Второто Mondeo - 2005г 2.0TDCI Titanium X

Започната от V.Buzev, 16 Октомври 2017 13:57:25

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

V.Buzev

След като Мони написа, че мондеото е продадено е редно аз да напиша, че мондеото е купено от мен 8).
Миналата седмица в сряда си стиснахме ръцете и в четвъртък сутринта вече беше на плевенски номера!
Първи впечатлиния са добри, мондеото е гледано с доста сменени неща. Има външни забележки, които с времето ще бъдат отстранени, но има време за всичко.
Двигателя се води Евро 4 с електронен актуатор на турбото и с елекронно следене на EGR-а. Малко ми се струва по-мудно от хеча, но все пак е комби и на 18ки. Ще последва чистене на EGR и колектор, че за последно така като гледам са пипани преди над 100 000 км.
В събота му смених двата пистови ремъка и каналната ролка защото простъргваше, а ремъците бяха започнали да се напукват.
Хечбека отстава за жена ми да му се радва и да си го ползва със здраве, а аз ще започна работа по комбито  :D.
Тия дни, като ми остане време ще му щракна някоя и друга снимка на актуалното състояние, че да се знае от къде съм тръгнал и да се види до къде ще стигна живот и здраве.



Alexi

ее айде честито ... остана във форума

V.Buzev

Да да, след дълго търсене на кола за жена ми установих, че за бюджета, който съм отделил читава кола трудно ще се намери. Та реших да си купя за мен, пък тя да се кефи с хеча :).

Mondeicho

Браво, поне ще се знае кой ще я обгрижва (rofl)
Честито и много безаварийни километри!
Животът като цяло е глупав, но графиката е невероятна.

exclusiveremix

Браво.Форумните коли май само собствените си сменят  (rofl) .А стария собственик какво ще търси сега,някой има ли представа?
Ford Focus Ecoboost Red Edition
Ford Fiesta TDCI Black&White

Pyrhel

Смел си, 2 броя мк3 tdci... Бих палил свещички да не изгърмят по 2 броя маховици и горивни с-ми скоро (bgm) (scared)
Дано слушат и 2те, че е доста скъпа кола за гледане.
Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.

didon80

Честито, според мен си направил разумен избор. Взел си добре гледан форумен автомобил така че не би трябвало да има неприятни изненади. Когато продадах моето мк2 и то остана във форума беше наистина страхотно и за двете страни.

Alexi

аз не знам някой да е повторил с мк3 тдци :))

Mondeicho

Цитат на: exclusiveremix в 16 Октомври 2017 19:11:50
А стария собственик какво ще търси сега,някой има ли представа?
Взел е едно чисто новичко Берлинго, но ще съжалява за фордуната (rofl)
Животът като цяло е глупав, но графиката е невероятна.

V.Buzev

Тая тема също и дойде момента за съживяване.
Да започна със снимки прясно изкъпаното комби дни преди покупката:

[attach=1]

[attach=2]

[attach=3]

На 12.10.2017 комбите вече беше на плевенски номера:

[attach=4]


V.Buzev

Не остисках дълго време да го гледам с тия очукани брони, а и от преди това се бях нацелил на един ST пакет за комби от мондео групата във фейсбук. Та след кратко умуване пазарене с човека и чакане около месец да ми бъдат пратени броните от това:

[attach=1]

Се получи това:

[attach=2]

[attach=3]

[attach=4]

[attach=5]

V.Buzev

#11
Монтирах и модул за автоматично пускане на халогените за дневни светлини. Преден десен подкални беше строшен та си набавих нов и прибрах бронята да не стърчи така неестествено.
На снимките вече е с зимните джапанки, че вече беше станало студено и не можех да продължавам с 18ките.
Минах профилактично на едно карбоново полчистване. Не че имаше нещо на двигателя ама беше на примоция и ги познавам пичовете в сервиза та се подлъгах:

[attach=3]

Не издържах дълго с тая сива решетка между фаровете:

[attach=4]

[attach=5]

И заигра черния мат. Ударих и една боица на ринговете на халогените уж с никел ефект ама не се получ точно така :):

[attach=1]

[attach=2]

Та колата си я карам всеки ден, като вече и набавих джанти 17" с гуми 225 45 17 за лятото защото с 18ките установих, че в Плевен е ужасно да се кара.
Отеделно ще пусна тема в раздела за продажба за 18" титаниум в комплект с гумите. Гумите са буквално чисто нови.

Отстраних няколко дразнещи дефекта от колата като постоянно тракане от вътрешното огледало и от държача за плафона и очила на тавана. Премахнах така грубо монтираното хенсфри Парот.
С него си е дошла колата от Италия и за пореден път се убеждавам, че италиянците са негодни парчета. Толкова груб и недодялана монтаж, рязане на кабели и т.н. ня бях виждал до сега :).

Та да видим до къде ще стигнем и с комбито като промени :)

V.Buzev

Тъкмо изрових и една семейна снимка от последното събиране за миналата година на плевенските фордове:

[attach=1]

[attach=2]

exclusiveremix

За ринговете на халогените може да погледнеш фокус 2 ,1ви фейслифт,както и последната фиеста фейслифта.Що си мисля че изглеждат поне 1 към 1 ?!
Направеното по Мондеото е супер.Определено ми харесва и черната решетка,въпреки че съм фен на оригиналните части и не бих я пипнал.
Въпрос към всички...разрешено ли е по закон да ползваме халогените за дневни светлини?А халогените плюс габаритите само отпред на фаровете ? Питам понеже искам за сивика на приятелката ми да я направя с халоген плюс габарит,но не знам дали е позволено.Съответно и какъв ти е модула ако може да споделиш ?
Ford Focus Ecoboost Red Edition
Ford Fiesta TDCI Black&White

Mondeicho

По закон не е разрешено, но има заводско модели с дневни там, така че малко е трудно да ти обясни полицая дали може. Аз съм също с модул и фаровете за мъгла са вързани за дневни, досега вече 2 години не съм имал проблеми. С халогенни крушки съм и ги намалявах на 70%. Сега обаче изпадна един ксенон и ще го сложа да пробвам как е, дано не заслепява, че него няма как да го намаля  (rofl)
Животът като цяло е глупав, но графиката е невероятна.

exclusiveremix

Цитат на: Mondeicho в 23 Януари 2018 17:26:31
По закон не е разрешено, но има заводско модели с дневни там, така че малко е трудно да ти обясни полицая дали може. Аз съм също с модул и фаровете за мъгла са вързани за дневни, досега вече 2 години не съм имал проблеми. С халогенни крушки съм и ги намалявах на 70%. Сега обаче изпадна един ксенон и ще го сложа да пробвам как е, дано не заслепява, че него няма как да го намаля  (rofl)
Аз мисля LED да наблъскам от китайско... габаритите и са същия висок клас Osram като в моя фокус 5000К и мисля да ги вържа към халогените който очаквам в същата темп.Заводско и аз се сещам за автомобили,на който дневните светлини са на халогените.Но все пак,българската полицейска работа ...
Ford Focus Ecoboost Red Edition
Ford Fiesta TDCI Black&White

Ozzie

Цитат на: exclusiveremix в 23 Януари 2018 16:56:51...разрешено ли е по закон да ползваме халогените за дневни светлини?

Цитат на: Mondeicho в 23 Януари 2018 17:26:31По закон не е разрешено...

Значи, закона е много разтегливо понятие.

Чл. 74. (1) Допълнителни светлини за мъгла може да се използват само при значително намалена видимост поради мъгла, снеговалеж, дъжд или други подобни условия. Тези светлини не може да се използват самостоятелно.

Не случайно подчертавам "допълнителни".
Чел съм поне две съдебни решения от различни съдилища, които тълкуват "допълнителни", като светлини, допълнително монтирани към автомобила. Като на Жигулитата и Москвичите едно време, дето им слагаха по броните.
Та по тази логика, ако са монтирани от завода, не се водят "допълнителни".

От там нататък е въпрос на етика спрямо другите участници (най- вече тези дето са срещу нас), да се ползват наистина само при намалена видимост.
По-добре с хубава жена на надуваем матрак, отколкото с надуваема жена на хубав матрак...

Alexi

ами точно тия като на колегата са допълнителни ,хем са халогени хем не са от завода :) инак има коли с дневни светлини в халогена но там не могат да ти кажат копче ,фабрични са ..

V.Buzev

На хечбека са точно така както е написал Алекси - допълнително монтиран халоген на мястото на оригиналния с ринг за дневни светлини. Понеже свети доста слабо ринга реших да го пусна да свети заедно с халогена пък и не ми се пускаше отделен кабел от модула за дневните до ринговете.
Ей ТАКИВА са, но аз ги купих от Алито преди година.
Иначе на комбито си е стандартния фар за мъгла и вместо модула да ми пали ксенона или дългите на някакъв процент (което за мен е супер гадно и заслепяващо) реших да са фаровете за мъгла, тъй като са насочени надолу и по никакъв начин не могат да пречат на насрещния автомобил.
По закон не може да се ползва фар за мъгла в комбинация с габарит, но при положение че свети само той и като врътна на габарит гасне, смятам че не би трябвало да има драма.
Пък и като гледам колите из града 50% от тях карат на габарит + фар за мъгла.

V.Buzev

Автомобилът се продава!


V.Buzev

Продадох хечбека и понеже жената не си харесва нищо друго вече 2 месеца комбито е спряно от продажба.
За момента се кара редовно  :D. Набухах му разни добавки в маслото и горивото да видим ще има ли някакъв ефект.

V.Buzev

#21
Автомобилът прехвърли зъб на веригата отново. Няма сили да се разправям с него, а не ми се наливат и средства повече.
Отделих повече от година за да го направя във видът, в който го продавам в момента.

Линк към темата за продажба.

Mondeicho

Вили, дано се намери някой да го оцени. Жалко, че ще се разхвърля на части...
Животът като цяло е глупав, но графиката е невероятна.

Alexi

що не му вземеш един мотор от англичанка ,салона и купето ми се видят в отлично състояние

V.Buzev

Цитат на: Alexi в 24 Юни 2019 14:05:25
що не му вземеш един мотор от англичанка ,салона и купето ми се видят в отлично състояние

Така е Алекси, ама знам ли тоя двигател и той в какво състояние ще е!
Купе, салон и окачване са в много добро състояние. Няма грам ръжда, няма чукане и клопане по неравности.
Просто вече не ми се занимава с тая кола.
Дано да се намери някой да ми оцени трудът, защото не ми се разпродава на части. Да си пусне един мотор в коша и да си я ползва със здраве!

V.Buzev

В крайна сметка колата не можа да си намери нов собственик. Всеки искаше да я вземе на смешни пари. Отлежа 3 месеца под ореха пред вкъщи иииии......
Намерих нов двигател. Абсолютно същия като моя. Спазарих го за 700 лв. абсолютно гол без никаква периферия, но с неговите си зъбни колела и вериги. Това беше най-ниската цена на двигател от тези години. Всички други искаха от 900 лв. нагоре.
Двигателят вече е в купето и мондеото е отново по улиците :). За сега ше го покарам и ако не открия дефекти отива на пазара.

Mondeicho

Честито возене ???
Дано повече не те тормози и да си я караш със здраве. Пък после на пазара, щом така си решил. Иначе за тази марка на никой не му се дават много пари, масово я гледат с минимум средства и посредствени части. Затова после нямат и хубаво мнение за марката. Лично аз нямам оплаквания, слагам качествени части и засега над 80 000 км нямам особени драми...
Животът като цяло е глупав, но графиката е невероятна.

V.Buzev

Еми мондеото се продава. Харесал съм си мк4 и това нямам какво да го правя.
Колата е с подменен двигател - имам налична фактура за новия. За момента не проявява дефекти. Пали и върви нормално.
Надявам се някой от форума да я вземе.
Ще пусна тема и в раздел Продава.

V.Buzev

Една снимка със зимните джапанки от срещата на Плевенските фордове за края на годината:

[attach=1]

exclusiveremix

Като я видях снимката качена в ФБ групата,си знаех че си ти  8) .Мондеото много хваща окото.
Ford Focus Ecoboost Red Edition
Ford Fiesta TDCI Black&White