Добавяне в паметта на имобилайзера нов ключ (препрограмиране)

Започната от Pyrhel, 05 Февруари 2012 20:14:25

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

Pyrhel

За да се добави нов ключ към имобилайзера на колата трябва да изпълним няколко стъпки с IDS (Integrated Diagnostics Software - диагностичната техника за Ford). Има и други диагностични устройства, които могат да добавят ключове, но не това е интересното. За да се добави ключ, IDS връща OutCode, посредством който се генерира InCode и по този начин се потвърждава новия ключ.

Как се генерира InCode? Шибано... Или абонамент към Motorcraft Service, има китайски USB dongle-и, които за около 200 долара получавате 2000 кода или например от тук: http://www.patscode.com. Всичко е свързано с пари...

Който има нужда от InCode - нека напише в темата своя OutCode и ще върна отговор максимално бързо, естествено безплатно, имам абонамент... Важно е да се знае, че при всяка заявка, чрез диагностична техника, за OutCode - той е различен!!!

Днес на Боби му направихме ключа и имах време да цъкам скрийншоти. Ето и стъпките:

Винаги работете с новия ключ, за да не прекъснете процеса по въвеждането...

Toolbox -> Body -> Security -> PATS functions (межд другото, PATS = Passive Anti Theft System)


Ignition Key Programming


Тука казва, че ще трябва да питате Motorcraft сървисите... Казвате "да" (и питате в темата :)))


След малко ще ви генерира следната информация... При питане в темата, направете един скрийншот или публикувайте OutCode-а и Part Number-а:


Тука въвеждаме вече генерирания от InCode:


След като потвърдите ще ви накара да изключите от контакт, да извадите ключа, да го вкарате пак и да дадете на контакт в рамките на 10 секунди.

Това е, вече имате още един допълнителен ключ :)
Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.


mario_kn


mario_kn


Pyrhel

Не е възможно това да е целия Outcode. Както съм показал на предпоследния скрийншот, разделен е на 3 части - първичен код (код тип) и после още два кода. Код типовете ми трябват за генерирането. Могат да бъдат 0040, 0044, 10хх, 01хх или 11хх.

Хем е безплатно, хем не се дочита какво ми трябва за генерирането. Редчето OUTCODE съдържа 16 символа, а ти си ми дал 6. Не мога да ти помогна в такъв случай. И между другото, тук пишем на кирилица...
Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.

mario_kn


Pyrhel

Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.

mario_kn


Pyrhel

Днеска - излагация... На Илиян (supertorr) не можах да набия новия ключ в паметта, колата си казва има програмирани 2 ключа и това е... Минавам през всички стъпки както си трява - аут/ин кодове, ала-бала - не ще и не ще... (bang)
Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.

samuilo

Здравей колега.
Правим безуспешни опити за програмиране на нов ключ на форд фокус.
Не може да влезе в режим програмиране с оригиналният ключ по описания алгоритъм.
Но на друг форд става.
Каква може да е причината?
Може ли да се провери дали са заети и 8-те ключа в паметта?

Pyrhel

Здрасти,
На втората снимка се виждат колко ключа са добавени ("The number of keys known by the module is: 2"):


Не може да влезе какво означава - стигате ли до out/in кодовете? Коя е последната стъпка, която се случва при вас и какво става след нея?
Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.


samuilo

Всъщност, може би неправилно съм го написал.

1. Целта ни е да програмираме втори три-бутонен ключ.
2. Изпозваме начина чрез оригинален ключ и четирикратно завъртане за 6 сек.
да се влезне в режим програмиране на дистанционно.
Не става въпрос  за имобилайзера. (hammer)
Никакъв звук...... (angry)


Pyrhel

Така се обучават ключове за алармата - 4 пъти за <6 сек. Идея нямам защо не става... Казваш, че този ключ по този метод може да се обучи към друга кола, т.е. не му е прецакана електрониката вътре...
Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.

samuilo

Да точно така .
Тествах ключа на моето MONDEO   , няма проблем.
Програмира се веднага и започва до отключва и заключва .
А НА въпросната кола оригиналният ключ , не може да стигне до ....оргазъм (........ (ade) програмиране)

mitakakzld

Здравейте

Темата е малко старичка но ще се радвам ако се намери някои да помогне. Става въпрос за програмиране (добавяне) на ключ (3-ти). Колата е Фокус 1.0 125к.с. 2017. Ключа е чисто нов но търся помощ. Ще се радвам ако някои помогне.

Yavor82

 ??? Здравейте имам нужда от инкод това е номера на ауткода  0044 2E77960 ще оставя и тел. номер спешно ми е 0898521600