Бракуване и продаване на МПС

Започната от Анелия Атанасова, 14 Август 2018 20:34:18

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

Анелия Атанасова

Здравейте!Тъй като съм жена и не разбирам от автомобили,имам нужда от съвет.Миналата година баща ми почина и ми остави в наследство стар автомобил Форд Фиеста.От една година стои пред блока и не знаех какво да го правя(не съм шофьор).Регистриран е в Пловдив,а аз живея в Плевен.Миналата седмица ходих в КАТ Пловдив,взеха ми номерата,дупнаха талоните и с черен маркер написаха,че е снета регистрацията на 8.08.2018 и се намира на адресът ми(пред блока).В данъчното също е снета партидата.Оттук нататък не знам как да продам колата за части,тъй като ще взема повече пари за нея,отколкото за скрап.Но, ако я дам за скрап,поне ще взема бележка,че е дадена там и един ден ако ме търсят от общината ще има какво да им покажа.Ако я дам за части на някой и нямам никакъв документ,какво се случва после,ако някой от някъде се заинтересува от нея?Какво да правя?


Pyrhel

Спряна ли е от движение и от данъчното, никой и никога няма да се интересува от нея.
Имай предвид, че си в абсолютно нарушение да я държиш извън частен имот ако е без номера и валидна ГО. Най-малкото ако някой съсед се самоудари в нея, щетите му ще ги платиш ти от джоба си. Поне в София, такива ги вдигат от общината и отиват за скрап с 0 лв за собственика.
Т.е. добра идея е в най-скоро време да се махне от там.
Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.

Анелия Атанасова

Много Ви благодаря!Ще се възползвам от съвета.