Въпроси, препоръки и оплаквания

Започната от Pyrhel, 17 Септември 2011 00:45:35

« назад - напред »

0 Потребители и 4 гости преглеждат тази тема.

Pyrhel

Целта на този клуб е да бъде максимално либерален, полезен и приятен. Ако имате какъвто и да било коментар относно форума или Форд Клуб България, ще се радваме да го споделите с всички нас!
Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.


deshi

Здравей , аз имам малко градивна критика.
Няма ли начинтемите за автомобили от други марки ... примерно рено и пежо да  бъдат отделени  в раздел .... Non Ford Topics   или  Other rides.
Второто нещо : не е лошо да направите раздел за снимки и видео ... примерно Арт фотография , снимка на  деня , снимки от бг снимки на форд .... и прочееее.. (thup) (thup) (thup)
Грозен си кат` OHC  .....

hitrata_lisi4ka

Здравей Деши!

Би ли разяснил първото си предложение, относно другите марки. За дневника с автомобилите на потребителите ли говориш или за цял нов раздел, който се отнася за останалите марки?

Благодаря и хубав ден :)
Искам нещо русо, може и метла!

Bobi

1.Може да се измисли нов раздел "Други марки".
2. Личното ми мнение е, че е по-добре една обща тема за снимки. Арт фотографията е нещо сериозно и съм ставал свидетел по форумите как тема за АРТ се превръща в битак със снимки от телефон  :D

deshi

Ами идеята ми е горе долу това което боби ти е написал ....  смисъл ако има теми на други марки и модели не трябва да  са при фордовете
и другото е  раздел за снимки и видео :)
Грозен си кат` OHC  .....

VENTCI

Форумът ми харесва.  Заформя се приятно - харесва ми и платформата  (thup)

Pyrhel

Deshi е прав за раздела със снимките и видеото, явно има интерес към такова нещо. След малко ще го има. Благодаря! (thup)
Данчев даде хитра идея за съдържанието му. Освен снимка/видео на деня, разделът ще е подходящ и за случаите, в които човек е отишъл на красиво място, наснимал е колата си и иска да ги сподели. А пък "дневник" да остане само за промените. Хитро е! (beer)

Малко обаче се чудя за другите марки. До колкото разбрах идеята ти е да не са в "Дневник", а в друг раздел - на Лисицата Пежото и на Пантата Лагуната, например? Струва ми се, че ще е излишен, нали все пак Форд форум е, главно Фордове ще има. Предлагам да го оставим за малко по-късен етап, ако има и други "отцепници". Какво мислите?
Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.

deshi

Евала за раздела за снимките , но помисли и за  дневника ... по просто казано не съм видял теми на пежо и цитро в БМВ форума и мисля че е правилно  ... а все пак нали ще искате клуб Форд , това имах като идея мен лично това ми бяха забележките ... иначе евала ... като оправите и втората мога да ви дам линк към първия алтернативен форд форум там има доста неща които съм събирал с години :)
Грозен си кат` OHC  .....

escobar

В клуб Пежо, има раздел "Други автомобили" (Тук се обсъждат всякакви теми, свързани с коли, извън производството на PSA. Културно, ако може). Идеята не е лоша, питат разни технически въпроси, кое да избера и т.н.

pantata

Дискриминация  :'( с Лиси караме французойки, но сме фенове на марката и затова сме тук.  ^-^ А дневника си е добре, колите на потребителите (феновете), нищо че нашите не са форд.  8)


deshi

#10
Е форуми за  френски автомобили има достатъчно  (thup), щом сте фенове на форд  ок ... супер  само че лагуната не е форд ... а Форд форума е за фордове :) пак ви казвам не се сърдете , начина е да  се направи друг раздел.

Дискриминация няма. Смисъл няма как да  дискриминираш нещо което не  е за  тук.   (beer)
Грозен си кат` OHC  .....

hitrata_lisi4ka

Deshi, извини ме, че се намесвам, но не е ли малко нефункционално да има цял раздел за два автомобила. Още повече ние не питаме и не искаме помощ за тях. Както сам каза...форуми френски достатъчно. Просто искаме да покажем какво имаме :) Нали е раздел за автомобилите на потребителите. Това са те, а и не вярвам да има някой друг с различен автомобил от форд, освен нас.

Поздрави :)
Искам нещо русо, може и метла!

deshi

Ок, ваша си работа аз  си изложих доводите ... и изказах лична преценка ...  (thup)
Грозен си кат` OHC  .....

Bobi

Според мен колегата имаше друго предвид, а не тези два автомобила в частност. Ще си позволя да перифразирам какво е имал предвид. С раздел " Други марки", колегата би трябвало да е искал да каже, че с времето ще изникват въпроси за други марки автомобили и понеже тук са се събрали грамотни хора :D, ще иска да попита във форума за еди какъв си проблем ( някое Пежо примерно). Или pantata например, ако прецака нещо по колата, което не му пожелавам естествено...Мисля си , че може да измислим нещо по въпроса..?

pantata

А може ли линка за гласуване към BGtop да се отваря в нов прозорец?

Alexi

той при мене така се отваря .. с мозилка съм

pantata

Цитат на: Alexi в 02 Октомври 2011 12:00:32
той при мене така се отваря .. с мозилка съм

И аз съм мозила, но ми го отваря в същия таб.

Pyrhel

#17
Цитат на: pantata в 02 Октомври 2011 11:42:57
А може ли линка за гласуване към BGtop да се отваря в нов прозорец?

Благодаря и готово :) При Алекси се е отваряло вероятно, защото е цъкнал в настройките на мозилата за отваряне винаги в нов таб.

Едит:
В началото като правихме разделите решихме, че е добре всички МПВ-та да са на едно място. Обаче реално погледнато фокус и C-max са еднакъв автомобил, затова и преместихме C-max от "семейните ванове" в разделът с фокусниците. Естествено местенето включваше и съответните теми :)
Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.

miri4

Здравейте нови/стари/ съфорумци.
Това ми е първия пост в новия форум. Благодаря на организаторите за поканата.С удоволствие се включвам.От пръв поглед се вижда че тука си е друга бира. Нямам време да изчета по подробно  но се вижда че нивото е високо. За това имам  предложение към организаторите:
1.Да се вкара раздел дизелови двигатели. По идея от руския форум / ffclub.ru /. Така мисля ,че форума ще бъде по  подреден
2.От самото начало да се дава отпор на разни неграмотници дето на дума от 5 букви правят 3 грешки, като им се трият постовете .Така ще опазим новия форум от опоростачване.

VENTCI

Добре дошъл    Колкото повече време си във форума толкова повече ще ти харесва.


Jumper

miri4 Добре дошъл :) Прав си за това, че е друга бира тук... Направо си отива към по-твърдо :) А иначе за предложенията за дизел двигателите, ако наистина има повече постинги/теми специално за дизелови двигатели съм "за". За сега сме много млади и този раздел би стоял по-дълго празен, иначе идеята е добра. А за триенето на правописните "шегобийства" по-скоро бих предложил да се пусна нещо, което автоматично поправя правописните грешки в червено и след 3 такива да се получава предупреждение /пример от форума ipmart-bg/

escobar

ForT EscorD
Аз действително съм се фрапирал - това са некви мега мангали за мен.

miri4

Аз като гледам повечето от активните членове но форума  и най-вече организаторите са "дизелаци", така че  нека те да преценят за темата -дизелови двигатели.
За опростачването трябва всички ние да даваме отпор  като не обръщаме внимание  на такива постове и ги  осмиваме дори и по грубо.

Pyrhel

Мани ги организаторите ;D Да видим как ще е най-добре за ориентир. Мисля си, че няма да е зле да направим 2 раздела в групата на "Форд за всички" - "Двигател и горивна система - общи теми", както и "Ходова част - общи теми". Като в тия раздели да влизат теми например като "как работи турбото", "подходящи филтри за нафтата" и т.н.

Какво ще кажете?

За неграмотността... Трудно можем да се преборим, но чак триене... По-скоро да направим забележка в темата, че трудно се чете/разбира?
Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.

Alexi

според мен е рано .. подразделите и така са много ,нека се посъберат хора/теми ,има време .. примерно моторите на фокус и мондео не са еднакви  ,какъв е проблема да са си в техните подраздели ..

Alexi

няма да е зле така както се пазят входящите съобщения да се пазят и изходящите ако не е трудно да се направи ..

Danchev

Те могат да се пазят, има чавка отдолу под съобщението
ЦитатЗапази копие от това съобщение при моите изходящи съобщения
How about a magic trick?

Pyrhel

Това е опция, която може да се включи от всеки индивидуално, но си прав, че по подразбиране е добре да се направи... Готово :)
Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.

Pyrhel

Ще пусна нов пост, няма да редактирам моя предишния... Бутнахме малко настройките на разделите "Клубни срещи" и на "Форд Клуб България". Темите са видими за гости (гостите могат да виждат заглавията им), но не и съдържанието им.

Защо?

Скоро се появи тема, която беше свита от нашия форум и нямаше линк откъде е взета. Не можем да се опазим от такива набези, но пък можем по някакъв елементарен начин да защитим идеите, които разменяме тук, вариантите за реклама, клубните събития, темата "телефонен указател на клуба" и т.н.
Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.

Alexi

няма да е зле да се сложи опцията за хиперлинк като бутонче