Чипосване на Форд Куга 2015г 1.5 бензин 150к

Започната от bobibp, 07 Март 2021 21:08:05

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

bobibp

Здравейте,
Разбрах че може Форд Куга 1.5 2015г ecoboost 150 конски сили да се чипоса до 180. Въпроса ми е това крие ли някакви рискове и тн. Гледам също, че има и такава разновидност на модела с 180 коне. Та може ли без проблем, без рискове за кутията, двигателя и тн, да се вдигне от 150 на 180?


Жоро Петков

Теоритично не би трябвало да има абсолютно никакъв проблем, но при бензина ако гледаш заводските модификации разлика в нютоните няма. Т.е. единствената разлика между 150 и 180 ще е в максималната скорост.
Ако самия чип, който си гледал повишава и въртящия момент ще товариш всички възли по веригата. Със сигурност това ще доведе до някакво съкращаване на живота.

ivchotr

Двигателите винаги се правят не на граничния си ресурс. Така че би трябвало да понесе още няколко коня отгоре без проблеми. Само дето ме съмнява единствено с чип да вдигнеш 30 коня отгоре.

Жоро Петков

Качват ги и още как точно дизеловия двигател има вариации 150 и 180 коня. Обаче са само кончета, нютоните са еднакви. А всички чипове, неофициални, които съм виждал винаги добавят и разни нютони. Това несъмнено води до повишено износване.
В повечето английски форуми, в които съм чел са си доста доволни от чипосване към 180 коня (и с повишени нютони) и не са се оплаквали, но там хората сменят колите доста по-често.