Ford Focus MK1

Започната от whaaazp, 19 Януари 2012 16:35:23

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

whaaazp

Пфф мн я исках тая джанта... От вчера не мога да и се нарадвам :))

На едната среща Аmplified допълнително наля масло в огъня... ;)


hotblooded

 Супер Жанти, браво....

ffmk1l

Цитат на: Bobi в 27 Април 2013 22:20:49
Джантите са лудница! Това е най-красивата оригинална джанта за Мк1 според мен. Браво!!! Капачки наскоро видях в продавалника, разгледай там.
Поздравления, все по-добър става фокус-а. Джантите от MР3 версията са жестоки, но са на второ място след джантите на СТ170.
Едно време колите се правеха от инженери, а сега - от икономисти...

tha22don

Супер са! И за мен MP3-ките и тези от ST170 са перфектните джанти за МК1.
Идеалният вариант е едните за зимата, другите за лятото  :))

Както и да е....и аз като видя такива 17-ки на фокус и ми остават очите по тях.

whaaazp

#64
И джантите на ST170 са много добри, много ги харесвам, но за момента такива:







Вратата на багажника е леко отворена, че не се събираха старите ;D

tha22don

И аз я гоня тази визия + снижаване  (thup)
Само, че съм се насочил към black-визия, понеже изпаднаха depo-задни стопове....
Но и при теб нещата вървят много стилно!
Радват от всякъде джантите!

amplified

Супер й седят... върви ся до Карфур(гърнеджиите :D) за накрайник  ^-^

whaaazp

Ех как предвиждаш и допълнително пускаш бръмбари :P Ама ще задържим за момента, наложащо е да си намеря капачки, че мн дразнят така :)

PcMan

Честити!
И аз от както си купих колата, исках тази джанта. Е, година и 6м. след това ги намерих  8)
Кой размер са ти (ако си ми писал за тях 225.45.17, не ми приличат него, а по-малки) ?
В момента съм с 215.45.17 отпред - голяма грешка. Единствено откъм визия, в другите неща няма никаква разлика. На визия до сантиметър съм особен.Не открих 215.40.17, сега ще открия 40-ки и ще метна 45-ците отзад. Така и така празнината между калника и гумата отзад е сравнително по-голяма. Чак грозна (wasntme)  ;D

whaaazp

Закъснялото  :'( пролетно почистване и пране.




Dmitarcho

Закъсняло-закъсняло ..... колко да е закъсняло :) Как не си свалил и маторя да го измиеш :D Браво ;)
Ръца Пръца

whaaazp

Пфф де да ставаше лесно и него да извадя :)) че така на място нещо ме е страх да го измия с водоструика...

petkomz

Цитат на: amplified в 06 Април 2013 23:13:06
Готско!
Друго си е като се разкарат грозните халогени :D
Eee, не така де, че вече "грозят" моя Фокус! Ама за мен са си добри, щом досега нямах никакви! :D

Vanko

 Много красив е станал Фокуса, ама и къщата ми хвана окото на мен...

Иван Вълков

Супер се получава фокуса. Браво за стилната визия и грижите полагани по колата (thup)

Ако жиците могат да бъдат свързани по два различни начина,то първият от тях задължително гръмва предпазителя!!!

whaaazp

#75
Да ъпна темата с малко стар материал...

Още като бях свалил всичко за пране, изолирах пода и си прекарах кабели за осветление в задните крака..  ^-^ ^-^




Сложих такива лед плочки под предните седалки - не намерих място по пластмасите да си изрежа дупки за плафони..
За жалост светят малко по-различно от предните   (angry)



whaaazp

Нааай-накрая си направих и преходниците за СТ халогените...


whaaazp

Малко да up-на темата със стара информация.

Лятото протече водната помпа...

Нова водна помпа + нов термостат

   

Промихме системата + нов антифриз

   

whaaazp

#78
Отделно наскоро дойде и времето за смяна ремъци, заедно със смяната на ангренажа, смениха гумичките на клапаните и ги регулираха.

Оригинален  комплект:  ^-^


Ролката освен щампа "FoMoCO" имаше и голяма щампа DAYCO  :D

   

Пистов ремък:



Отделно сменихме: ролката на обтегача + лагера на паразитната ролка .  Паразитната ролка е метална, мястото на лагера е конусовидно и се сменя лесно. Лагера е 6203 2RS.

Снимки за жалост, имам доста малко - ресторнах си телефона, без да направя бекъп  :-[

И две снимки на колата от лятото:






marti1996

а как свали седалките ако не е тайна, фокусника е страшен впрочем.


Ина Тодорова

Здравей,
Имам един въпрос. Харесах си като твоите джанти и аз съм с фокус 1,6. Промени ли се разхода ти, твърдостта на возене и като цяло имаше ли някаква значителна разлика от 16-ка примерно. ^-^

gro gro

Здравейте,
От къде купихте подлакътника

ivchotr

Гро гро, прави ли ти впечатление, че тази тема не е активна от 3 години? Не е много вероятно някой да ти отговори.
Иначе подлакътници има из разни магазини за джунджурии по колите. И аз съм намислил да слагам един на ТДДИ-то, че няма заводски. Само че не се хваща за седалката както заводските на МК 1, а за барчето между седалките. Нещо подобно е ЦЪК

whaaazp

Дал си линк към снимка от темата, в която пишеш.  :D

Подлакътника го взех от Германия, както се вижда, преди доста време.



ivchotr

На мен ми излиза една голяма снимка на подлакътник ::)

Ozzie

Която снимка е точно на подлакътника на колегата whaaazp, публикувана на трета страница от настоящата тема. ;)
По-добре с хубава жена на надуваем матрак, отколкото с надуваема жена на хубав матрак...

ivchotr

Хубаво, де. Да търся ли друг модел или човекът сам ще си намери ::)

xpl0d

Малкo повече информация може ли за фаровете, светят ли добре, пожълтяват ли, колко ги взе?
Наумил съм си на моя преди фейслифта да си сложа от фейса, че не ми харесват как светя, а и много пожълтяват..
С буксите как се оправи, моите не искам да ги режа и мисля някакъв вариант за преходник.

Nicko97

Цитат на: whaaazp в 07 Март 2018 23:19:04
Дал си линк към снимка от темата, в която пишеш.  :D

Подлакътника го взех от Германия, както се вижда, преди доста време.

Халогенните и решетката  бараш ли ги ?  ако са на колата още ?

whaaazp








Много безаварийни километри на новия собственик.

Темата е за заключване.