Няколко въпроса за Фокус мк1

Започната от Водниядух1, 18 Април 2021 19:44:52

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

Водниядух1

Здравейте момчета. Нов съм във форума ,и съм нов собственик на Форд-фокус 1,8 тдди . Имам няколко въпроса относно фокусника.Първото ми питане е за прословутата помпа VP 44. Има ли симптоми,по които да позная ,че ще сдаде багажа. При положение,че колата е на 250 х.км.(по километраж),може ли да се надявам,че вече е правен ремонт на помпата . Другия въпрос е за чистачките . Като взех колата ,чистачките спираха където си искат веднага щом изключа лостчето.След четене във форума,разбрах ,че може да са разменени релетата за задна и предни чистачки. Размених ги и о...чудо -почнаха да си правят пълния мах...но... При включване на моментния цикъл и при пръскане на течност, чистачките правят много махове-10 и чак тогава спират . Къде да ровя- по ел моторчето ли? А какъв разход да очаквам от този мотор?- преди карах голф 1,9тди и разхода в града беше 7,а извън 5. Иначе колата си върви и не ми прави проблеми,за 2000км не е бутнала маслото,но разхода още не съм го засякъл точно,понеже така се стекоха обстоятелствата.