Качване на легнал полицай с блокирали колела

Започната от Bozhidar Kaloyanov, 21 Февруари 2021 19:15:32

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

Bozhidar Kaloyanov

Здравейте колеги, не съм разбирач и ме извинете, ако въпросът ми ви се струва лаишки, но понеже се старая максимално много да си пазя фокусчето, та от вчера имам едно притеснение, което бих искал да споделя.
Бях по работа в кърджалийско, където пътищата са в доста добро състояние, но минавайки през едно село, малко по-късно от нормалното забелязах легналия полицай и се наложи по-рязко спиране. Беше ръсено със сол/пясък, но все пак отдолу имаше замръзнало и блокираха колелата при спирането.
В интерес на истината, по средата на спирането като усетих че блокират, пуснах спирачката, за да завъртят колелата (нямам АБС), но в момента на качването на легналия полицай, със сигурност отново бях натиснал спирачката и се
качих с блокирали колела.
Та въпросът ми е - дали не съм направил някаква поразия по окачването, необходим ли е преглед и т.н.?


Ozzie

ако беше направил поразия, вероятно щеше да си усетил досега

дето се казва - и най-големия лаик да си, няма как да не усетиш разлика в поведението на кормилната уредба от преди и след случката

ако искаш да спиш спокойно, може да минеш на проверка на геометрията, но не споделяй за случката, просто кажи, че си за рутинна проверка, иначе не се знае, дали няма да попаднеш на някой, дето ще те вземе за канарче и да ти подмени половината предница
По-добре с хубава жена на надуваем матрак, отколкото с надуваема жена на хубав матрак...

saggy

Рано или късно ще стигнеш до някаква подмяна по окачването. Ама не прибързвай сам да си слагаш главата в торбата, както е казал колегата. Докато не тропа нещо не влизай в бокса, особено ако нямаш доверен майстор.