Филмарска тема

Започната от ForeverFord, 01 Март 2012 21:23:17

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

ForeverFord

Ето един филм в които ще се срещнат героите от Железния човек,Хълк,Капитан Америка и други

http://vbox7.com/play:1e0e897c9e
Легенди:(fe) "качи света на колела";
    Stop Walking,Keep Driving by (fe)


deshi

едва го чакам ... понеже съм фен на Iron Man
Грозен си кат` OHC  .....

ForeverFord

Легенди:(fe) "качи света на колела";
    Stop Walking,Keep Driving by (fe)

escobar


Savages известен още като Диваци

Мексикански картел. Юпита в наркобизнеса. Бой. Ебане. Латино музика.

Двама юнаци безгрижно въртят на караминьол една руса пичица, развивайки новаторска търговия с канабела.
Разликата между тях е, че единият я натега със засилки, защото страда от посттравматичен стрес от избиване на талибани и в главата му са само касетъчни бомби. Другият е пацифист - прави го във вани, с ароматни свещи, изобщо играе го сърфистката версия на Митьо Пищова, романтик.

Всичко е страхотно, но мексиканският картел Баха (после ги понаебаха) търси включване в бизнеса и пристигат много неприятни хора от Мексико, за които бизнесът се ограничава до рязане на пръсти, серум на истината, изнасилвания и вадене на капачки.

Двата баджанака явно са пропуснали курса за преговори с тежковъоръжени психопати в университета и отказват на оферта, която не ти е оферта да отказваш.
Отвличат русата палавница и двамата са на ясно, че ако нея я няма - няма любов, щото не върви да се помпат помежду си, все пак са приятели от детство.

От там почва безмислено насилие в името на любовта. Доста се набляга на натурализма. Героите са много добре изградени. Филмът граничи и преминава граница на абсурда.
Давам му 7 от 10.

Systema Solar - Quien es el patron? - El cartel de los sapos - Savages LADO

escobar


Taken 2 известен още като Твърде лично

Продължение на първата част, в която албанско-щиптърската сутеньорска гмеж настъпва по-голяма плочка и отвлича дъщерята на бивш агент на ЦРУ. Методично и хладнокръвно ги елиминира и на практика след неговата интервенция - сутеньорство и проституция в Париж няма!

Това обаче не се приема добре в Албания, където все пак живеят в бункери и се мразят на кръв от поколения. Във втората част решават, че ще му гонят гарез на тоз агентин бивш. Натоварват се в 3 мерджана и го причакват в Истанбул, където той е с дъщеря си и бившата си жена. Както пее Галена - "все попадам на неподходящи", тия ми ти албанци не знаят в какво са се забъркали. Тоя пич, заедно с дъщерята са по-опасни от ПКК и кюрдите.
Включени са всички възможни клишета за турците - Истанбул е огромен пазар, през който хората теглят колички, за да ходят на баня или на джамия. Дори таксито, което прави нема такава гонка е турска мечта - жълт Меро 124-ка.

Много е хубаво, че и дъщерята, която в началото беше късана два пъти на изпит за кормуване в Щатите, изведнъж седна в Меро, почна да връща предавки, да влиза с вратите и да наказва по автогонки.

Краят е ясен, но си е класически хубав екшън.

Оценка - 8 от 10.

Bobi

Батман - препоръчвам силно, но задължително на кино!

Заразно зло - въпреки че го гледах в IMAX, мога да кажа, че по-голяма боза не съм гледал последната година!

tha22don

ЕЕе Батман-а е ясен  8) преди това гледайте предходните 2 части, за да хванете връзката :)
Макар, че ходих да го гледам с човек, който не е гледал въпросните 2 части и не знаеше за какво става въпрос и пак се изкефи яко  (happy)

hotblooded

 Батман - кефи яко, "Наследството на Борн" - също, "Пистолет, куфар и 3 смърдящи варела" - салона се попика от смях, на моменти даже имаше и ръкопляскания...  "Заразно зло" - изчакайте да излезе с добро качество в "замунда" - не си давайте парите на вятъра

escobar

Последният Бонд си го бива и не е типичния филм 007.

hotblooded

Цитат на: escobar в 03 Ноември 2012 17:45:30
Последният Бонд си го бива и не е типичния филм 007.
Супер си е. Назад към миналото - почти никакви "джаджи", само "старото бойно куче" с PPK и радио  8)


escobar

На мен много ми допадна, защото съм фен на поредицата.
Хавиер Бардем в ролята на злодея е адски добър.

hotblooded

Цитат на: escobar в 03 Ноември 2012 18:38:30
На мен много ми допадна, защото съм фен на поредицата.
Хавиер Бардем в ролята на злодея е адски добър.
И аз съм фен на Бонд-поредицата. Само взеха да ме дразнят и дългите реклами в колата... Хавиер Бардем направи роля, Даниел Крейг също е попадение за ролята на Бонд. Ем я "пенсионираха" подобаващо, тя беше в тази роля от края на 80те ;)

escobar

Total Recall, на български "Зов за завръщане", е излязал из някой сайтове, които започват с А, и завършват на РЕНА.
Интересна фантастика е, Колин Фаръл се справя отлично с ролята. И двете мацки са нереално красиви. Отново има жена с три цици, което ми направи деня.

hotblooded

  "Непобедимите 2' - хора, за това трябва да ви платят вредни да го гледате....

Alexi

total Recall снощи го гледах ХД много добър уникални ефекти

Dmitarcho

Цитат на: hotblooded в 12 Ноември 2012 16:18:06
  "Непобедимите 2' - хора, за това трябва да ви платят вредни да го гледате....

Гледах го до половината и го спрях ... бахти бозата :( Добре, че не отидох на кино да го гледам !!!

Наскоро гледах Shutter Island с Леонардо ДиКаприо ... неочаквано добър филм ;) Препоръчвам горещо - нищо, че не е много нов - сега го гледах :P
Ръца Пръца

Alexi

о да много психарски ,типично за Скорсезе

AlexanderBozhinov

Цитат на: dmitarcho в 12 Ноември 2012 16:34:45
Гледах го до половината и го спрях ... бахти бозата :( Добре, че не отидох на кино да го гледам !!!

Наскоро гледах Shutter Island с Леонардо ДиКаприо ... неочаквано добър филм ;) Препоръчвам горещо - нищо, че не е много нов - сега го гледах :P

Общо взето Леонардо е много голям :) И има страшно добри филми - >  The departed , Body of lies, Blood diamond и други . Скоро гледах на кино Skyfall и смея да кажа, Daniel Craig е Човекът!

escobar

Непобедимите 2 са построили жп мост за филма и после са го подарили на БДЖ... Трябва да се гледа като пародия, иначе не се издържа...

pantata

Цитат на: escobar в 12 Ноември 2012 17:59:47
Непобедимите 2 са построили жп мост за филма и после са го подарили на БДЖ... Трябва да се гледа като пародия, иначе не се издържа...

Че то не е ли пародия? :))

ПП: За ужас мога да препоръчам Shutter. Не е особено страшен по време на сюжета, но края е покъртителен, не съм настръхвал така, остави трайна следа в мен.


Иван Вълков

Ако някой харесва по - леки филмчета Step Up revolution 2012. Аз лично харесвам подобни филми с повече танци.

Ако жиците могат да бъдат свързани по два различни начина,то първият от тях задължително гръмва предпазителя!!!

smithee

Ето я и темата, в която май ще съм най-активен :)
За месец ноември (досега) фаворити са ми : "Аrbitrage" - с неостаряващия Ричард Гиър - просто хубав филм,"The Watch " - една много забавна комедийка,леко измислена,но пък с много свежи лафове,както и това - "360" - приятно и свежо филмче за това колко е малък света :)
За октомври пък мога да похваля "Hodejegerne" - направо останах очарован от скандинавското кино .Филма го гледах още миналата година,но си заслужава да бъде изгледан отново :)
Както и "Life in a Day" ....както и "Утомленные солнцем " (1,2,3) ама за руското кино трябва специална тема :)
Стига толкова съм досаждал.

escobar

Hodejegerne, това го превеждаха като "Ловец на глави", нали? Всъщност това е професия, където ти си толкова скъпоплатен служител от човешки ресурси, че сам дебнеш изпълнителни директори и други заемащи високи постове....
Което всъщност няма нищо общо с филма и е непредвидим докрай. Препоръчвам силно и аз, бях силно скептичен преди да го изгледам.

Alexi

новия Батман доста добър филм надхвърли очакванията ми ..

Bobi

Ледена епоха - очаквах много повече. Едвам издържах до края. Прекалено изтъркан и плосък сценарий.

smithee

hope springs
Страхотни актьори,много добър филм :)

Bobi

Хобит... надмина очакванията ми! Много силен филм със страхотни 3Д ефекти. Горещо препоръчвам да се гледа в Imax. Чакаме следващите части...

tha22don

Цитат на: Bobi в 15 Декември 2012 18:39:28
Хобит... надмина очакванията ми! Много силен филм със страхотни 3Д ефекти. Горещо препоръчвам да се гледа в Imax. Чакаме следващите части...

Аз в четвъртък ще ходя да го гледам :)

tropper

Аз ще изчакам новата Арена в България Мол да го гледам там:


...и други снимки
Късото съединение прави силата!

http://www.zahranvane.com/

escobar

Сега го гледах и понеже съм вчерашен направо не ми се верваше тоя Хобит.