Въпроси, препоръки и оплаквания

Започната от Pyrhel, 17 Септември 2011 00:45:35

« назад - напред »

0 Потребители и 4 гости преглеждат тази тема.

Backstage

Цитат на: ForeverFord в 26 Май 2014 18:17:41


Само може на Bobi и Amplified да съм им разменил места,ще ме извиняват
не си  ^-^


opex

тия дни забелязах, че над аватара пише "Форум на ФордБГ.ком" и от тогава просто ми бърка в мозъка, че би трябвало да е нещо като "Форум на БАФС" и не ми дава мира....
мисля, че имам OCD или нещо от сорта
qaяכSTuning
"I'd rather lose by a mile because I built my own car, than win by an inch because someone else built it for me. Your car is your story, so don't let someone else write the book."
Нося отговорност за това, което съм казал и което съм имал предвид - Не нося отговорност за това, което е разбрал някой отсреща.
Suum cuique

kaloqn

Форумът не е на БАФС, доколкото знам.

Pyrhel

Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.

opex

qaяכSTuning
"I'd rather lose by a mile because I built my own car, than win by an inch because someone else built it for me. Your car is your story, so don't let someone else write the book."
Нося отговорност за това, което съм казал и което съм имал предвид - Не нося отговорност за това, което е разбрал някой отсреща.
Suum cuique

baibradar

Може ли да се направи всеки потребител да има място с избрани теми от форума. Нещо като фаворитите на браузера но с теми от форума. По руските форуми го пишат като "Избраное", а на всяка тема има бутон "Добавит в избраное".

Pyrhel

Когато добавиш тема в такава група какво се случва? Или просто седи някъде в менюто за по-лесен достъп?
Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.

baibradar

Да точно за по лесен достъп. Ако темата е стара и е потънала назад не се налага да е търсиш. Например - набелязал съм си няколко теми на колеги как се сменят и ремонтират някой неща а сега не ми трябват, но в един момент им идва времето и с 2 клика и си там. Ако е необходимо мога да пусна скринове как е при руснаците.

Pyrhel

Вече я има. Долу в темите има бутон добави отметка, горе в менюто има опция "моите отметки". :)
Ако се сетите за някакъв по-човечен превод на bookmark на български - давайте :D
Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.

SICKandPROUD

#399
Много бърза реакция, доволно ми се вижда така с "моите отметки".  8)


Не са важни конете в мотора-важно е магарето зад волана !!!


baibradar

#400
Супер  (clap)
Благодаря за добавката.

bikercho

Искам да попитам защо след като съм си пуснал тема с правилен раздел още на деня администраторите са я сложили в кофата ? Некоректно много некоректно според мен нищо лично но това е мое мнение.

Pyrhel

Честити празници, най-напред. Хубавото на личните мнения е, че не е нужно да се взимат предвид. Твоят въпрос не е по-различен от останалите 1113 - т.е. 1113 човека са питали едно и също на правилното място: в правилния раздел, НАЙ-ГОРЕ има голяма закачена тема (2228 отговора) в червено за кодове за радиото.
Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.

Alexi

ама виж втория опит е успешен .. а аз очаквах отделна тема с оплакване :)

Pyrhel

Май ти беше оня със средните пръсти? Ако обичаш, размахвай си ги у вас. Твоите проблеми са си само твои, няма да позволим да ги превръщаш в наши.

Към всички успешни българи от ново поколение: щом хиляди хора са използвали и продължават да използват форума (включая и темата за кодовете) успешно и ползотворно, значи можете и вие. И ако не ви харесва отношението ни към мързели и готовани - горе има един бутон "X", натиснете го и мигновено проблемите ви ще се разрешат.
Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.

Alexi

в някои форуми споренето с админи и модератори води до банване .. тук поне се дискутира

zloster

В тази обява "Купувам" има ценна информация за хората от Варна. Тези дребните неща винаги трудно се намират. Според мен е добре да бъде изнесена част от информацията към раздел "Сервизно обслужване" - https://fordbg.com/forum/index.php?board=38.0
Чукча не читател, чукча - писател.
Смисъл, произход и употреба са пояснени на http://dslov.ru/pos/38/p38_229.htm
За обогатяване и подобряване на говорно-писмената ни култура: https://rechnik.chitanka.info/ http://ibl.bas.bg/rbe/ https://rbe.chitanka.info/

F Focus

#407
трия ти мнението като откровено заяждане .. а "модератора" който цитираш всъщност е едноличния собственик на форума и ти предлагам да спазваш правилата му колкото и абсурдни да ти се виждат :) отскоро си тук ,и може да се окаже и че си за малко ..

Поздрави ,Алекси

Pyrhel

Фокус, чета какво си написал (от линка в поста ти за редакциите) и не разбирам какво имаш предвид? Критиката е полезна, когато е градивна. (beer)

ПП: Няма "официален форум", единият е по-стар от другия, това е разликата между двата.
Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.

F Focus

Здравей Пърхел,

За градивната критика си прав, както най-вероятно и за други неща...
Харесва ми, че форумът има собственик, което е за предпочитане пред избран такъв! Така той ще се старае нещата да вървят.
Ето градивна критика от мен-защо да не е добре да се използва при отговор цитат? Не зная форум, където това да е нежелателно, ама Ръководството да го реши окончателно и да го напише, ок?
И не, че е важно, или ме интересува кой-знае колко, ама защо другият форум се рекламира, като официален сайт...?

Поздрави,

Пламен


Ozzie

#410
Цитат на: F Focus в 15 Ноември 2020 12:09:19...защо да не е добре да се използва при отговор цитат?
Защото живеем в 21 век. Много от потребителите ползват форума през мобилно устройство - било то смартфон или таблет. Сещаш се, дисплеите са ограничени, освен това, често се ползва и когато не сме закачени на домашния WiFi, а на мобилни данни от оператора. Като вмъкнеш абсолютно ненужен цитат на последното мнение в коя да е тема:
1. "Разтягаш" страницата на темата. Налага се да четем едно и също нещо два пъти. Абсолютно ненужно.
2. Генерираш допълнителен трафик за едно и също нещо.
Приемаме, че текста не генерира кой знае какъв трафик, но когато има мнение с изображения, то същите биват зареждани толкова пъти, колкото са цитирани. При домашната мрежа не е кой знае какъв проблем, приемаме, че скоростта е константна. По друг начин седят нещата, когато сме навън и ползваме услугите на мобилния оператор. Скоростта е по-ниска, зареждането и опресняването на страниците става по-бавно. Това от мен, като обикновен потребител.
Ако искаш да се обърнеш към автора на последно мнение в коя да е тема, може просто да използваш никнейма му, като сложиш @ пред името. Обикновено повдигам името с таговете за удебеляване на шрифта.
Давам пример с едно от последните ми мнения в темата за разкодиране на музиката -> https://fordbg.com/forum/index.php?topic=5.msg140106#msg140106

P.S. Както виждаш, от твоето мнение съм цитирал само частта, на която смятам да отговоря, но не и цялото мнение. Това е приемлив вариант, за който никой няма да ти направи забележка.
(fri)
По-добре с хубава жена на надуваем матрак, отколкото с надуваема жена на хубав матрак...

F Focus

Добре, добре-ще ме уморите с тези нет-технологии и похвати-предавам се! (tooth)
Ама се сетих за още нещо, което не е в никакъв случай критика-просто ми е направило голямо впечатление-пълно е с теми на потребители с всякакви проблеми за разрешаване, на които е отговорено от добронамерени хора в час с проблемите, след които задалият въпроса изчезва, без да каже какво-що, как и изобщо?! Хем отговорилите на питанията за проблем му пишат да каже дали проблемът(и) е решен, ама Тц-ни кост, ни вест! Някакви мерки срещу такЪви потребители има ли-добре би било да има! Занапред никой за нищо да не им отговаря!
В другият форум за всеки проблем и за решаването му споделях какво-къде и за какви суми съм го решил, и се намери един-Аспасия, който ме обвини, че се хваля, колко съм богат, за да давам такива суми...?! Абе какви ли не ги няма...!Е, аз този същият го "нахраних" пребогато и се кротна, ама кВо става във форумите на форд, бе народе...?
Поне този е къде-къде по-читав!

Bizu

@Ozzie, в България мобилният интернет е много бърз (при положение, че си със смартфон) иначе за останалото съм съгласен.

ivchotr


Alexi

цитирането на предходно мнение  ,както и два последователни поста са забранени във всеки форум който посещавам ..

zloster

Да ПОТРЕТЯ:
Има една година вече този форум да е БЕЗ РАЗПИСАНИ ОФИЦИАЛНО ПРАВИЛА.

Цитат на: zloster в 28 Октомври 2020 21:01:48
Има-няма година сме без официално разписани правила.
"Сега за цитатите": ПокажиСкрий

На много места не се отнасят отрицателно към тях, защото много хора трият/редактират мненията си, когато ги хванат в писане на глупости. Съответно се загубва голяма част от дискусията. Цитирането е механизъм за защита от това поведение с триенето. Тук такова явление не съм наблюдавал.


Излезте от профила си и пробвайте да създадете нов потребител. И там на страницата цъкнете "5. Запознайте се с ПРАВИЛАТА за използване на форума преди да публикувате. Ако не сте съгласни с тях - напуснете." Вижте къде ви препраща...
Чукча не читател, чукча - писател.
Смисъл, произход и употреба са пояснени на http://dslov.ru/pos/38/p38_229.htm
За обогатяване и подобряване на говорно-писмената ни култура: https://rechnik.chitanka.info/ http://ibl.bas.bg/rbe/ https://rbe.chitanka.info/

Pyrhel

Чакам Final, за да се обнови, защото има отделни страници в него: https://github.com/SimpleMachines/SMF2.1/milestones
Или ако няма изгледи да го довършат скоро (правят го от ~10 години) след нова година, обмислям преминаването към MyBB и тогава ще попиша.
Бяха доста хубаво структурирани в отделна страница, но ги загубих при един ъпдейт.
Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.

F Focus

#417
Пак съм аз! (tooth)
Малко преди да се махна имам добро(според мен) предложение-да се въведе система за рейтинг на всеки потребител, който ще се вижда на профила му според това, колко и дали е бил полезен, като гласуват всички потребители. Така е във офроуд-форума, който за мен е най-добрият автомобилен форум в наше село! Така, като някой ти отговори на въпрос за даден проблем веднага ще видиш кой ти отговаря на питането-паразит, драскач, заядливец, мераклия-драскач, или наистина човек, който е в час!
Надявам се да съм бил полезен!
Оставам с най-добри чувства към Ръководството на Форума, но не и към нЕкои от потребителите!
Искам да благодаря на всички, които ме приеха добре след регистрацията ми тук-като Варненската група, например-да сте живи и здрави, и ме търсете в другият форум, въпреки, че този ми е по-на сърце!

П.С. Абе аз, не съм в час много-много в нет-технологиите, и изобщо не знам  как да се отпиша оттук? Пулих се, зяпах, ама нищо подобно не вдянах! Моля помогнете, за да не нервя нЕкои от присъстващите тук и да ги отърва от присъствието си и да не им развалям самочувствието, че не са гоУЕми тъпанари и безполезници, каквито всъщност са си! (tooth)

Ozzie

#418
@F Focus
Само за информация - това с рейтинговата система не е толкова просто, както го мислиш, освен това, имам съмнения, че не е приложимо за всички платформи, които биват ползвани за форуми.
Не е нещо, което да се вземе наготово и да се плясне към форума. В някои случаи трябва да се пише нов код и т.н. А пък веднъж като му се обърка кода на форума, последващи модернизации и обновявания стават лееееко сложни.
По-добре с хубава жена на надуваем матрак, отколкото с надуваема жена на хубав матрак...

Alexi

Focus - даваш Log out ,и повече не влизаш .. това си е истинско отписване ( ама не влизаш ,а не като теб да се "отписваш" през ден ,но през 2 часа да си вътре - щото тия неща се виждат ..  ) ..а рейтинговата система се е доказала като неефективна и малко форуми я предлагат