Странен звук на просуркване при набиране на скорост и лека неравност

Започната от SPARTNEG, 03 Май 2021 21:57:37

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

SPARTNEG

Здравейте,
от както я взех, GrandCmax 1.6 dizel, 2010 ми прави впечатление, че при набиране на скорост с даване на газ на първите предавки и особено и не само при лека неравност на път се чува едно суркане, все едно гумата докосва кора или нещо като найлон /някак да го обясня тоя звук.../. Карах по-бавно по неравно... не се чува, леко набирах поти не се чу. Няма хлоп троп, няма виснали кори или друго. Отначало мислех, тъй като е много ниска, че при неравност леко просурква, но гледах отдолу - няма надрано...
И тия два дни нарочно я карам, за да я разбера и забелязах, че става когато набера скорост като при тръгване от светофат - 1ва, 2ра, 3та и газ... веднага се чува, особено на не много равен път.
Според мен звукът идва от превъртане на гума, чува се от двете колела. На къси интервали според набирането и пътя, не постоянно. Не свири лагер. При неравност в краткия момент в който гумата няма контакт с асфалта превърта и при допира с него се чува просукването.
Гумите са чисто нови, но го правеше и със зимните. На дълъг път на магистрала не го е правила.
Възможно ли е да е съединител или нещо в колелата това превъртане?! Единствената връзка със сигурност е при набиране на скорост, изрично си правех експеримент, като при по-неравно /вълна, дупка, вдлъбнатина/ се чува повече...


Водниядух1

И аз имам нещо подобно на фокуса-имам чувството е ,че някоя кора или ламарина влиза в резонанс,но не мога да го хвана. И аз си мислех,че гумата опира някъде,но не. Може и някоя ламарина да е скъсана вътре в катализатора или в гърнетата.Гледах и отражателните ламаринки ,които са над катализатора ,ама те си стоят стабилно. Ама свикнах и си карам-нали е форд-все трябва да те човърка някъде...

SPARTNEG

Ммм и аз така мислех, но няма протъркано, осуркано... и се чува от колелата когато настъпя на 1-ва, 2-ра, 3-та при неравно е определено като просуркване на гумата. Както ако изсвирят в завой или при въртене на гуми, но супер кратко за части от секундата, на няколко пъти... звукът е същият, от двете колела.
Някъде преди бях чувал за съединител. Няколко пъти вкарах по-трудно 1-ва... но дали е във връзка...

Alexi

навремето имах подобен проблем с бмв 320 ,еднократно прихъркване при ускорение 1-2 ,нагоре не го правеше .. доста време търсих проблема и стигнах до извода че е рейката нещо ,карах така с години

SPARTNEG

Ами то във форум мн трудно да се обясни звук  (tooth) (tooth) (tooth)
Но... ако някой си е просурквал обувка с гумена подметка в балатум, е точно такъв звук от двете колела при ускорение и особено при неравно.

ADiDimitrov

А има ли шанс това за което говориш да идва от ESP то?? Все пак то се задейства точно при такива условия за каквито описваш  :-[

Водниядух1

Аз все си мисля,че нещо влиза в резонанс. Звука е същия,все едно гумата опира някъде в подкалника и по-точно в пластмаса.

SPARTNEG

Цитат на: ADiDimitrov в 05 Май 2021 14:57:40
А има ли шанс това за което говориш да идва от ESP то?? Все пак то се задейства точно при такива условия за каквито описваш  :-[

хмммммммммм това е интересно!
Честно казано досега не съм имал с авт.стабилизация кола и изобщо е ми мина през ума... Но ако е от него.. нормално ли е така да се чува, регулира ли се, изключва ли се. Копче в салона нямам хмм

Bizu

Провери в менюто на бордовия компютър. Аз също нямам копче, но имам опция за изключване/включване от менюто.

SPARTNEG

Цитат на: Bizu в 06 Май 2021 22:19:08
Провери в менюто на бордовия компютър. Аз също нямам копче, но имам опция за изключване/включване от менюто.

Предполагам имаш предвид чрез конзолата с копчета на таблото, да го търся на дисплея в менюто??! хах. Ще проверя тази вечер... Мерси.


ADiDimitrov

Изключва се чрез менюто, но при всяко палене на мотора пак се активира. Малко е тъпо че няма копче и тази система винаги е активирана.