Разход на гориво

Започната от p_yanev, 16 Февруари 2012 18:41:00

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

p_yanev

Колеги,
Ако има тема някъде се извинявам предварително ,но аз не намерих.

Мондеото ми МК3 1,8 125 к.с. Имам го от 3 седмици и горе-долу съм засякъл разхода.
Градския го докарва като на книжка - около 11. С извънградсия обаче нещо не става работата. Вчера ходи до стара загора и  обратно - около 9 на 100. Повече от 140 не съм вдигал - средна скорсто 100 км/ч

При вас как е ситуацията -  някой постига ли 6/100 ,както е по каталог?


Bobi

Честито Мондео, колега! Пожелавам ти много безаварийни километри.
Според мен при тези екстремни температури разходът не би трябвало да те притеснява. Ако я караш малко по 4-5 км (работа- вкъщи), колата не може да загрее.Освен това в момента с тия коловози, киши и натрупване на гняс по подкалниците, мисля, че е съвсем нормално да ти е завишен разхода. При мен ( фокус 1.6 тдци), откакто падна големият сняг, разходът се покачи с 1- 1.5 литра също. За проблемът по извънградско - предполагам, че я караш с ниски обороти и просто в тия студове двигателят изстива за норматив и оттам ти идва разхода.

П.С. Разходът как го засичаш?

Alexi

6/100 e разход ,който за бензинов мотор монтиран в такова голямо купе като на Мк3 е невъзможен .. по скоро около 8/100 ако го докараш трябва да си доволен .. градското ти е отлично ,чак не ми се вярва че в тия студове в град като Бургас може да ти гори само 11 ..

hotblooded

5.8 - 6 / 100 са разход които постигам аз извън града (спазвам правилото на 5та и 6та само с над 2000 об/мин)
В града преди я крепях на 8-9.... но последната седмица ковнах твърдо 10... Но 1ва,2ра - спреш и 1ва,2ра,3та - спираш или намаляш и пак 2ра.... Няма как да е иначе със тон и половина кола на съвсем къси разстояния
Все пак смятам че колегата може да постигне разход от порядъка на 6,5/100 при по топло време и да подържа 90-100 на дълъг път - примерно до Казанлък - като не му се налага да изпреварва много и бие спирачки... Иначе 6/100 правех до Варна със Астрата... Там 1/3 от пътя си е като градско каране

zliqiliq

Добре де нормално ли е 2 литра дизел(2000кубика)- 9/100 щото усещам,че по- често ходя на бенз станцията? :D

Иван Вълков

Всичко е нормално с тая "хубава" нафта която ни продават, и аз напоследък горе долу там се въртя като разход

Ако жиците могат да бъдат свързани по два различни начина,то първият от тях задължително гръмва предпазителя!!!

Backstage

Мойта убавица  :D в града си джаска 12-13 .....2.0 бензин..Няма начин в такова време... :'(

Bobi

Аз вече не се притеснявам колко ми гори.. Така като гледам , че нафтата е станала 2.70, възможно е в скоро време да мина на колело, защото на мен няма кой да ми даде 30 бона бонус за "добре свършена работа". Вече и глобите няма да си плащам, щом има наредба, че 25% от тях могат да бъдат раздавани като бонуси някакви педерасти и курви...

hotblooded

Цитат на: Bobi в 16 Февруари 2012 23:53:24
Аз вече не се притеснявам колко ми гори.. Така като гледам , че нафтата е станала 2.70, възможно е в скоро време да мина на колело, защото на мен няма кой да ми даде 30 бона бонус за "добре свършена работа". Вече и глобите няма да си плащам, щом има наредба, че 25% от тях могат да бъдат раздавани като бонуси някакви педерасти и курви...
А аз се чудя за чий Х въобще плащам осигуровки - след като ми се казва че ще се пенсионирам на 70, а средната продължителност на живота е 64? Здравни осигуровки - плащам ли плащам, жена ми също... отива на зъболекар - хопа 450лв - щото това касата не го покрива.... Понеже касата не покрива това и онова - се оказва че има икономии и.. вземат премии....
Цената на горивата не е проблем, реалната цена е 1,30 лв/литър.... нагоре всичко са държавни налози..

p_yanev

Мерси за отговорите колеги.

Значи това ще е разхода. Така или иначе аз извън градско с 90 няма как да карам, така че (fri) И мен не ме притеснява толкова разхода - горе-долу толкова очаквах, като си купувах колата и проучвах нещата.

Пък и въпреки газ, че газта стана 1,38, все още прави приемливи цифрите.


hotblooded

 Слагай гЪз-инжекция и карай смело :)

AlexanderBozhinov

Моят фокусник в София гори 7.5-9 :) Иначе извънградско долу горе около 6.Най-голямата глупост,която правя,когато пътувам София-Ямбол и обратно е да карам със 120-130 на магистралата,а да взимам отсечката Стара Загора-Нова Загора-Сливен-Ямбол със 130 долу горе.  Но в последно време с тази цена на дизела,галя педала на газта максимално.
Просто това 2.70/л е абсолютна психическа бариера,като пълня колата ми се свива корема,започва да ме боли главата и т.н :)

Vasilev

Цитат на: AlexanderBozhinov в 17 Февруари 2012 10:24:35
Моят фокусник в София гори 7.5-9 :) Иначе извънградско долу горе около 6.Най-голямата глупост,която правя,когато пътувам София-Ямбол и обратно е да карам със 120-130 на магистралата,а да взимам отсечката Стара Загора-Нова Загора-Сливен-Ямбол със 130 долу горе.  Но в последно време с тази цена на дизела,галя педала на газта максимално.
Просто това 2.70/л е абсолютна психическа бариера,като пълня колата ми се свива корема,започва да ме боли главата и т.н :)

А аз си мислех, че на моя фокус му се е повишил разхода  :D Извънградското можеш доста да го смъкнеш. Градското също може да слезе поне литър надолу (от 9) ;)

hotblooded

 Зависи и от гуми и от време.... навремето със рендето ( 5 ) ми е качвало разход до 7 извънградско (1.1 бензин/43 коня - нормално гореше 5,2) - само заради свиреп страничен вятър - държах волана 1/4 на дясно за да стоя на пътя.... и при газ до ламарината държеше 110.. (нормално си пълнеше километража). Имай предвид че с по-голяма кола - вятъра оказва още повече влияние.  Мондьо от Бс до София - 120-130 до Карнобат, 100-110 до Ст.Загора и 140-150 до софия даде 5.8 до Сливен и 6.0 до София... със нафта от манго (РомПетрол)... Със нафта от ОМВ 0.5 литра отгоре.... без разлики във вървенето и паленето при -15 

jovani68

Мондеото МК3 2.0 ТДЦИ градско ми даваше преди да влезне в бокса около 6,8-7. Това с Макс Моушън. Сега се налага да карам Пунтото 1.9 дизел на жената   и прави 8 градско, което си е нормално за тези студове, иначе лятото с около 80км/ч. пада под 4 ! Обаче всичко си зависи от задкормилното.

hotblooded

Цитат на: jovani68 в 17 Февруари 2012 11:39:47
Мондеото МК3 2.0 ТДЦИ градско ми даваше преди да влезне в бокса около 6,8-7. Това с Макс Моушън. Сега се налага да карам Пунтото 1.9 дизел на жената   и прави 8 градско, което си е нормално за тези студове, иначе лятото с около 80км/ч. пада под 4 ! Обаче всичко си зависи от задкормилното.
Във София е нормално... и моето във София 2 дена градско включително във снега дори и цариградско не беше чистено (като бяха тук Цирк дьо Солей) - качи на 8 и нещо в града... Но в Бургас - къси разстояния - за 800 метра имам 3 пеш пътеки с гърбици и 2 светофара и кръстовище на което съм без предимство.... а карам общо 2,5 км... няма как да стане 8/100 :)

supertorr

Градско в София 8 , извън градско 6 / обикновено 50:50 магистрала с първокласни пътища/

Среден разход за близо 15000 км. 7,29

PcMan

#17
Изън градско 4.5 зимата, натоварен до 5. Лятото 4, натоварен до 4.5. Най-често 50:50 магистрала/първокласен. С бавната неспираща и небезопасна сиера се научих още 2008-ма да крюзвам в меката и тиха возия с 110 на магистралата, правеще 9/100 на газ(скоростта не идваше от икономия). А на първокласен с 100. така си и истанах с фокуса. От това и по-леката 3-вратка идват цифрите. х2.70  (coffee) Но в този студ, каране все студена, и с тези гуми(махайки летни 215.40.17 6.5J масивен алуминий, слагайки тези с по-голям общ диаметър 205.55.16, пак алуминий, на вид по-малко масивен, се усети веднага, че при ускоряване колата се тормози повече) градско зимата 8. Лятото 7 (по-леки и малък диаметър гуми главно + мет.условия) 8)

viksata

На 2.9 лятото на дълго Перник - Оряхово свали до 8/100

в момента е 12/100 предимно Перник – София (не по магистралата )

А само в града е страшно  :-X .....15+

Това бенз 95  (thup)


"Мощността определя с каква скорост можеш да се блъснеш в една стена, а въртящият момент определя колко ще се премести стената"

Backstage

Бе като се замисла кво ни дреме колко харчи...колкото толкова...като свършат паричките тролея и тва е... :D


hotblooded

 Viksata, ако тоя разход е за 2.9 мотора си много добре :)  Един роднина имаше Опел Омега - 3.0 :) На дълъг път дори и с ремарке - 8-9... ама в града - на бензиностанция ако не я изгаси няма да я напълни до горе никога
Цитат на: backstage1978 в 17 Февруари 2012 23:05:31
Бе като се замисла кво ни дреме колко харчи...колкото толкова.... :D
Така си е - всички горят еднакво - колкото и да и сипеш - всичкото заминава  (rofl)

viksata

Цитат на: hotblooded в 17 Февруари 2012 23:10:37Така си е - всички горят еднакво - колкото и да и сипеш - всичкото заминава  (rofl)

Така е ...Кеф цена няма ;)


"Мощността определя с каква скорост можеш да се блъснеш в една стена, а въртящият момент определя колко ще се премести стената"

p_yanev

Отворих тема - мен бензинките ме интересуваха, но се радвам че и колегите на нафта обмениха инфо ;)

Чебурашка

Моя разход  - градско стига до 9,извънградско - 6-6.5   :-[

Иван Вълков

Цитат на: backstage1978 в 17 Февруари 2012 23:05:31
Бе като се замисла кво ни дреме колко харчи...колкото толкова...като свършат паричките тролея и тва е... :D

..... и аз така правя, само че паля "двойката" или " а пеш"  :'(, поне е здравословно

Ако жиците могат да бъдат свързани по два различни начина,то първият от тях задължително гръмва предпазителя!!!

ffmk1l

Абе какво се вайкате...Извънградско сега под 8/100 е абсурд, градско-12-13, колкото му сипя, не го връща. Карам само на бензин-това е като хубавата жена-примиряваш се с цената, за да е до теб и толкоз...:)
Едно време колите се правеха от инженери, а сега - от икономисти...

Alexander

Цитат на: Венелин в 18 Февруари 2012 22:59:44
Абе какво се вайкате...Извънградско сега под 8/100 е абсурд, градско-12-13, колкото му сипя, не го връща. Карам само на бензин-това е като хубавата жена-примиряваш се с цената, за да е до теб и толкоз...:)

(thup) (thup) (thup)
"Kолкото мастурбацията може да бъде секс, толкова и карането на нова, скъпа и мощна кола на газ е удоволствие!"

by hotblooded

hotblooded

  Венелине, евала колега    (fri) ! Кола като твоята си е грях да и тровиш конете с газ! А и 8-9/100 е поносим разход 2.0/145 коня 

Alexi

8 навън означава средно около 10 ,аз такива разходи съм ги забравил ,чак не ми се мисли :))

Backstage

 ::) абе сипах точно 28 литра....минал съм 190км...остава много малко докато светне лампата  ??? ::)
   (заредих малко след като светна лампата)
излиза че май ще мина 200 км с 28 литра! ??? ??? ???    ВЕРНО ЛИ!?  ::)