Актове - глоби, давности, разяснения

Започната от Bobi, 27 Септември 2011 01:16:03

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

amplified

А какво правим с тъпите цифри? щото моите седят като изакани там като махнах стикерите :(


hitrata_lisi4ka

Искам нещо русо, може и метла!

Alexi

те да имат късмета да ме глобят за цифрите .. щото нямат махане .. преди вземаха по 40 лв за маркиране сега да ги махаме айде няма нужда..

Чебурашка

Те и сега ще взимат по 40 лв за снимки и някаква лепенка примерно телефон на пътна помощ  (hammer)

escobar

Фиестата никога не е маркирана, много съм доволен от факта.
2 години Алианц, сега Армеец. Снимките са безплатни, ако искаш да и маркират компонентите с пясъкоструй тогава май е 30 лева.

Хубаво е, че ФОРД не е сред най-атрактивните коли за крадене. Виж Пасат, Х-сериите на БМВ и Ауди ги отнасят като бръмбар сламка.

Alexi

абе каква е давността на фишовете .. че само за тая седмица станаха 2 и взе да ми писва аз само за куките тряа да бачкам ... тия няма да ги платя посмъртно .. без колан в града и неправилно паркирал заедно с още 20 коли но те си стоят щото шофьорите им ги няма а аз бях там  :-[

supertorr

В София има едни така наречени " бус ленти" и следва да се движат средства на градски транспорт и евентуално със спец. режим когато е необходимо. За контрол на спазването са наслагали N брой камери, но какъв е ефекта-
Днес 9ч. Ц. Шосе от хотел Плиска до моста над Алея Яворов поради задръстването преминах за 5-7 минути за което време изброих около 70 превозни средства, най-вече коли карайки си без притеснения в тези бус ленти. В часта от Алея Яворов до Орлов мост пък изобщо не се различаваха различни ленти, еднакъв трафик, еднакво задръстване, а там има поне 3-4 камери... И каква излиза или има над 35000 " глобени" само от този участък. за месец / 7коли в минута Х 60 мин. Х 3часа пик Х 30 дни/ или камерите за са за украса.
Кога то имаше патрулка и следяха и санкционираха ефекта беше по-добър....

tropper

Проблемът е че когато има патрулка, самата патрулка "паркира" в бус-лентата и на големите автобуси им се налага да се изнасят в стредната лента, като завивайки често блокират и лявата (защото са големи) и така вместо патрулката да освобождава бус-лентата от неправомерно движещи се по нея, тя повече затруднява движението както на автобусите, така и на другите автомобили, когато се наложи автобус да се изнася за да заобиколи патрулката. Това нещо се случваше миналия сезон редовно в другата посока - от Орлов мост към Плиска.  (hammer)
Късото съединение прави силата!

http://www.zahranvane.com/

hotblooded

Цитат на: supertorr в 12 Октомври 2012 09:58:39
В София има едни така наречени " бус ленти" и следва да се движат средства на градски транспорт и евентуално със спец. режим когато е необходимо. За контрол на спазването са наслагали N брой камери, но какъв е ефекта-
Днес 9ч. Ц. Шосе от хотел Плиска до моста над Алея Яворов поради задръстването преминах за 5-7 минути за което време изброих около 70 превозни средства, най-вече коли карайки си без притеснения в тези бус ленти. В часта от Алея Яворов до Орлов мост пък изобщо не се различаваха различни ленти, еднакъв трафик, еднакво задръстване, а там има поне 3-4 камери... И каква излиза или има над 35000 " глобени" само от този участък. за месец / 7коли в минута Х 60 мин. Х 3часа пик Х 30 дни/ или камерите за са за украса.
Кога то имаше патрулка и следяха и санкционираха ефекта беше по-добър....
Доста често като се "качваш" на Цариградско - трафика те "натиска" и оставаш в bus-лентата, освен ако не си нахален....

Marlboro

Цитат на: Alexi в 11 Октомври 2012 18:15:59
абе каква е давността на фишовете .. че само за тая седмица станаха 2 и взе да ми писва аз само за куките тряа да бачкам ... тия няма да ги платя посмъртно .. без колан в града и неправилно паркирал заедно с още 20 коли но те си стоят щото шофьорите им ги няма а аз бях там  :-[

Като не платиш фиша, става на акт. Акта на наказателно постановление и давността му е 2 години.
Момичета, при тези цени на бензина, не идваме само за се видим!


Чебурашка

И на мен сутринта ми написаха един - карах в една забранена улица и след 15 минути разправии с  C:-) вече имам фиш на стойност 20 лв за неправилно пресичане по чл.114.2  :)) :)) :))

escobar

Само сутрин правя достатъчно нарушения за отнемане на  книжката.
За щастие катаджийте са доста разредени в час пик.

Любимото ми нарушение, което правя на връщане е - като карам по Околовръстно, на светофара на Резиденцията Бояна е ужас и карам в най-дясната ама почти в банкета, правя 3-та лента за ДЕСЕН завой, от там правя ЛЯВ завой и се включвам на Околовръстното все едно съм на кръстовище без предимство, въпреки червения светофар.
Веднъж чаках да видя за колко се минава ако се редиш по правилник около 7 минути. До тука съм спестил над 4 часа.

F9Torres

Имам един въпрос... Вчера ме глобиха за това,  че нямам колан, а всъщност имах. Точно преди да ме спрат мои приятели ми се обадиха да ме предупредят, че има полицаи и аз съответно спярх да проверя всички свтлини наред ли са, сложих си колан. Спряха ме, искаха ми всезъможни работи... аптечка, триъгълник и т.н. Показах им всичко и след това полицаят най-нагло ми заяви, че не съм сложил колан  :o И та така, писа ми акт за без колан. Въпроса ми е мога ли да обжалвам акта при положение, че бях сам и всъщност нямам свидетел???

Иван Вълков

Преди да се подпишеш на акта, трябваше да напишеш възражение отдолу  ::) - това си е твое право  и никой по този начин неможе да ти каже да не го правиш, но винаги трябва да се подпишеш на акта че иначе се подписва свидетелят(другият полицай) и оставаш без талон/книжка. По мое лично мнение винаги можеш да ги хванеш в нарушение и да напишеш възражение отдолу.

Ако жиците могат да бъдат свързани по два различни начина,то първият от тях задължително гръмва предпазителя!!!

escobar


Pyrhel

Днеска кварталния шеф ме привика. Мислех си, че ще ми връчи призовка, нещо за съда, нали г-н председателя на лъчефорума - ивайло георгиев ме съди, ала-бала. Отивам - не съм познал, снимкааа :))



Боби, ще ходим заедно към ББ Банк :D
Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.

hotblooded

 Пак партизански номера, големи ЖПО-та са тея мильовци

Pyrhel

#77
Някой може ли да ми помогне, тия координати как да ги набия в google maps ???
Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.

mapmot

Пишеш ги директно в полето Search. Или ги превръщаш в десетично представяне на градусите, и заместваш в url-то

хttp://maps.google.com/maps?ll=42.146479,24.741243



tropper

Имаш късмет - влизаш в категорията 11-20км/ч. Ако бяха измерили 74 щеше да плащаш за 21-30км/ч ;)
Късото съединение прави силата!

http://www.zahranvane.com/

Marlboro

Той е с 23 над ограничението, тъй че влиза в 21-30.
Момичета, при тези цени на бензина, не идваме само за се видим!

hotblooded

Цитат на: Marlboro Classic в 27 Ноември 2012 16:22:35
Той е с 23 над ограничението, тъй че влиза в 21-30.
Скоростта за която те санкционират е с 3км/ч по ниска от измерената, така че остава в "ниската тарифа" Виж долен десен ъгъл на фиша  (fri)

escobar

Според мене колоездачът се е засилил и са те преебали

Pyrhel

Това е добра мотивация за обжалване :))
Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.

amplified

Много си щедър, да беше казал щях да ти направя по-качествена фотосесия на колата и по-евтино (rofl)

tropper

Цитат на: hotblooded в 27 Ноември 2012 16:37:08
Скоростта за която те санкционират е с 3км/ч по ниска от измерената...
Да, точно  (thup)
Това 3км/ч важи не само за камерите, ами и за TR-4 без камера с техническо средство "палка" и два "органа", които пишат на хартия  :D
Може да видите мойта тема за потвърждение в "невероятните истории" за Добрич от това лято.
Късото съединение прави силата!

http://www.zahranvane.com/

hotblooded

 И това се дължи на факта че радарите и автомобилните скоростомери са с точност в диапазона на +/- 1%

pantata

Цитат на: Marlboro Classic в 12 Октомври 2012 11:37:27
Като не платиш фиша, става на акт. Акта на наказателно постановление и давността му е 2 години.

Това сигурно ли е? Че днес ме щракнаха "градско" с около 100 км/ч :(

emkata

  Само дето има една абсолютна давност от 10 години, това в случай, че са прекъснали 2-годишната,като са предприели някакви ( да ги наречем служебни) действия.