Газ на EcoBoost

Започната от pAbLo, 04 Март 2016 20:49:36

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

pAbLo

Фиеста ЕкоФъш 100 е читава градска каручка,но 8мица градско може и да не и хресат.
За газ... не мисля,че са измислили още такава уредба ???

Мод едит: Разделих темата от тази в дневника, защото на тотално различна посока тръгна.
"If one day the speed kills me, do not cry because I was smiling" - Paul Walker
Човек дори и добре да живее,рано или късно ОТНОВО си КУПУВА ФОРД :D :D :D


Pyrhel

До колкото разгледах ЕкоБууст-а, проблемът може би е само помпата за високото налягане на ЕкоБууст-а, че е на единия вал закачена. Представям си я с някакъв байпас или връщащ в резервоара маркуч, не съм задълбавал в мисловната дейност особено. Като се елиминира тя, може и с обикновен изпарител на вакуум/налягане да работи :D
Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.

Ilian Petrov

Има газови уредби за турбо бензин, но са от 2 хил. нагоре.

Pyrhel

#3
То проблемът не е в турбото (на мойто 2.0 Турбо съм му подготвил обикновен изпарител, но малко преработен не за вакуум, а за налягане), а в директното впръскване.
Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.

pAbLo

Цитат на: Ilian Petrov в 04 Март 2016 21:32:10
Има газови уредби за турбо бензин, но са от 2 хил. нагоре.
Има,не казвам,че няма,проблема ще да е в компа и софта за целта.
Както каза и @Pyrhel,проблема е в инжекторите и променливите фази на гЪзоразпределението :D
С наща екопръцка ходих до Турция и на дълго пак до 6-6 и малко го докара.
За 5/100 на извънградско незнам как трябва да карам ::)
"If one day the speed kills me, do not cry because I was smiling" - Paul Walker
Човек дори и добре да живее,рано или късно ОТНОВО си КУПУВА ФОРД :D :D :D

Ilian Petrov

#5
Е то и за директно впръскване има газови... ама дали стават за Екобууст не знам...
Да не коментирам повече, че не ги разбирам особено нещата... :)

Анатоли, коментирахме преди оборотите на Duratec 2.0 при определени скорости.
В моята тема сложих малко снимки. Ако искаш погледни...

pAbLo

Англичаните имат Еко фъш 160 коня на газ
Явно има конверсии на Газ,но на каква цена ::)
"If one day the speed kills me, do not cry because I was smiling" - Paul Walker
Човек дори и добре да живее,рано или късно ОТНОВО си КУПУВА ФОРД :D :D :D

opex

С мисълта, че виждаш как е сглобено всичко да добута до изтичане на гаранцията и след това чупене, пари и нерви идва един момент, в който може да се замислиш: защо ми е всъщност нещо ново?
Спрямо нещо старо, но измислено и здраво сглобено, когато новото ще ти излиза същите ако не и повече пари в случай на ремонт, по-високи данъци за по-малко kW...
Ако ме питате 'Е кои са тея коли' няма да казвам марки/модели, само ще кажа 'А няма ли такива?'
Просто не виждам никакъв смисъл от нещо ново, само защото е ново, щом е по-зле от нещо старо.
qaяכSTuning
"I'd rather lose by a mile because I built my own car, than win by an inch because someone else built it for me. Your car is your story, so don't let someone else write the book."
Нося отговорност за това, което съм казал и което съм имал предвид - Не нося отговорност за това, което е разбрал някой отсреща.
Suum cuique

Mondeicho

Много ми се струва 6 и нещо. Онзи ден с моята 6.9 л/100 км пълно-пълно, но под 140 не е падала...
Животът като цяло е глупав, но графиката е невероятна.

pAbLo

Дизел-Бензин...
И Макса ми гори 6/100,при все че тежи почти 2тона.
Същия Ммакс с 2,5Т бензин няма да е под 12.
Но темата е друга :D
"If one day the speed kills me, do not cry because I was smiling" - Paul Walker
Човек дори и добре да живее,рано или късно ОТНОВО си КУПУВА ФОРД :D :D :D


belota

#10
моята е 1,6 TI-VCT и е на газ.Работи и върви перфектно на газ без някаква разлика от на бензин.Проблема не е в компа нито във VCT-то,а в добра газова(задължително с OBD 2) и добър газаджия който да знае какво прави.
п.п.замервал съм мощността и на гас и на бензин,може да видите графиката
моята газова е 1300лв.като включва най бързите дюзи които се предлагат и система за мазане на клапаните и т.н.

Alexi

нищо общо няма твоя мотор с екобуст :) екото е турбо мотор с директно впръскване и помпа за високо налягане ... за такива има газово ,при други марки съм виждал но колко ще струва не знам ( няма да е 1300 със сигурност ,по скоро 2300 ) .. а относно променливите фази на клапаните - има го от години при много марки и модели ,няма връзка с поставянето на газ - може и обикновена да се сложи ,както примерно на БМВ М52 мотор още отпреди 10тина години

Ilian Petrov


hotblooded

Че може може, въпроса е колко струва.  Има няколко варианта - монтира се класически газов инжекцион,  но се оставя и бензиновата система да действа - някой настройват на всеки -4-6 впръсквания едното да е на бензин,  други намаляват времето на отворено състояние на бензиновите дюзи до 20% от времето за работа само с бензин.
И в двата случая понякога се налага да се прави настройка след 3500-4000 оборота да се минава изцяло на бензин 
И в двата случая се иска майстор който много добре знае какво прави. И пак има случаи в който след монтаж на гЪзова уредба двигателят не работи добре.
Загубата на мощност при двигател с директно впръскване на бензин, при монтаж на уредба за впръкване на газ в колектора е повече от 10% (от замяната на бензин с газ),  защото част от обема  въздух  се заема от газа

АГУ за директно впръскване.  Тези уредби работят с "течна фаза",  скъпи са,  и най вече - чувствителни са към качеството на пръднята която се продава за "пропан -  бутан,  марка А(автомобилен)"... 

Pyrhel

#14
https://www.youtube.com/watch?v=XcKZfP-Oszw

и пусналият видеото казва в коментар:
На Фокус, который в видео, установка ГБО производилась недавно. Пробег на газе составляет пока 4700 км, все ок, динамика не поменялась. Расход: по трассе 5л газ, 1.2л бензин; по городу: 6л газ и 2л бензин.

На друго място казва за 1.6 ЕкоБууст, че градско гори 8л газ + 2л бензин.
Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.

Alexi

нещо не излиза сметката с тоя разход ,то и газовото ще е 2к

rump

Цитат на: Alexi в 30 Септември 2016 07:50:04нещо не излиза сметката с тоя разход ,то и газовото ще е 2к
Здравствуйте! Установка ГБО на экобуст стоит 950-1400 евро. Стоимость установки зависит от типа двигателя (код двигателя)