Летни гуми - мнения, отзиви, коментари

Започната от Bobi, 25 Октомври 2011 21:38:11

« назад - напред »

0 Потребители и 2 гости преглеждат тази тема.

Bobi

Нека в тази дискутираме летните гуми.Кой с какви кара и какви впечатления има.Ще започна с гумите, с които купих колата - Michelin Pilot Primacy


+ перфектно поведение на суха настилка
+ много тихи
+ не се износват бързо

-  лошо поведение на мокро
- аквапланинг

Като цяло съм доволен, но за другата година мисля да ги продам и да пробвам друг производител.


amplified

Аз мисля такова да си търся за следващи гуми

http://www.tyrereviews.co.uk/Tyre/Goodyear/Eagle-F1-Asymmetric.htm

Това е другият вариант спрямо същия сайт:

http://www.tyrereviews.co.uk/Tyre/Michelin/Pilot-Sport-3-PS3.htm

dimkaraganchev

От миналата година съм почитател на гумите Hankook. И на двете коли съм с Hankook Optimo K415. Далеч по-евтини са от реномираните марки, но не им отстъпват по поведение и качество.

+ перфектно поведение на суха настилка
+ перфектно поведение на мокра настилка
+ много тихи
+ не се износват бързо
+ сравнително евтини.

-  малко по-шумни (това се отнася за гумите на фиестата, които са 14''; Примерата е с 15'' и при нея няма шумове)

Според тези тестове: http://www.tyretest.com/pkw_sommerreifen/michelin/pilot_primacy/index.html ; http://www.tyretest.com/pkw_sommerreifen/hankook/optimo_k415/index.html не отстъпват на Michelin Pilot Primacy , даже са по-добри, а за разликата в цената няма да говорим. :))

Pyrhel

Другата кола е с мишелините на Боби, няма проблеми и наистина не се износват бързо. Следващия сезон ще се хвърлят не от износване, а от старост... 215/55 R16.

Мондеото от предния собственик дойде с Фулда Карат Екселеро 205/55 R16


Високоскоростна гума, поведението на мокро е на много високо ниво. Шум... Де да знам, мондеото е добре изолирано, не мога да кажа дали са шумни или тихи. Обаче ще ги продавам и ще минавам на по-големи/широки/семи сликове - още не съм решил.
Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.

escobar

Аз съм с Пирели P Zero. Супер гуми, нямам оплаквания. Ама нямам и база за сравнение на тази кола.
С Мишлен никога не съм бъркал.

amplified

Ей тая много ме кефи, заради 'cool'  фактора, иначе не била кой знае какво...


или тия

Bobi

Пирели P-Zero - за нея от много места чувам само добри отзиви.Само били малко по-шумни, но не знам колко е вярно.
Ханкук - Ако не си купя Continental Sport Contact 3, сериозно се замислям за Hankook Ventus V12 Evo. Според мен са идеалният баланс между цена и качество.


Иначе гумата, която ме гложди и бих искал да я пробвам поне веднъж е Nokian Z :

amplified

Pirelli-то го слагат на titanium x sport 18", най-вероятно е по-висок клас от моята в момента - goodyear excellence.
Взе да издъхва на по-хладно... ама тя е на колата от февруари 2008-ма. Иначе на топло все още е звяр откъм сцепление.

petermitkov

Цитат на: amplified в 25 Октомври 2011 22:08:37
Ей тая много ме кефи, заради 'cool'  фактора, иначе не била кой знае какво...

Вредещайн на мене лично са ми фаворит в по-средния клас гуми, и определено пак бих си купил гуми на тази фирма.
sapienti sat

Bobi

#9
Мисля, че е време да се прехвърлим в тази тема :) . Споделяйте с какво карате и впечатления, че пролетта наближава и трябва да се киха за нови гуми.
Засега съм се спрял на :

1. Nokian Z G2
2. Hankook V12 Evo



Чебурашка

Не знам за тези но съм карал Falken Sincera, ,Dunlop Sp sport 9000 и на моята съм с Michelin Primacy HP
1.Falken - добро сцепление,меки са и на сухо са по-добре от примаси НР  (thup)
2.Michelin - добри са,нямат много силни нито много слаби страни,бавно се износват   (thup)
3.Dunlop Sp sport 9000 - вече са стари,аз карах такива с  6мм - за мен са пластмасови,а на мокро са зле  (omg)

mitakinen

На моята лятото и взех тези гуми:



EP Accelera PHI 235/45/18 - 250лв. е бройката. Въпреки, че са огромни гумите са много тихи - за разлика от Мишлена с който бях преди това. Мондеото го карах със  Kumho и те бяха много добри гуми и не вдигаха толкова шум колкото BFGoodrich с които бях го купил. Заради тях си бях помислил, че са ми заминали лагерите. BFGoodrich вдигаха толкова шум, че не можех да си чувам мислите.
Жалка работа - никой от УС-то не пое отговорност - няма мъже, само мижитурки

ForeverFord

Легенди:(fe) "качи света на колела";
    Stop Walking,Keep Driving by (fe)

KILLAP

Аз съм лесен - ще карам 5 години с тези , с които дойде колата в Мото-Пфое  :)) Стига да не се разпорят някъде преди това.. някакви мишлета са... да се надяваме, че ще изкарат. Достатъчна беше инвестицията и в нови зимни.  (coffee)

Bobi


mediacenter

Здравейте колеги,
И аз започнах да се ослушвам вече за летни гуми и леко взех да се насочвам към бюджетните марки... ;D
Какво ще кажете за това:
BARUM  BRAVURIS 2

Някой има ли впечатления?
Аз лично гледах оценки в нета,но ако има някой лични наблюдения,ще съм благодарен като ги сподели.
Поздрави!

hotblooded

 Идват тежки и сравнително твърди... Наскоро четох че има доста оплаквания за поява на "балони" почти от нищо... Защо не пробваш Kleber - за 205/55/16 има доста добри цени ??

Alexi

или Матадор ,въртят се около 100 лв за тоя размер ..

mediacenter

Размера ми е 235/45/17
Kleber съм ползвал зимни и бях много доволен,но за летните виждам лоши оценки.Kleber
Направи ми добро впечатление обаче Barum-а:Barum
Само дето не знам колко достоверна е информацията в този сайт ::)
Иначе като цени,Barum излиза 170лв.   ,а Kleber-217лв. от Медина-Мед ,гледам там защото ще ползвам още 5% надолу ;)

Bobi

Моето мнение е да се стои далеч от тази марка "Барум" . Отвратителни гуми! Сашо (Alexander) може да потвърди!


PcMan

#20
Ще взимам 215.40.17 нови, но в този размер дали ще намеря сравнително тихи гуми въобще ? Сегашните ми същия размер са ужасни ! Задните са за боклука (там и отиват) мишелин от 2002-ра, а предните от края на 2008-ма дънлоп спорт макс (без тт) съответно предницата по-малко шумеше. Взех ги април с джантите и лятото не съм карал чак толкова много, изтърпях шума. Звукоизолацията е скъпа, и е разправия, и тежи ако е добра. И няма да върши работа, съседа е с Омега с ултраниски и когато те шумят на грапав асфалт, няма изолация дори омегата. Някой с повече опит при ултра нископрофилните ?  (hammer) Както се сещате става дума за грапав/стар асфалт, какъвто е поне 50% от главните пътища. На чисто нов е окей на него са съвсем леко по-шумни от зимните, поносимо. Но на стария особено от задницата какъв шум идва..   :-[

Ултраниски не се тестват от адак и компания, а знаем че от размер до размер разлика голяма, и най-много да се заблудя с покупката съдейки по по-високи и тесни гуми само черно на бяло.

Bobi

На твое място бих заложил на Континентал. Не съм карал с такива, но съм чел с дни и от всичко прочетено мога да направя следното обобщение , което естествено е субективно.
За макс. комфорт и тишина - Континетал, спортно шофиране - Мишлен, Дънлоп, Гудиър, Пирели, здравина - Бриджстоун, Нокиан

П.С. Излезнали са тестовете на АДАК за 2012. По-късно ще ги кача, а ако някой не мог мързи, да ги качва :)

Чебурашка

Еми в някои тестове мерят шума.Ето един  руски тест .Накратко ако някой не разбира руски - най-тихи са ханкук  ??? тихи са също нокиан,туйо,йокохама и бриджстоун;континентал,пирели и гудиър са леко шумни,а най-шумни са мишлен  :o

PcMan

Препратката не работи  (coffee) Убеден съм, че ще объркам и ще са шумни колкото и да чета. В препратката чак за толкова нископрофилни с усилен борд ли има ? Би било добре ! По нета информацията е неясна за този профил, или е за по-високи бордове. Почва голямото ровене weekend-a, защото гума не се връща/подменя  :D

Чебурашка

то сайта им не работи сигурно временно пробвай след време (hammer) иначе ханкука е този http://www.bggumi.com/eshop/productinfo/1/15025944/  ^-^

Alexander

Изкарах вече 1 сезон с GoodYear Eagle F1! 50% ги купих заради "cool factor"-а но като цяло страхотна гума - много съм доволен! Размера им е 235/40/18! Най-добрата гума на мокро която съм карал! Бих си ги купил отново!

"Kолкото мастурбацията може да бъде секс, толкова и карането на нова, скъпа и мощна кола на газ е удоволствие!"

by hotblooded

Marlboro

Аз карам с Pirelli P7 (205/55/16), Много съм доволен от гумите, сравнително тихи, колата се държи стабилно и на мокро и на сухо, не се износват бързо, но аз си карам и спокойно не се старая да им разказвам играта. Мондеото като го взех беше с Goodyear Eagle F1 (205/55/16),бях доволен от тях но и преди това ги бяха карали и аз 2 години и се наложи да ги сменя. Това лято на Pirelli-те, ще им е 3то и съм доста доволен, взех ги от Диана на промоция, ако не се бъркам по 128лв или 148лв бройката. Бяха чисто новички по DOT.   От Барум и Корморан имам много лоши впечатления. На предишната ми кола летните бяга Барум и бяха пълна скръб (нови). За мондеото имам 2 зимни Корморан, но съм толкова недоволен, че предпочетох тази зима да ги оставя в мазето и да си въргалям летните. Нестабилни са на сухо, на мокро и на сняг не бях впечатлен, шумни са...   
Но ако някой реши, че му трябват да пише на лично, може да се спазарим (205/55/16) на една година са, два броя. Можеби просто аз не ги оценявам, но надали  :D
Момичета, при тези цени на бензина, не идваме само за се видим!

p_yanev

Не знам за марките, но дайте нещо за цените, че аз януари се изкихах за зимни, сега трябва да вкарвам и за летни лев. Някой писа за някакви цени от 100  лв?????  И да не са сто, 120 да са пак добре - освен тестовете дайте да видим и офертите - повече ще си помогнем. Всеки като мине трима продавачи и ето ти 10-12 оферти и сравнение на цени.

Bobi

Ето и обещаните резултати от тестовете на ADAC за летни гуми 2012. Размерите, които са тествали са 165/70/14 и 205/55/16.

ADAC - 2012 летни гуми

petermitkov

Еха индийските Аполо на 4то място преди Гудиър и Йокохама ..... и за 16 цоловите китайските Хексен преди Кумхо. По принцип Кумхото у нас е много уважавана гума.
sapienti sat