ford cougar 2.5 V6 максимална скорост ?

Започната от Dark illusion, 23 Ноември 2014 22:50:25

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

Dark illusion

каква би трябвало да бъде максимална скорост на колата защото мисля че моята има проблем ?


martin1977

Ако е на бензин и в добро здраве, би трябвало по километраж да достигне макс около 230, което е реално 220-225. Чувал съм че някои пълнят километражите (240 км/час) без доработки по моторите, но ми е трудно да се съглася, или километражите им послъгват повечко. Но ако стрелката ти не докосне поне 220, значи има проблем. Направи диагностика, смени консумативи, премери компресия и ще разбереш къде е ключа от палатката.


Dark illusion

проблема е че и 200 са и трудни от 1 до 4 влиза до 7 хиляди оборота без проблем обаче на 5-та повече от 5 хиляди оборота не може ..!


Milcho

Е как без проблеми до 4-та пък 200 са и зор?
Аз имах Mondeo Mk2 с тоя мотор и на 4-та с 6000об/мин беше с 200. Най-много съм пробвал до 220 и си ги направи без никакво замисляне на 5500 оборота на 5-та, но се спрях заради гумите.
Да нямаш нещо запушено по изпускателната система?
"по-добре счупен Форд бензин, отколкото здраво БМВ дизел" - Ина Тодорова


Dark illusion

когато я пробвах не е мъчех чак толкова  вкарвах е до 5-6 хиляди оборота и мисля че на 4-та беше на 170-180 5-та заковава на 5 хиляди оборота и до там ни нагоре ни надолу и е пробвах на магистрала не такова 2-3 километра каране нямам идея от къде може да е или ще е изпускателна система или компресия но пък не е някак тромава има си ряз !


hotblooded

 Да не би да е електронно скопена до определена скорост, колега?


martin1977

Доколкото знам няма начин на 5-та да качи над 5000 оборота, но при тези обороти скороста трябва да е около 220. На 4-та спокойно може да вдигне до 6500, като с тези обороти трябва да е с 200. Това, което описваш с данните обороти/скорост, са по-типични стойности за 2-литров мотор, а не за шестак. Изкарай я на магистрала без товар, на равно, без вятър и изцеждай на всички скорости до 6500, а на 5-та доколкото стигне (около 5000) и гарантирам ти че 220 е минимума, който ще вдигне. Просто си мисля, че не я пробваш правилно.


opex

Викнете ония другите многознайковци с В6-ците в тая тема да се изходят. Оп, забравих - те не четат нищо, не знаят нищо и могат само да сипват гориво в резервоар.
qaяכSTuning
"I'd rather lose by a mile because I built my own car, than win by an inch because someone else built it for me. Your car is your story, so don't let someone else write the book."
Нося отговорност за това, което съм казал и което съм имал предвид - Не нося отговорност за това, което е разбрал някой отсреща.
Suum cuique


escobar

225 е максималната по каталог, ама по нея да си диагностицираш колата не е работа.


К.Методиев

Мда, нещо неправилен метод за диагностика ползвате, а и нещо друго няма как и какво да ограничи мотора на 5к оборота на 5-та щото просто мотора няма от къде да знае на коя скорост го караш.

- Има две житейски правила: Правило 1 - Не се тревожи за дреболии. Правило 2 - Всички неща са дреболии.


Alexi

има има .. примерно челното съпротивление :)


Dark illusion

помислил съм го и това че може да е електронно скопена и се надявам да е това да няма други проблеми.. когато я пробвах колата беше без никакъв товар само двама човека бяхме но тези дни ще я изкарам пак и ще пробвам както казваш колега и дано да има резултат.. :) а и имах sierra която вървеше доста по прилично от cougar-a не казвам много но поне си пълнеше километража и малко съжелявам че я махнах .. :)


hotblooded

 Дали е скопена може да провериш и по лесен начин - вдигаш предницата на трупчета, палиш и газ.... ако има ЕSP ще трябва да го изключиш... 


lazarkk

Нещо не е наред по мотора, не може при мен 2,0л двигател да прави 215 по километраж на 5 с 6000 оборота, а шестак да не може да развие тези обороти, щам на по ниски предавки успява да достига оборотите, явно не му достига мощността при 5-та предавка. Според мен възможните причини са задръстена изпускателна система (главно ако има катализатор) или евентуално някакви проблеми с дебитомера... Това което го сравняваш със сиерата ме учудва... Провери дросела докрай ли се отваря, че той беше нещо странно, до двигателя стигаше жило, а самия дросел май беше електронен.


martin1977

Цитат на: lazarkk в 25 Ноември 2014 23:43:06
... не може при мен 2,0л двигател да прави 215 по километраж на 5 с 6000 оборота
Не ти е верен километража ...


К.Методиев

Що да не може 2.0 при мен с късата кутия на 200 е 6000 оборота.

Снимка от преди няколко дни на 5та.

- Има две житейски правила: Правило 1 - Не се тревожи за дреболии. Правило 2 - Всички неща са дреболии.


tropper

Според тая снимка на 6000 трябва да ти показва 225  8)

(182 / 4850) * 6000
Късото съединение прави силата!

http://www.zahranvane.com/


martin1977

При мен на двулитровия Зетек на 6000 оборота е 240.


Dark illusion

Тя и сиерата която махнах си пълнеше километража ама този cougar нещо се излага ще пробвам вариантире които ми казахте колеги и ще видим до къде ще я докарам  ::)


opex

Е сега разбрах защо не ми върви колата - защото казвам реалните стойности :))
qaяכSTuning
"I'd rather lose by a mile because I built my own car, than win by an inch because someone else built it for me. Your car is your story, so don't let someone else write the book."
Нося отговорност за това, което съм казал и което съм имал предвид - Не нося отговорност за това, което е разбрал някой отсреща.
Suum cuique


Alexi

е то е ясно че 2.0 не може да вдигне 240 ,тя по каталог е до 200 :)


Dark illusion

не всичко опира до колата а и до шофьора.. малко като спор става това коя кола колко развива  :))


martin1977

Цитат на: Alexi в 27 Ноември 2014 20:35:35
е то е ясно че 2.0 не може да вдигне 240 ,тя по каталог е до 200 :)
Може Алекси, може .... тук във форума всичко може, на какво ли не се начетохме.


Dark illusion

Виждал доста фордове които си пълнят километража и то без проблем  ^-^


senatora

Цитат на: martin1977 в 27 Ноември 2014 11:26:46
При мен на двулитровия Зетек на 6000 оборота е 240.
колега,да не бъркаш нещо...
мондео МК1 2.0 с 220 км/ч по километраж=6500-6600 оборота-ИЗПРОБВАНО
Ако няма къде да отидеш,ела на себе си:)


П.Иванов.Личев

Колеги знам е става на въпрос аз 2.5 и за Cougar, но се обсъжда и 2.0 на мондео аз от опит казвам че той може наистина много правил съм 235 км/ч. и съм сигусен че ако имах още място можеше и да обърне километража ^-^
Храни се правилно, бъди активен, остани здрав
OTSLABNI.ORG


Dark illusion

Цитат на: П.Иванов.Личев в 14 Януари 2015 20:48:24
Колеги знам е става на въпрос аз 2.5 и за Cougar, но се обсъжда и 2.0 на мондео аз от опит казвам че той може наистина много правил съм 235 км/ч. и съм сигусен че ако имах още място можеше и да обърне километража ^-^
на колко дълъг участак и за какво време горе долу е развита скороста и при какви обороти


П.Иванов.Личев

#27
Цитат на: Dark illusion в 17 Януари 2015 21:06:55
на колко дълъг участак и за какво време горе долу е развита скороста и при какви обороти
Ами правата беше около 5-6 км, за другото ще излъжа не съм сигурен просто я настъпих за да пробвам колко може, и не знам дали е нормално но прекъсвача на Баща ми на МК1 (горе коментираното) е на 7200 оборота а аз преди 2 седмици си взех МК2 и неговия е на 6500
Храни се правилно, бъди активен, остани здрав
OTSLABNI.ORG


П.Иванов.Личев

#28
Здравейте, по каталози или не не знам но това аз съм го снимал при реално каране, скоростта е вдигната с Мондео МК1 2.0 136hp това е по равен път, после имаше и баир надолу по който достигнах 235 км/ч
Храни се правилно, бъди активен, остани здрав
OTSLABNI.ORG


jo_jo

защо не мерите по gps-и, там винаги е по-точно и няма спорове. Дори един телефон залепен на предното стъкло ще върши (горе-долу) работа.


Alexi

това е баир надолу колега не е по равно .. ако ти е интересно как съм разбрал - гадател съм :)


П.Иванов.Личев

Цитат на: Alexi в 09 Ноември 2015 17:12:03
това е баир надолу колега не е по равно .. ако ти е интересно как съм разбрал - гадател съм :)
:D
Ами добре, аз не съм бил зад волана и не знам
Храни се правилно, бъди активен, остани здрав
OTSLABNI.ORG


Alexi

ще ти дам жокер ,
ЦитатМаксимална мощност при    6000 об./мин.


Septerra

Отклонението на километража спрямо GPS при тези скорости хич не е малко. В Германия с мойта машина залепих 215 по табло, по GPS беше близо 200.