Осветление в краката за Focus

Започната от vanvan, 14 Ноември 2012 21:56:40

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

vanvan

Привет!

Изрових това:
http://www.fordstownerssa.co.za/forums/viewtopic.php?f=57&t=18973

Извинявам се ако вече го има в друга тема. Ще го тествам задължително уикенда...


P.Kostadinov

Аз съм ползвал диодна лента,незнам какво консумират въпросните крушки,но лентата общо от двете страни ми е 1метър и консумацията е точно 3W,а и свети много по ярко,в подписа ми има снимка,но бялото също стои много добре,макар моето да е синьо :)
Карай толкова бързо,колкото бързо би могъл да спреш !

vanvan

Тук по-скоро ставаше въпрос за ползване на оригиналната инсталация - по думите на потребители от чуждестранни форуми, Фокус 2 има стандартно окабеляване и цокли за крушки (но без крушки) за осветление в краката (footwell lights). Някой някога е ровил под таблото на Фокус-а си и е открил въпросните цокли, навил е крушки там и е останал приятно изненадан от новата екстра, с която се сдобила колата му...

Някой пробвал ли е?  ;D

tha22don

Мдааа..само, че на МК1.5 - има оставено окабеляване, но е екстра, за която ти искат пари - а всъщност махаш 1-2 болчета, завиваш крушките и толкова :)

Nebhotep

От 1986 година насам скорпиото, сиерите и ескортите имат тази екстра даже в средните нива на оборудване, а какво остава за фокусите. Разтърси се хубаво под пластмасите и се наслаждавай. При мен на ескорта шофьорската фасунга беше на снопа кабели зад радиото, а пасажерската беше навряна доста на високо зад един от маркучите за вентилацията зад жабката. Успех!


Глупаците спорят с другите, а мъдреците със себе си!

G_o_c_e_v

Аз вече 3 пъти гледам за кабели, ама нямааа.... дано от 4-я път вече пък се пръкнат тея кабели най сетне :D
Автомобила не е признак за социален статус, така че не го възприемайте, като такъв!

Bobi

И мен горещо ме вълнува този въпрос. Я кажете къде по-точно трябва да гледам на Фокус 2?

Nebhotep

#7


Глупаците спорят с другите, а мъдреците със себе си!

Bobi

Това с диодната лента в багажника ми хареса много. Много е слабо заводското осветление в багажника на фокусите - почти не се вижда нищо.

Dmitarcho

На мк1 има само един плафон в единя левия край на багажника - найстина нищо не свети. Аз такава лента съм замислил да слагам под предния капак - наложи ти се да човъркаш нещо по тъмно .... нищо се не вижда ;)
Ръца Пръца


Nebhotep

По- горе в темата са дадени и други преработки във вратите и салона. Успех!


Глупаците спорят с другите, а мъдреците със себе си!

Nebhotep

За фокус МК1:

Едно от възможните места на фасонката в този сноп завита под изолациите на дълбоко:



Ето темата: http://ffclub.ru/topic/11995/jump_360/#comments

Плафон за задните пасажери МК1: http://ffclub.ru/topic/7786/#entry441267


Глупаците спорят с другите, а мъдреците със себе си!

vanvan

До колегата с Фокус 2:
Аз днес влезнах в бокса и за 2 минути работа вече имам осветление на краката, точно както е описано в линк-а от първото мнение в темата. Само слагаш обикновенни крушки 12 V / 5 W. Супер е, нямам търпение да се стъмни за да се повозя на "светло"!

Поздрави!

Bobi

Благодаря, колега! Нямам търпение да изляза от работа и да проверя дали имам окабеляване и букси.

Dmitarcho

Цитат на: vanvan в 17 Ноември 2012 15:25:29
До колегата с Фокус 2:
Аз днес влезнах в бокса и за 2 минути работа вече имам осветление на краката, точно както е описано в линк-а от първото мнение в темата. Само слагаш обикновенни крушки 12 V / 5 W. Супер е, нямам търпение да се стъмни за да се повозя на "светло"!

Поздрави!

За да се возиш на светло,трябва да караш с отворена врата ;) осветлението в краката свети с плафона в купето ;) иначе е много хубава екстра, като е тъмно на въм,да отвориш вратата и да видиш къде стъпваш като влизаш в колата. Боби...дано имаш такива фасунки скрити из сноповете :)
Ръца Пръца

Nebhotep

#15
И да няма, с малко мерак ще си направи сам и ще стане даже доста по- красиво!
Например както аз съм направил с плафоните в краката отзад, плафона отпред между сенниците и в багажника:









Глупаците спорят с другите, а мъдреците със себе си!

Dmitarcho

то винаги има как да се направи ;) но ако си го има фабричо...само ще го улесни ;)
Ръца Пръца

vanvan

Цитат на: dmitarcho в 17 Ноември 2012 15:56:31
За да се возиш на светло,трябва да караш с отворена врата ;) осветлението в краката свети с плафона в купето ;) иначе е много хубава екстра, като е тъмно на въм,да отвориш вратата и да видиш къде стъпваш като влизаш в колата. Боби...дано имаш такива фасунки скрити из сноповете :)

Споко колега, затова съм сложил част от изречението си в кавички, знам че няма да свети докато карам. А ако трябва да сме точни, плафона свети докато не дадеш контакт на тея Фокус-и, така че есктрата наистина си я бива.

Фасонките са близо до централната конзола и от двете страни. Като се наведе човек отдолу се виждат как излизат откъм страната на таблото (или волана), а не от страната на преградата към двигателния отсек. Веднага се забелязват ако ги има, поне аз веднага ги скивах.

Bobi

Аз проверих набързо и не ги видях. Утре ще проверя по-обстойно. Можеш ли да снимаш точното местоположение ?Ще съм ти благодарен.

G_o_c_e_v

Аз пак гледах под волана и единствения кабел, който върви там е този за ключа, мигачите, чистачките и няма фасунка....
Автомобила не е признак за социален статус, така че не го възприемайте, като такъв!


ganador

И аз гледах... няма никой. Но, сега съм на друга тема (комфорт-мигачи) и това осветление ще почака.

Bobi

След няколко часа, прекарани в четене на чужди форуми, ситуацията с осветлението при Фокус Мк1, Мк2 и Мк2.5 е следната:

Окабеляването и фасонките са слагани на random принцип в колите, няма значение какво оборудване е колата,  т.е. някой Титаниум или Зетек може и да ги няма, а един LX или Амбиенте да ги има. Луда работа, типична фордовска.

Другата тъпотия е, че много хора с Фокус Мк2 и най-вече Мк2.5 се оплакват от това, че дори и при наличието на фасонки, след слагане на крушка, осветлението не тръгва, защото не отива ток.  Проблемът се решава със софтуерно активиране.

Желая ви успех и късмет. Утре ще разбера дали съм късметлия или не.

whaaazp

И при мен липсваше и съответно се наложи да си прокарам окабеляване от плафона на тавана. ;)

G_o_c_e_v

Днес не му простих...


Окабеляване пуснах от кабела за плафона, който върви по лявата предна колонка. Тънък черен кабел със синя лента по него. Пуснах кабели и до задните, но нямам крушки и когато ги направя ще пусна снимки отново...
Автомобила не е признак за социален статус, така че не го възприемайте, като такъв!

elmarr1974

Аз имам Ford Focus mk2.5 и имам същия проблем с осветлението в краката.Намерих фасонките,имат кабели сложих крушки и не светнаха.Замерих с пробна лампа и до тях не стига ток.Проследих кабелите на двете фасунги,влизат в голям сноп кабели.Всичко друго свети,плафон,осветление в жабката,само тези в краката не тръгват.Как да ги пусна.

G_o_c_e_v

Цитат на: Bobi в 28 Ноември 2012 06:52:06... Другата тъпотия е, че много хора с Фокус Мк2 и най-вече Мк2.5 се оплакват от това, че дори и при наличието на фасонки, след слагане на крушка, осветлението не тръгва, защото не отива ток.  Проблемът се решава със софтуерно активиране.

Желая ви успех и късмет. Утре ще разбера дали съм късметлия или не.
То си го пише два три поста на горе.
Автомобила не е признак за социален статус, така че не го възприемайте, като такъв!

ivchotr

Ей, като Иисус ги възкресяваш тези теми, ве (fri)

G_o_c_e_v

Загубил съм тренинг, сега загледах, че съм я извадил от небитието  (tooth)
Автомобила не е признак за социален статус, така че не го възприемайте, като такъв!