Още един не-форд, Тойота Приус

Започната от Pyrhel, 06 Април 2017 23:58:09

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

saggy

От любопитство да попитам - толкова ли е надежден приусът, няма ли никакви ремонти по него? Като поддръжка какво трябва за хибридната кола?


Pyrhel

Не в частност Приус, а хибридите на Тойота - нямат консумативи като на конвенционалните автомобили - дискове, накладки, ремъци, ролки, съединител, ангренажи и пр. Смяна на масло с всички филтри (+ активен въглен за купето) излиза между 70 и 80 лева. Остана окачването, което е доста здраво и просто като на стар автомобил. Няма нищо особено като поддръжка, а ако собственикът иска да се грижи за батерията - не трябва да я остава да ври на слънцето лятото. За мен това е най-големият недостатък - че го мисля да е някъде на сянка.
Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.

Alexi

те за това масово бели ги купуват ,това важи и за новите пълни електрици хем и климатика по малко се мъчи лятото

Pyrhel

В предния пост стана въпрос за цена на обслужването. Уикенда смених масло + маслен филтър - 57 лева. Въздушен и на купето нямаха налични и ще отида утре ги взема - 6.50 въздушния, 7.00 за купето с активен въглен. Изключително евтина кола за гледане ^-^

Смених и нещо скъпо - две биалетки по 17 лева (tooth), че напролет с летните гуми ги видях със сцепени маншони и малко след това затропаха.
Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.

Alexi

наистина евтиния ,за Пежото цели 100 лв се изръсих за масло и всички филтри  :D

ivchotr

Пърхел май много не му придиря на маслото :D

Alexi

това са цените на масло ,моето и то е 50тина лв 5л туба - Total Quartz Ineo ESC 5w30 ,точно за моя мотор

Жоро Петков

Тоя филтър въздушен за 5лв... има една приказка - за 5 пари петел, за 5 пари пее.
Не се заяждам сигурен съм, че за всички коли има доста евтини филтри, но реално умно решение ли е това?

ivchotr

Пърхел има начин да си намира консумативите на по-тънки цени, което не ги прави по-малко истински.

Pyrhel

#159
Убеден съм, че няма кой да се засегне от въпроси (fri)
Иначе всеки си преценява - за мен умното решение е свеждането на разходите по колата до минимум без да се прави компромис с надежността или ресурса. Затова и сменям масло в скорости, а не карам с lifetime по предписание на производителя, на двигателя на 10к км и пр.

Цитат на: ivchotr в 17 Ноември 2021 21:25:31
Пърхел май много не му придиря на маслото :D
Моя Приус масло не харчи, за разлика от болшинството му братя, явно не е чак толкова зле (tooth)
Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.


Pyrhel

#160
Време е да се разделим с Приуса след 7 години заедно, а равносметката може да се обобщи с три изречения:

1. Може би това е първата кола, с която НЕ искам да се разделям.
2. Всички приказки за здравината на Тойота се оказаха абсолютна истина.
3. Дали бих карал отново Тойота хибрид - оооо, да. :-*

Да ударя чертата накрая - смяна масло и наливане на бензин.

Веднъж смених маслото на скоростите, веднъж смених свещи, изтърва един О-пръстен на радиатора на климатика и... Май е това. Въпреки, че вече е на километри, и следващият собственик ще й се радва дълго, защото няма съединители, компресори, ангренажи, рейки и всякакви други скъпи за поддръжка части. Особено със сменения инвертор (по гаранция заради софтуер) и сменената батерия в края на 2017 г.

Минах я на преглед в петък + ГО, тия дни ще сменя масла и филтри, че малко предобрих тоя път - вече са на 12-13к км, поръчал съм и нова кожа за волана, че предходната почна да се протрива и ще я зашия, както и weather strips (под прозорците уплътненията), защото зимата ги скъсах (гаражът в офиса е с карта и отворих замръзналия след път прозорец).

Ако беше за мен, за последното нямаше да дам толкова пари, ама не върви така да я дам...

И това е. Тия дни ще пусна тема за новата. И обява... :-[
Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.

Pyrhel

"Първият път беше страшно, след това стана удоволствие."
Това ще е слоганът на ПърхелКрой24 (rofl)

20240422_220446.jpg
Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.

Ozzie

Снимай и шевовете де, то там е тънкия момент.
По-добре с хубава жена на надуваем матрак, отколкото с надуваема жена на хубав матрак...

Pyrhel

(pnga)
Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.

ivchotr


Ozzie

падна ми шапката!!! Евала, поръчки приемаш ли?  ::)
По-добре с хубава жена на надуваем матрак, отколкото с надуваема жена на хубав матрак...

Pyrhel

Цитат на: Pyrhel в 08 Април 2024 23:19:28поръчал съм ... и weather strips (под прозорците уплътненията)
Пристигнаха и днес ги монтирах. Често недоволнича за наглостта на производителите как свличат пари за подобни компоненти, ама... "направи си ги сам, щом не ти харесва".
Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.

saggy

От къде ги поръча - оригинал от Тойота или се намира някой афтърмаркет производител за такива части?