Проблем с парктроника

Започната от Ford S-max 2009, 19 Февруари 2018 11:25:17

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

Ford S-max 2009

Здравейте, моля за съдействие!!!
Имам проблем с парктроника, който се появи изведнъж.
При задействане на парктроника изпищя непрекъснат сигнал за около 2-3 секунди след което индикацията на бутончето за вкл/изкл. започва да мига и после изгасва. Колата не дава друга индикация за някакъв проблем.
Дали проблема е в някой от сензорите и дали има начин да се разбере кой сензор е проблемен без комп. диагностика?
Ако проблема е в сензор, трябва ли да купувам оригинален от Мото-Пфое или може и друга марка? След смяна трябва ли да се настройва нещо по системата?


Pyrhel

Не знам на Максът къде са буксите за сензорите, като нищо може някоя да се е откачила или да са заминали кабелите между бронята и купето. Обикновено така прави, когато някой от сензорите не работи.

Когато спре плътният сигнал, парктроникът работи ли? Ако да, можеш да оставиш колата на задна скорост и контакт (изгасен двг) и да тестваш кой от сензорите не работи.
Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.

Ford S-max 2009

Когато спре плътния сигнал и спре да мига бутона на таблото, нищо не работи!!! След това дори и да натисна бутона, вече няма звуков сигнал, а само мига за около 5сек.

toto

Възможно е да се е замърсил някой датчик. На мен като вали и се нахвърля кал отзад ми го прави същото понякога и после само се оправя.

Ford S-max 2009

Някой може ли да даде предложение, къде мога да направя диагностика на парктроника за да видя, кой сензор не работи и евентуално да се подмени?

jorotomov

При мен го прави абсолютно същия номер. От време на време работи, след което може 3-4 дни да не работи. Забелязъл съм че след дъждове не работи.

jorotomov

Колега, какво стана, оправи ли парктроника?

pavka

Аз имах проблем с парктроника .Кабела на задните сензори минава точно над ауспуха, просто се беше откачил от щипката и се беше залепил на ауспуха. И от там дава грешка на цялата система.В случая трябва да се свържат кабелите цвят по цвят,но трябва да се изолират много добре, защото там винаги се мокри.

fordi11

Цитат на: Ford S-max 2009 в 19 Февруари 2018 11:25:17Здравейте, моля за съдействие!!!
Имам проблем с парктроника, който се появи изведнъж.
При задействане на парктроника изпищя непрекъснат сигнал за около 2-3 секунди след което индикацията на бутончето за вкл/изкл. започва да мига и после изгасва. Колата не дава друга индикация за някакъв проблем.
Дали проблема е в някой от сензорите и дали има начин да се разбере кой сензор е проблемен без комп. диагностика?
Ако проблема е в сензор, трябва ли да купувам оригинален от Мото-Пфое или може и друга марка? След смяна трябва ли да се настройва нещо по системата?
Здравейте,
Аз карам Галакси 2012год. и имам същият проблем.
Ходих на диагностика и показа дефектен зумер,който се намирал под кората на задната врата.
Не е там.
Някой знае ли къде монтиран тоз елемент.Парктроника е заводски.
Благодаря
Прави каквото трябва,да става каквото ще..

fordi11

Привет,
Зумера се намира на тавана пред послената греда  /задната врата/ леко вляво/зад водача/.Захваната е на щипки,лесно се сваля.Докато свалиш кората на тавана е тегаво.
Прави каквото трябва,да става каквото ще..


ivchotr


ADiDimitrov

При мен всичко се оправи след като разкрачих всички букси от зумера, напръсках с контактен спрей и наново скачих!