP. Може би проблемът е във вашите интернет доставчици, но все пак нека направим следното...

1. Натиснете бутона Start
2.
   За Windows XP: Изберете Run и в прозореца напишете cmd и натиснете Enter
   За Windows Vista или 7: напишете cmd и натиснете Enter
3. В прозореца (черната конзола) напишете ping fordbg.com - ако ип-то, което виждате е 77.70.66.94 напишете в конзолата (стъпка 4):
4. ipconfig /flushdns

Ако и след flush-а продължавате да виждате 77.70 (трябва да видите 91.215) при пинг, това значи, че интернет доставчикът ви е :-X и трябва да изчакате да опресни той записите.

Всичките тия неща ги пиша, защото имам намерение тази вечер или утре изцяло да махна сайта и форума от старото място :)
Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.

G_o_c_e_v

Когато въведох стъпка 4 ми изписа
"Successfully flushed the DNS Resolver Cache"

После пак написах ping fordbg.com, а пинговете пак са на старото IP
Автомобила не е признак за социален статус, така че не го възприемайте, като такъв!

Pyrhel

Мдам, както казах - варианта е да се изчака доставчика да си опресни записите... Калпазани, игнорират времето, за което да се кешира записа...
Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.

whaaazp

И аз съм към старото IP още....  >:(

G_o_c_e_v

Да не си посмял да ни дръпнеш шалтера на тия, които сме още на старото ИП  :D Иначе на събора ще черпиш по кебапче за всяка пропусната минута във форума :))
Автомобила не е признак за социален статус, така че не го възприемайте, като такъв!


supertorr

Благодаря!
Положението е супер.
Е това е да си има човек на място и да се себераздава  (fri) Вчера няколкото часа ми се сториха вечност (sd)

Pyrhel

Бива :P

Гоцев, няма, това дебна - като няма заявки към старото място - тогава ще е брадвата. Иначе, миналата година имаше закани към бирата, ама хем и малкото докарана със "служебните" фокуси - остана. Тая година ако и кебапчетата няма да можем да изядем... :)) :)) Ще ни дават по новините като пишман-клубари (rofl)
Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.

tha22don

Аз снощи ping-вах старото IP, днес вече съм към новото IP...

mike28

 Вчера останах неприятно изненадан. Докато пишех един дълъг пост натиснах без да искам бутона на мишката за връщане една страница назад и когато отново се върнах към коментара си, се оказа, че форумът не пази написаното до момента. Има ли начин да се вкара тази функция, гледам, че SMF-a е от 2011 (може и да са спрели поддръжката на тази система, нямам идея)
Друго - снимките. Когато са няколко големи изображения едно под друго, става мазало. Например в тази тема. Решавам да разгледам обстойно най-горната, цъкам на лентата (с waterfox съм, същия проблем и с хромето) и се оказва, че трябва да скролирам до края на поста, за да си преместя бар-а и след това отново да се върна на най-горната снимка.

В Eastern Spirit сме от 2-3 години на IPB, съвсем наскоро си взехме лицензиран форум (удоволствието струва около 175$, но разликата с преди е огроооомна). Като функционалност е доста по-напред от SMF и phpBB, мисля, че и по отношение на сигурността няма място за сравнение.

Другото, за което се сещам е дреболия, но все пак да си кажа: като дам на бутончето за още емотиконки и ми излизат прекалено дребни, сравнение с базовите, които се виждат чудесно.

Това се сещам засега, поздрави!  ^-^

mike28

#24
 Мда, това проблемът с изчезването на написаното е само между мозилата и този форум, пробвах с хрома - няма проблем, само дето аз не го ползвам този браузър. Досега не съм имал подобен проблем в другите форуми, затова го отбелязах.
Нямах предвид това, че някой е пуснал снимки с по-голяма резолюция, форумът си ги оразмерява автоматично, а че при няколко подред трябва да ходиш чак на най-долната, за да местиш лентичката на най-горната.
За дребните емотиконки си е бял кахър, спор няма.

П.П. Проблемът с емотиконките си го оправих. Просто с Ctrl и + си увеличих мащаба.

Pyrhel

Забравил съм да отговоря на това:
Цитат на: mike28 в 02 Април 2013 19:26:07
Има ли начин да се вкара тази функция, гледам, че SMF-a е от 2011 (може и да са спрели поддръжката на тази система, нямам идея)

Форумът не е от 2011-та :) Версия 2.0 излиза през 2011-та и всички 2.0+ версии са под новия BSD лиценз, вкаран за SMF през въпросната година. Забележи, че копирайтът е от 2011-та, а форумът (в момента на този пост) е 2.0.4, който е от 2013-та.
Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.

Alexi

като тръгнеш да слагаш аватар ако случайно е твърде голям ти казва че е голям но не пише колко е максималния размер и трябва да гадаеш как да го ресайзнеш .. ако може да го добавиш някъде в менюто за аватар

Pyrhel

Мда, знам го тоя недостатък, говорихме преди и ще го вкарат в новата версия на форума. Тъпанарско е в момента :(
Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.

Pyrhel

Вече сме на нов хостинг - NS1.bg, заради превишено процесорно време в icn.bg :)
Погледнете си пинга към кое ип сочи. Трябва да бъде към 79.124.76.70. Силно се надявам, че в NS1.bg ще ни изтраят на нормална цена на месец :)
Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.

Pyrhel

От известно време насам е имало проблем с мейлите, изпращани от форума и сайта. За жалост вчера разбрах за проблема и не мога да кажа от колко време ни е пречил. Освен за нотификациите, изпращани по мейл към потребителите, тази пречка е спряла и заявките за клубно членство. Извиняваме се за причиненото неудобство и молим ако е имало заявки за клубно членство или каквито и да е други въпроси, на които не е отговорено - молим, изпратете ги отново. Ако вбъдеще срещнете някакъв проблем или нямате отговор на запитване, не се колебайте да се свържете с клуба през форума.

Още веднъж се извиняваме за трудностите.
Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.