Идиотите на пътя!

Започната от BIGFORDFAN, 22 Септември 2011 23:35:04

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

BIGFORDFAN

 Всички сме се сблъсквали с простаците по пътищата,с необмислените им и наистина глупави постъпки,с които ще спестят максимум 10мин(максимум,базирайки се на личния ми опит като професионален шофьор и доста км).Поствайте тук такива информации и снимки за тези които още не са се убедили,че е най-важно да стигнеш...
Започвам с едно клише,станало нарицателно за града,но фактите са си факти.http://fakti.bg/krimi/15704-spipaha-za-deveti-pat-shofyor-bez-knijka


Vasilev

Днес на път за работа щях да ошамаря един смотльо с бяло пежо 106. Пича беше решил, че е по-готино да кара с 20 пречкайки се, говорещ по телефона и без да използва мигачи, вместо да си отбие встрании да си свърши работа. Като го питах през прозореца що е толкоз прост, оня ми вика: "Е ся ко пък толкоз ти преча?"

Bobi

Днес спокойно си паркирам на едно свободно място на паркинга пред BBB-то в квартала и на огледалото за задно виждане виждам как една овца с  Фиат Брава, монтанска регистрация, ме псува разгорещено.Сигурно защото съм паркирал на "абонаментното" и място и ще изгори 2 литра бензин, докато паркира през 3 коли. Нарочно я изчаках да паркира и слезе и когато я попитах с какво съм заслужил поздравите мой адрес, ми отговори : "За к'фо паркираш на мястото, което аз видях първа?". Реакцията ми беше " ???". Нищо повече не казах и си тръгнах...

Vasilev

 :D Ми ти си си за бой. Как може да не забелязваш, че си е харесала мястото? Колко мъка има по тоя свят...

Polly

Днес по бул. Сливница, дадох път на един моторист, свих се в дясно, включих за малко десния мигач да му покажа, че му давам път, а идиота ме изпревари с бибиткане. Повече на моторист няма да давам път. Да се оправят, както могат.
Името няма значение...
                                  Важни са ХОРАТА, които седят зад него!

G_o_c_e_v

Ситуации много, но и на мене ми се е случвало да сгафя. Така че спрях да се ядосвам :)
Автомобила не е признак за социален статус, така че не го възприемайте, като такъв!

Revell

Тази сутрин 2 подобни ситуации за няма 500м извън града. Излизам от магистрала и колата пред мен(Голф рег. РР) също дава мигач, спира мигача и айде въз от забавителната лента в бавната обратно на магистралата, ама не ускорява а кара с 50-60. Настигам я ама карам зад нея, не знам какво ме провокира и както си карам мадамата ряско в дясно и айде към изхода. Отгоре на моста на детелината изкочи пред един човечец и зад него Галакси рег. TX. Изчаках всичко да мине и потеглих. 500м по нататък има отклонение в ляво и този с Галаксито дава ляв мигач и застава в лентата за наляво, която е със СТОП линия. В този момент аз се изравнявам с него и виждам как подминава стоп линията и продължава направо....дори не даде десен мигач да ме предупреди, направо се опита да ме изблъска от пътя. Айде мацето викам бях отдясно, не е правилно да изпреварвам има резон да съм виновен ако ме засече, ма тоя тиквеник... (angry)

Bobi

Колеги, вече официално признавам, че най-голяма концентрация на индианци и инвалиди е в Студентски град. Сега, откакто започна учебната година, е някакъв ад да караш там. Снощи за 1 км щях да се ударя 5 пъти...

Bobi

Без коментар!


И малко след това...

pantata

По-рано днес след обяд се спускам по симеоновско към студентски и малко след фантастико настигам синьо бмв е36 с монтанска регистрация. Започва много отдалеч да намаля, няма други коли освен нас двамата, реших че няма да правя глупости да го изпреварвам десет метра преди светофара и го чакам да завие, пуснал си беше десния мигач. Още свети зелено и колите идващи отдолу чакащи за ляв завой ни чакат.... да ама пича спря на зелено и поне още 10 секунди светеше така. Светна червено и на следващото зелено продължи направо. Само му споменах родата на ум, нещо много спокоен съм станал напоследък. Чак приятелката ми чат-пат се пресяга към клаксона да свири на идиотите вместо мен :D


Pyrhel

Цитат на: pantata в 07 Ноември 2011 22:28:43
Чак приятелката ми чат-пат се пресяга към клаксона да свири на идиотите вместо мен :D

Лятото с карах по Цариградско в едно задръстване и нещо роптаех против овчица с дооста хубаво бмв. Движим и аз я освирих доволно, Оля беше до мен, свали си прозореца и размаха среден пръст, побърках се да се хиля, а изражението на лелката в бмв-то беше нещо от сорта на:

WTF?! ???

уникален спомен
Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.

escobar

Кажи му Е36 и не го обиждай повече.

AlexanderBozhinov

Мен много ме дразни , когато ме изпреварят от аварийната лента на магистрала Тракия ... странно,но състезателите винаги започват да правят този номер след Пазарджик , посока София :) Преживяването е уникално да си караш със 130 в дясна лента и покрай теб(отдясно) да профучи некъф "гъзар" със 150-160.

Иначе в студентски като караш вечер,трябва да се внимава , защото 318i и 320 много обичат да се въртят на светофарите. А и всички пресичат като овце . А има и много гладни полицаи .

Vasilev

За известно време днес аз бях идиота на пътя  (omg), за което още ме е яд. По принцип в колата се возим аз и жена ми, но днес имаше още двама души отзад. За жалост не се сетих да си сваля фаровете надолу заради товара и се усетих чак след около 50 км. Ако съм изкарал днес на някой очите на магистрала Тракия, да ме прощава  (fri)

mitaka25

Най-много се дразня  когато на магистрала някой си мисли че кара бързо и се движи в лявата
лента.Ма-му поглеждайте си огледалата за задно виждане(3-са). Някои хора карат по-бързо от тях.

Vasilev

За това си прав. И после като те спрат полицаите, иди им обясни защо изпреварваш през аварийната лента  :D

Vas

Цитат на: mitaka25 в 21 Ноември 2011 00:04:32
Най-много се дразня  когато на магистрала някой си мисли че кара бързо и се движи в лявата
лента.Ма-му поглеждайте си огледалата за задно виждане(3-са). Някои хора карат по-бързо от тях.

По принцип не съм нервен шофьор и не ми пука дали ще карам с 80 или 180 на магистралата, но на скоро ми се случи някъв дядо с лада да си кара в дясна лента като пич и никой не го интересува... та ми се наложи дори да го изпревара от дясно  ;D

mitaka25

Ма-та им на куките ,щом съм дигнал голяма скорост ще си ям попарата от закона,не от някой мухльо с мерцедес или бмв да се мисли за голяма работа и да се чудя дали да го ударя или да набия спирачка.

Vasilev

#18
Има хора, които си карат, където им е комфортно... То вярно, че на всеки се случва да е идиота на пътя, ама някои се престарават.
EDIT: Днес двама нерегулирани ксенонови индивиди изскочиха от една бензиностанция, и се наложи да си гледам в краката, карайки с 80 на магистралата, само и само да ме изпреварят и да не ми вадят очите. Няма да споменавам, че бяха с BMW-та с КН регистрация.

G_o_c_e_v

Тея с КН са прословути... Веднъж един се опита да ме прави на глупак с някакъв фиат купе, кара пред мен със изваден крак през прозореца, тръгвам да го изпреварвам и докато се изравнявах с него чух как свали една предавка, тогава сръгах форда на 4-та и до Русе не паднах под 160, оня изобщо не издържа на темпото, но най ме е яд че не бях сам в колата и ако беше станало нещо нямаше да съм сам на оня свят (omg)
Автомобила не е признак за социален статус, така че не го възприемайте, като такъв!


dimkaraganchev

А бе, пичове. Като ви чета писанията, май всички сме идиоти на пътя. Един нормален не виждам.

Pyrhel

Това ме подсети за една състезателска мъдрост:
Не е важно колко ти е мощна колата, по-важно е колко ти е празна главата :D
Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.

escobar

Гневът не е добър съветник, ама южните шофьори - италианци, гърци, българи сме си ебали мамето.
И да ги псуваш, и да им свиркаш, пък дори и да ти се отдаде възможност да ги тупнеш - няма да ги промениш...
Щях да припадна като ми направи забележка един бакш, че по Борис много съм заобикалял неравностите, а на равното много съм настъпил и това човек, който наруши правилата на всички светофари от Руски паметник до Подуяне.
Както е казал брат ми, таксиджии и тираджии няма смисъл да псуваш, щото каквото и да кажеш, вече им се е случило.

Artur_111196

Има и още едно лафче, то гласи че  Сталин и Хитлер не са могли да се оправят с шофьорите та Бат Бойко ли ще го направи...     >:D >:D >:D

zliqiliq

Ами пичове онези 2 снимки на тираджията направо ме разби.На тоя с кеф да обърна след него и да му надуя главата.Нещо подобно се случи и с мен преди доста време.Минавам аз покрай едно училище и си карам 30-40км.На 20 метра горе доло един автобус излиза от спирка и понеже в неговото плътно има спрели коли тоя измекяр решава че може в моето, и директно си тръгва без мигач без нищо(понеже в К-з мигачите са забранени).Аз и още една кола след мен директно на тротоара а оня гад мръсна си кара и въобще не го е..е.Добре че нямаше хора на тротоара.

Чебурашка

Тираджията не е виновен като никой не му прави проблеми за премахнат ограничител,
иначе не понасям идиотите(предимно с жълти автомобили) които те засичат и като ги освиркаш слизат от колата и псуват,респект  :P 

Artur_111196

#26
Цитат на: zliqiliq в 21 Ноември 2011 19:32:27
Ами пичове онези 2 снимки на тираджията направо ме разби.На тоя с кеф да обърна след него и да му надуя главата.Нещо подобно се случи и с мен преди доста време.Минавам аз покрай едно училище и си карам 30-40км.На 20 метра горе доло един автобус излиза от спирка и понеже в неговото плътно има спрели коли тоя измекяр решава че може в моето, и директно си тръгва без мигач без нищо(понеже в К-з мигачите са забранени).Аз и още една кола след мен директно на тротоара а оня гад мръсна си кара и въобще не го е..е.Добре че нямаше хора на тротоара.
Пич, ако искаш се качи на някой ТИР и пробвай да хванеш /срок -доставка/  при всичките измислени часове за каране и почивка, и веднага  ще ти стане ясно защо няма ограничител... И да не забравя веднага ще допълня че от тях по толерантни на пътя няма, когато знаеш как да ги попиташ те ще ти отговорят, /без да имаш никаква видимост/ могат да ти кажат каква е пътната обстановка 500м. напред, а за надуването на главата по добре го забрави че не знаеш на кого ще попаднеш...

Иван Вълков

Найстина е така както казва колегата, че повечето водачи на ТИР - ове са толерантни и почти винаги са ми давали път, предимство и т.н., лично аз дали с камион или кола без значение винаги давам път на бързащите. Че има срокове има, но това не е оправдание камион с ремърке + товар да лети с 140 километра. Просто неискам да си помислям колко време ще спира внезапно. Не казвам че няма откачалки и с коли дето се правят на Шумахер, но проблемът се корени в самата ни държава, закони и органите който гледат за изпълняването им. Давам пример с Австрия, по магистралата, патрулна кола неможеш да видиш, но направиш ли нарушение веднага изникват и те отбиват.

Ако жиците могат да бъдат свързани по два различни начина,то първият от тях задължително гръмва предпазителя!!!

Artur_111196

#28
Така е защото в Австрия и Германия а и не само там полицайте стоят на едни терминали извън магистралата и всичко се наблюдава от камери, и като направиш нарушение го фиксират в командния център и ги пращат, така не може да има корупция защото трябва да се отчете протокол за нарушението, а не като тука с измислените им акции....  Ето ги и самите камери къде стоят и как се виждат от далече, точно от Австрия...                   

zliqiliq

Не отговарям да се заяждам или нещо ама брат ми кара в щатите тир и няма ни един акт а са го блъскали 3 пъти???Верваш ли?Майка ми е контрола в градския транспорт и казва рейсаджиите са си е . . . и мамата.СМЯТАЙ.А аз за тираджията дето кара в насрещното какво?Колко народ избиха турските тираджии.