И какво стана? Зимни задължително???

Започната от amplified, 05 Ноември 2012 20:32:51

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

dimkaraganchev

#30
Цитат на: Alexi в 08 Ноември 2012 19:52:01
той пътя София - Варна не минава през Габрово ,той е някакви си 50 км по към планината :)
Че кой говори за София. :))
А по въпроса за всесезонните гуми, не знам дали има някой друг, който да кара автомобила си с 3 комплекта гуми. Е, Примерата ми е така. А Фиестата е с 2 комплекта (без зимни), но зимата не спира и не закъсва.


Dmitarcho

ДАно продължава да бяга Фиестата и не закъсва никъде и по никакви причини ;)
Ръца Пръца

escobar

Миналата година, снегът не изненада София. Зимата обаче беше жестока. Малките улици не се чистеха, но  за основните не мога да се оплача.
Мисля, че трябва да се спре с негативизма - Лондон беше закъсал заради 10 санта сняг, Чехия преди 10 дни закъса брутално, а в Полша загинаха 3-ма.
По закон няма разпоредба, всеки си преценява. Много хора реваха за фаровете, ама привикнаха и не съм чул някой да спре да кара, заради фаровете.
В Германия съм чувал, че е регламантирана употребата на зимни гуми, така че има ли желание, ще се намери и начин.

Dmitarcho

Аз съм "ЗА" зимни гуми - но найстина когато има сняг, или времето застудее за по-дълго. Искам да си има сняг .. ако може даже 3 месеца нон стоп пътищата да са покрити със няг :D Като цяло - и аз съм доволен горе-доло от снегопочистването в страната като цяло  - доколкото имам наблюдение.
Ръца Пръца

Радко

Цитат на: dmitarcho в 08 Ноември 2012 21:09:50
Аз съм "ЗА" зимни гуми - но найстина когато има сняг, или времето застудее за по-дълго. Искам да си има сняг .. ако може даже 3 месеца нон стоп пътищата да са покрити със няг :D Като цяло - и аз съм доволен горе-доло от снегопочистването в страната като цяло  - доколкото имам наблюдение.
Точно ... зимни когато го дават сняг и като захладнее! Това ми беше и мисълта на мен ... за сега си караме с летните да не разваляме зимните  ^-^  :D

Vas

Караме с летните ама като паднат температурите както са в момента и ако има и малко дъжд чакай го да спре, гумите станали на пластмаса

Радко

Цитат на: Vas в 09 Ноември 2012 00:26:31
Караме с летните ама като паднат температурите както са в момента и ако има и малко дъжд чакай го да спре, гумите станали на пластмаса
Прав си колега ... риск си е все пак!  :-X

Alexi

тоя момент е спорен .. повечето зимни гуми са доста зле на вода .. според тестовете които съм гледал не е ли сняг/лед лятната има по голямо сцепление дори и при студено време

supertorr

Проблема си е ниски температури и тънък филм лед, скреж и т.н. Но за лед кое е решението- зимна гума? Едва ли!

Към момента и аз съм с летните, което не означава галоши. Всяка сутрин около 7 пътувам / температури под 3-4°C/ и просто спазвам по-голяма дистанция, в завой съм по внимателен, скороста е по-ниска с поне 10км.
Въпрос на разум е. Ясно е че всички ще сложим зимните, а темата е за "чесане" на езици след статия на някой напълно незапознат!!! Миналата година коментирахме за зимните гуми, кой, какви, от къде, за колко и как са и беше 100% по-полезно от тази тема...

hotblooded

Цитат на: Alexi в 09 Ноември 2012 08:12:37
тоя момент е спорен .. повечето зимни гуми са доста зле на вода .. според тестовете които съм гледал не е ли сняг/лед лятната има по голямо сцепление дори и при студено време
Така си е - грайфера на летните е оптимизиран за изхвърляне на водата, няма как зимната с ламелките да изхвърля вода като лятна гума със широките канали, но в реални условия лятната става на пластмаса и при най малкото сътресение (кръпка, фуга....) е възможно да се сцепи защото е загубила еластичност, аналогично зимната лятото се размеква и освен изнтезивното износване е възможно и лесно спукване... По първия начин - сух студ при -15 един колега хвърли летни гуми на 7-8 000 км - и двете се бяха изгърмяли при преминаване през фуга на мост със 120-130... 


dimkaraganchev

Точно затова предпочитам зимата да карам с хубави всесезонки, а не със зимни гуми. На сняг и лед се държат прилично, а във всички останали случаи са много по-добри от зимните. Освен това, те покриват без проблем 3 сезона и не се чудиш кога да ги сложиш и кога да ги свалиш. 8)

Dmitarcho

А лятото дали имат същите свойства като лятната гума ? Питам от любопитство, без да се заяждам - както казах, всеки си решава с какво да кара :P
Ръца Пръца

Bobi

И аз съм на твоето мнение, че всеки решава с какво да кара. Мразя само когато някой се опитва да ме убеждава, че всесезонната гума е по-добра от зимната, че черното е бяло и че Wanli e по-добра гума от Континентал.

dimkaraganchev

За лятото си имам летни гуми. И да, всеки сам си решава. Аз просто споделям, че нямам никакви дертове и не се чудя всяка година кога да си сменя гумите и зимата все да ме изненадва. 8)

Alexi

подозирам ,че 99% сме така :)) само че вместо всесезонни ползваме зимни гуми

dimkaraganchev


Marlboro

Цитат на: hotblooded в 09 Ноември 2012 10:14:18
, но в реални условия лятната става на пластмаса и при най малкото сътресение (кръпка, фуга....) е възможно да се сцепи защото е загубила еластичност

Абе изкарахте ги тия летни гуми, че стават направо чупливи бе...  :D
Лошото на зимната гума, е че дава измамна сигурност на индивиди с по-малък умствен капацитет и се мелят по кръстовища и пътища с висока скорост, защото знаят че са със зимни гуми и нямат ядове. Каквито и гуми да дадеш на дебила, пак си остава дебил. Нека измислят, как да вкарат такъв закон и ще го мислим. На половината коли цялото колело може да се откъсне и се минава преглед, без спирачки, ама нека караме хората да купуват зимни гуми...
Момичета, при тези цени на бензина, не идваме само за се видим!

Backstage

Аз съм все още с летните гуми.В неделя преди срещата качвам зимните...трябва да ви кажа (понеже работя нощем) като се прибирам към 6 сутринта колата ми е осезаемо по нестабилна от колкото примерно следобяд по същия маршрут...живея в квартал където от есента до пролетта мъглата не се вдига...тая сутрин за малко ми светна червената снежинка и борда показа -1... обаче има един мост дето го минавам от мърнайсе години вече с завой на ляво и обратен вираж...задницата никога не ми е тръгвала на тва място...е сутринта тръгна  :D и то със 50км

hotblooded

Цитат на: Marlboro Classic в 09 Ноември 2012 23:25:28
Абе изкарахте ги тия летни гуми, че стават направо чупливи бе...  :D
Лошото на зимната гума, е че дава измамна сигурност на индивиди с по-малък умствен капацитет и се мелят по кръстовища и пътища с висока скорост, защото знаят че са със зимни гуми и нямат ядове. Каквито и гуми да дадеш на дебила, пак си остава дебил. Нека измислят, как да вкарат такъв закон и ще го мислим. На половината коли цялото колело може да се откъсне и се минава преглед, без спирачки, ама нека караме хората да купуват зимни гуми...
Старите хора са казали "помогни си сам- да ти помогне и господ". Зимите гуми са "помогни си сам...." На идиота каквото и да му дадеш - винаги ще нанесе щети, дай му кола която "не се чупи" и той ще ти докаже че може да я счупи.....

georgieff

С нашия полярен климат зимните гуми са си просто задължителни  ^-^


dimkaraganchev


Dmitarcho

Човек ... заяждаш ли се .. какво ?!? Като си задъфкал тея "всесезонки" .. като че ли са най-доброто решение на света, сега и климата не ти харесва... Не видя ли, че един човек не харесва тея всесезонки /или поне не ги ползва/, при темеператури -20 ... защо да не ни е полярен климата ...
Карай си със всесезонките, радвай се на очистените пътища зимата, гледай си колата... изнерви ме и мене вече ....
Ръца Пръца

dimkaraganchev

И какво, като си се изнервил? Това няма да направи климата в БГ полярен. А, наздраве. 8)

Backstage

#53
Цитат на: dmitarcho в 10 Ноември 2012 18:27:18
Карай си със всесезонките, радвай се на очистените пътища зимата, гледай си колата... изнерви ме и мене вече ....
една мацка миналата зима не можахме да я извадим от паркинга пред тях с тия всесезонките (пежо 407 с предно!) аз се заврях с кораба майка,завързах я,заорах 2 пъти (с BF GOODRICH WINTER) и я изтеглих...даже щях да включвам 2-ра  :D

Dmitarcho

Няма какво да ги коментираме тея гуми повече /всесезонните/ ;) Явно само на колегата му харесват - да си ги кара със здраве, и да не му правят проблем зимата ;)
Ръца Пръца