C какво масло карате фордовете си?

Започната от Alexi, 04 Октомври 2011 14:58:56

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

Alexi

Вече 3та смяна ще съм с Форд Формула Ф ,но напоследък ми хвана окото Castrol Magnatec 5W-30 A1 :


Castrol Magnatec 5W-30 A1 combining Intelligent Molecules and fully synthetic technology:

    Clings to your engine forming an extra layer that protects during warm-up and beyond
    Provides protection during the critical warm-up period
    Bonds to metal surfaces making engine parts more resistant to wear
    Provides superior performance under extreme cold start up conditions.

Approvals & Specifications

    API SM/CF
    ILSAC GF-4
    ACEA A1/B1 or A5/B5
    Meets Fords WSS-M2C-913-C, WSS-M2C-913-B,WSS-M2C-913-A
както се вижда отговаря на спецификацията на Форд ,освен това 4 литра е на цена около 26 паунда което са около 55 лв ,приемливо и малко по скъпо от Фордовското масло . За тая смяна вече съм купил но на следващата определено ще го пробвам това масълце .


Pyrhel

То Формула Ф не е ли такова?

Иначе сега му турих Фордмула Ф на мондеото, случвало се е и Мотул да сипвам, но не усещам разлика между скъп Мотул и евтината Форд Формула Ф. Фиестата (1.25 75 к.с.) много харесваше Aral High Tronic
Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.

ffmk1l

Едно време колите се правеха от инженери, а сега - от икономисти...

Vasilev

Ford Formula F 5W30. В студено време му е по-добре, отколкото с 10W40.

petermitkov

Формула Ф e произведена от Кастрол точно. Въпроса е че май го няма Магнатек компонента в маслото.
sapienti sat

Alexi

за Формула Ф пише "разработено съвместно с Кастрол" но това нищо съществено не означава .. а Мотул е скъпо само в БГ ,навън ще е по 7-8 паунда литъра той и кастрола тука е по 140 лв тубата  :))

escobar

Кастролско масло съм сипвал и на Ровъра, и на Сеата. Добро е точно, колкото останалите. Не знам как намирате разлика...

Vas

Total, но не помня дали беше 10w40 или 15w40  ;D Много коли и мотори станаха и започнах да ги бъркам вече  :D

G_o_c_e_v

Q8 - 15W40 от 2 смени :) предстои 3-та смяна със същото масло. Слагал съм и Мобил... не намирам разлика, може би защото още не бута маслото.
Автомобила не е признак за социален статус, така че не го възприемайте, като такъв!

Alexi

не е ли дебеличко това масло за тдди


Vasilev

Ми аз същия двигател го карам с 5W30. 8000 км от последната смяна и маслото не е мръднало от средата на пръчката.

amplified


Bobi

Аз съм с Ford Formula 5w30. Следващата смяна мисля да пробвам Castrol Magnatec - a, който е показал Алекси. Ако се намери оригинален де  :D

Alexi

ти видя ли мотул 8100 на каква смешна цена идва .. че неговата туба е 5 литра а не 4 .. тука сме богаташи с висок стандарт да го плащаме на х2.5 цена .. (omg)

Bobi

Преди 3-4 месеца отидох в официалният магазин на Castrol на Козлодуй, когато си търсех масло за първата ми смяна. Влязох вътре и същото масло, Castrol Magnatec 5w30, струваше 160 лв  >:D, а Castrol Edge 5w30 - около 180 лв.

Vasilev

Това са някакви безумни цени. Дори сам да си поръчаш от чужбина, пак ще излезе по-евтино с доставката. Ако има някой, който се очаква напролет да сменя маслото може да направим една поръчка да го пробваме.

Bobi

Аз съм- За! В момента съм изминал около 7000 к. за 4 .5 месеца и ми остават още около 8-9000 до следващата смяна или май месец, когато става 1 година.

Alexi

недейте кара фордовското масло повече от 15к ,практиката е показала ,че от там нагоре е зле въпреки че и 25к може да изкара .

Vasilev

Точно така съм го планирал. Досега навъртях 8, до пролета още 6-7 и смяна :)

petarrs

Цитат на: Vasilev в 06 Октомври 2011 07:41:55
Това са някакви безумни цени. Дори сам да си поръчаш от чужбина, пак ще излезе по-евтино с доставката. Ако има някой, който се очаква напролет да сменя маслото може да направим една поръчка да го пробваме.


Съгласен съм. Нека който е в час с поръчките да се навие и да се вземе масло.

beware of the monster


Bobi

Weight (kg)   0 - 2            2 - 3   3 - 5      5 - 10   10 - 20
Price                 £22.46      £22.46     £22.46      £22.46    £22.46

Ето това е в сайта за доставка до България. Спокойно могат да се групират 4 човека по 5 литра масло. В този случай доставката ще около 10-14 лв :)

Vas

Карам с 15w40, ако сложа 10w40 ще има ли разлика в шума на двигателя?

Bobi

Не ми казвай, че караш Фокуса от профила ти с такова масло....

Vasilev

Слагай директно 5W30 или 5W40. И на теб и на двигателя ще ви е по-добре.

G_o_c_e_v

Цитат на: amplified в 05 Октомври 2011 18:38:32
С 15w40 не е ли по-шумен тоя tddi?

Майтапа настрана, обаче са ме питали това бензин ли е, понеже ми работи доста тихо мотора.
Сега чувам че с по гъсто масло, двигателя става по шумен, вярно ли е?
Ако трябва да минавам на друго...
Автомобила не е признак за социален статус, така че не го възприемайте, като такъв!

Vas

Цитат на: Bobi в 06 Октомври 2011 12:51:01
Не ми казвай, че караш Фокуса от профила ти с такова масло....

За съжаление с такова карам  O:-) но ще го сменям след 1000км. и ще сложа - Тотал 10w40
Разбирам от двигатели, колкото баба ми

Bobi

Направо съм изумен как не ти се е счупило турбото с това масло. Ето, влез в този сайт, където можеш да си търсиш масло по модел и марка от над 1000 вида! http://www.motorni-masla.net/index.php?main_page=index

5w30 е маслото за теб!

Alexi

турбото не се чупи толкова лесно ,а разликата в "топлия" вискозитет между 15в40 и 5в30 не е чак толкова голяма че да го мъчи съществено

Vas

Цитат на: Bobi в 07 Октомври 2011 12:45:54
Направо съм изумен как не ти се е счупило турбото с това масло. Ето, влез в този сайт, където можеш да си търсиш масло по модел и марка от над 1000 вида! http://www.motorni-masla.net/index.php?main_page=index

5w30 е маслото за теб!

Приятел ако разбирах от коли и двигатели, едва ли щях да сложа такова масло.
Ако сложа 10w40? Ще има ли проблем

Bobi

Vas, слагай Форд Формула 5w30. А ако не харесваш предписанията на производителя  :D, в краен случай сложи 5w40 (fri)