Съвет за покупка на Куга

Започната от Velislav, 18 Март 2019 17:32:58

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

Velislav

Здравейте, приятели!
Искам да си купя от първите модели на Куга. Бюджетът ми е до 15000 лева. Идеята ми е понякога да дърпам с него каравана до 1 тон. Имам няколко въпроса и ще съм много благодарен, ако ми отговорите.
1. Дизеловият двигател от 140 коня ще се справи ли с задачата с дърпането или да се насоча на 160?
2. Какъв разход да очаквам в София на двата дизелови двигателя? Ако някой има опит да сподели?
3. За какво да внимавам при избора? Чести проблеми?
4. Ако попадна на читав автомобил, където да сменям само масло и филтри, колко пари ще ми струва годишно?
5. Какви по скъпи периодични ремонти му се налагат?

Благодаря за помощта!


Alexi

Ако си кадемлия и попаднеш на екземпляр който няма нищо за правене ( примерно да си го купиш върнат от лизинг на под 100к км но там цените са други ) можеш да очакваш да се вместиш в 2500 лв на година - каско гражданска данък винетка обслужване ,и 1 комплект гуми на 2г  (fri)

Pyrhel

Не виждам проблем за дърпането, но маховикът може да е на друго мнение :)
Предполагам около 8л/100 градско.
Проблемите - като на всеки дизел, обслужването и ремонтите - също.
Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.

Ozzie

Колега си купи каравана. Първоначално я дърпаше с Киа Каренс. Дизелче беше, не от най- слабите, с ръчна кутия. Разходи се 2-3 пъти насам- натам и каза "Тая няма да я бъде, усещам как съединителя му идва зорлем", та мина на Субару Легаси, 4WD, 2,5 бензин, автоматик и те така.
Може би трябва да се помисли за автоматик, но не и Куга-та, 'щото сигурно ще е с PowerSHIT кутията...
По-добре с хубава жена на надуваем матрак, отколкото с надуваема жена на хубав матрак...

ivchotr

През соца германците идваха насам, дърпайки караваните си с Трабанти. Може да им е било тегаво, ама не се отказваха. Всяко лято е това, не е шега работа :D
За мен лично самоходната каравана е далеч по-добър вариант. И не се налага да имаш "Е" категория.

GP

Колега, аз в момента дърпам подобна каравана(мах 1300 кг) с Focus II комби, 2.0 TDCi, 136 к.с. и се справя. За момента съединителят и маховикът държат. Но и аз се замислям за Куга. Ти сдоби ли се с такова SUV-че?

euromanbg

Цитат на: Ozzie в 19 Март 2019 19:59:52
Може би трябва да се помисли за автоматик, но не и Куга-та, 'щото сигурно ще е с PowerSHIT кутията...

"Само" за модела между 2012-2016 са въпросните кутии :-)

tommy_sofia

Здравейте,

Имах намерения да пусна тема, но тази е доста подобна и ще задам въпроса си тук. Надявам се това не нарушава правилата на форума.

Имам намерения да си взема Kuga(2008-2012) TDCI 2.0, 136 к.с. Интересува ме в какъв диапазон е цената на смяна на съединител и скъпа ли е поддръжката на ходовата част.

Благодаря предварително!