Mondeo MK3 на ihovahi

Започната от ihovahi, 23 Март 2013 21:55:30

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

ihovahi

Марто... кара си той моето мондео и... изключи ESP-то иии направо се чудех къде да се хвана... на ако съм вярвал, че така ми върви колата. Луд си да знаеш!!!  :D  :D  :D
Който фôрка "майстор" си нахôда!



ihovahi

Такаааа, малко UP на темата. Днес сменихме малкия термостат на Франки :) За сега съм доволен държи температурата вече и не пада. Старият беше спекъл в затворено положение и това си е...
Който фôрка "майстор" си нахôда!


ihovahi

Здравейте :)

Днес дойде време да поставя и клубните стикери:











както и клубните лайстни:





Това е за сега :) на мен лично много ми харесват.

Очаквам Вашето мнение.
Който фôрка "майстор" си нахôда!


ihovahi

Айдееее, Франки вече е оборудван с функция атоматично затъмняване на вътрешното огледало  8) 8) 8)
Който фôрка "майстор" си нахôда!


hotblooded

Цитат на: ihovahi в 27 Април 2013 14:35:30
Айдееее, Франки вече е оборудван с функция атоматично затъмняване на вътрешното огледало  8) 8) 8)
(bow) (wdo)

whaaazp

Цитат на: ihovahi в 27 Април 2013 14:35:30
Айдееее, Франки вече е оборудван с функция атоматично затъмняване на вътрешното огледало  8) 8) 8)

Честито! Направо ще се преродиш като караш вечерта!

Някъде от 2 месеца съм с такова и е голямо  удобство!

ihovahi

Благодаря Ви :)

Ами аз го имам откак я взех колата, но нямах кабелите и днес останах малко свободен и си ги пуснах.

Пробвах го... светнах му с телефона към сензора за светлината и се затъмни.

Дано да е от полза :)
Който фôрка "майстор" си нахôда!


Dmitarcho

Полезна екстра си е ;) не е само глезотия ;) Я кажи как/къде прекара кабелаците, че един колега иска и той да си слага такова огледало ;) Видях темата на колегата :D
Ръца Пръца

ihovahi

Цитат на: dmitarcho в 27 Април 2013 18:30:53
Полезна екстра си е ;) не е само глезотия ;) Я кажи как/къде прекара кабелаците, че един колега иска и той да си слага такова огледало ;) Видях темата на колегата :D

Здрасти.

Ами ток взех от плафона отпред. За кабелите си има място в кората на тавана :) Взимаш си букса от захранване за PC, но по-удобно е от захранването на процесора. Режеш я на половина и си ти човека.

п.с. Само внимавайте да не вземете да объркате кабелите и да ги закачите така, че като загасне плафона да спре да работи и огледалото. За това с един мултимер мериш положението на копчето при махната крушка за да се ориентираш къде да боцнеш кабелите.

Не забравяйте да махнете и бушона за осветлението в купето.
Който фôрка "майстор" си нахôда!


moni74

А как захвана огледалото към стъклото? Защото моето е обикновено и е с малък държач. А тези със затъмняването са с големи държачи.


----------------------------


whaaazp

Тези които са от преди фейса /със бутоните/ са с малък държач - само откачаш старото и пъхаш новото.

moni74

Значи това е по-лесния вариант за монтаж. Явно ще започна да следя аукционите за такова...


----------------------------

ihovahi

Ами колата я взех с такова огледало... но нямаше кабели просто...
Който фôрка "майстор" си нахôда!


ihovahi

Айде малко актуални снимки на Франки :





и целта на заниманието:



няма ги шишчетата, че ще огладнеете, ако ги видите :)
Който фôрка "майстор" си нахôда!


whaaazp

Много си го лъснал!  8) Със тези стопове съвсем друго седи...  ^-^

Трябваше да снимаш и предницата... ;)

ihovahi

#45
Благодаря :)

Ето и предницата :) :) :)




Днес го понапънах по нашите завои мондеото... просто неможах да му се нарадвам :) да не говорим за една права отсечка... няма да кажа с колко карах  :P

Нека да боядисам предната броня и да сложа задната СТ броня и ще има нови снимки...  8) 8) 8)
Който фôрка "майстор" си нахôда!


ihovahi

Така :) Малко ЪП и от мен :)

От днес Франки е с две сменени предни биалети (само едната тракаше, но сменихме и двете), както и сменен тампон на скоростите.
Който фôрка "майстор" си нахôда!


gambit

 Супер е.....^-^ като идваш до Пловдив, пиши едно лс преди това да си напрвавим една среща с двете монюта

ihovahi

Ооо супер :) Ще ти пиша задължително :)
Който фôрка "майстор" си нахôда!


ihovahi

Хайде малко снимчици след ремонта и банята... с телефон са таааа не ме псувайте хахахаха









Знам, че ми я няма капачката на задната броня... ама скоро капачката няма да ми трябва :)

Който фôрка "майстор" си нахôда!



ihovahi

Днес Чепеларе - Пловдив - Чепеларе с обикаляне и климатик общо малко над 200 км. и разхода на гориво е 5.5 нафтаааа  8) 8) 8)
Който фôрка "майстор" си нахôда!


ihovahi

Ето и днешното занимание след работа:











Много се радвам, че вече имам плафон и на задните седалки.
Който фôрка "майстор" си нахôда!


ihovahi

Такаааа от три дни Франки вече сам си пали светлините...

Устройството е 15 лв. - благодаря на Миро (mirohristov) за съвета за устройството и схемите за връзване. Страшен си еййй Миро :)

Друго си е... палиш двигателя и не мислиш за светлините :)

Който фôрка "майстор" си нахôда!


ihovahi

И вече с плафона с трите крушки и добавяне на лед странични крушки (падна малко работа с поялника)





Който фôрка "майстор" си нахôда!


Dmitarcho

На тези страничните лампи в големия плафон , им обръща "+"-совете ли ?
Ръца Пръца

ihovahi

#55
Ами да... нямаше как иначе да ги подкарам...

Само с едно уточнение: на лявата крушка (от страната на шофьора) синият кабел го преместих на ключа, че иначе свети постоянно, но просто не се сетих да снимам промяната.
Който фôрка "майстор" си нахôда!


ihovahi

Ето какво сътворих днес след работа:
















Получи се много добре и съм много доволен  ;D ;D ;D
Който фôрка "майстор" си нахôда!


mirohristov

Браво за желанието и мерака да си правиш ти колата и добавяш различни екстри ! 
Mалко познат факт е, че като разсипеш домашна ракия върху маса, разсипаното винаги образува границите на Санстефанска България.

ihovahi

Мироооо ти си виновен :) хахаха само ми показваш разни неща по твоето мондео  :D :D :D
Който фôрка "майстор" си нахôда!


Dmitarcho

оХ .. за това от кога и аз събирам кураж :D Браво, добре изглежда ;)
Ръца Пръца