Фън, спам, шитня, тр, тд!

Започната от Bobi, 18 Септември 2011 20:29:53

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

ivchotr

Керосин се продава в железариите свободно, под наименованието "газ за горене" или "газ за осветление". Бабите ни са го използвали да си пълнят газените лампи с него, а внуците им го използват да разкисват сегментите на дрЪгелите си  :D
Няма нужда да се обикаля в тъмна доба с туба около самолетите  (tooth)


saggy

#8971
ФФокус е истински агент под прикритие в самолетната индустрия. :)
Не съм сигурен дали на нова нафтова печка след 2019г. можеш да и сипеш керосин, без да има после неприятни ефекти.

ivchotr

С керосина е по-вероятно да няма проблеми, защото температурата му на възпламеняване е почти същата като на нафтата. С бензина обаче нещата са малко по-различни, защото е и по-рядък като течност. Но и аз имам съмнения в тази посока. Комънрейлът на Тойота още от преди 20 години засичаше проблем, като ѝ сипеш бензин вместо нафта и отказваше да пали :D Вярно е, че там говорим за литри объркано гориво, ама все пак...

Жоро Петков

Ако нищо от това не помогне - струпвате вестници/разпалки отдолу под двигателя и палите. Стар изпитан метод от ВСВ.
Колата 100% ще запали... е може и самата кола да се запали...но нещо ще гори  (rofl)

ivchotr

Подгряването на картера помага да се стопли маслото и се прилагаше в нашата армия докато имаше руска техника и здрави зими  :D И понеже антифризът се смяташе за ненужен разход, зимно време от охладителната система се източваше водата, а при тревога се наливаше директно загряла такава от нарочните за случая водогрейки :D Имаше и специални табелки във всяка кабина - "Източи ли водата?" :D Чат - пат се пукаше някой блок заради водача-забраван, но пък за последните беше наличен арестът - място за премисляне на грешките и доброволен труд по време на службата, с осигурена въоръжена охрана. При това безплатна :D А бе славно време си беше. Запомнящо се :D

saggy

На това вярвате ли му - https://dizzyriders.bg/post/14031/novo-germansko-izsledvane-vyzduhyt-v-sofiya-e-do-18-pyti-po-mrysen-ot-preporychi?fbclid=IwAR3iz4nqbmq7Q-xgwhMcZTjY5WeKQMGWmMbiiAbXLvaI00tS8Q3Yf5FHE78?
Дошъл някакъв германски чичко, който е викнат от "зелена" организация, и почва да мери и да обяснява колко бил мръсен въздухът и как всичко било от колите. Още вчера мернах 1-2 други статии по въпроса. Направо трябваше да дадат линк към автомобилен производител на електрически автомобили.

Ozzie

Цитат на: saggy в 09 Март 2024 14:27:05На това вярвате ли му...
Отчасти да, отчасти не.
Със сигурност въздуха на някои места в София е кофти, но не вярвам на
Цитат...неотменимото в тези части на Европа подгряване на дизеловите коли за поне 20 минути пред блока.
Може все още да има останали такива индивиди, но сигурно са един-двама на 1000. Първо не виждам, кой нормален човек има нерви да кибичи на място 20 мин. в работещ автомобил, особено при тези цени на горивата. Второ - известен факт е, че дизел загрява най-добре в движение, не на място.
Та съм съгласен, че има някаква тенденциозност в статията.
За електричките - темата е дълга.
По-добре с хубава жена на надуваем матрак, отколкото с надуваема жена на хубав матрак...

saggy

До онзи ден беше забранено в София да се карат "20-годишни дизели" в центъра, та дори въздухът трябва да е по-чист заради това. Но това показва, че са поредните измислици. Нека да видим дали въобще ще оповестят резултатите от 3-те месеца без стари коли в центъра. Според мен няма никаква промяна в замърсяването въпреки мярката и заради това ще си замълчат.

ivchotr

Специално за Жоро:
https://dariknews.bg/novini/bylgariia/osnovnite-zamyrsiteli-na-vyzduha-v-sofiia-i-v-koi-rajoni-se-disha-naj-dobre-2291897

https://bntnews.bg/news/prahat-ot-pochvata-e-nai-golemiyat-zamarsitel-na-vazduha-v-sofiya-1080847news.html

И не се е променило нищо до ден днешен.

За двигатели с вътрешно горене не се говори, но те се вкарват в новините по нареждане "отгоре". За калните гуми на строителните машини и безогледното дълбаене за нови строежи също не се говори открито.

Жоро Петков



Ozzie

По-добре с хубава жена на надуваем матрак, отколкото с надуваема жена на хубав матрак...

ivchotr

Чел съм и други поръчкови статии :D А пък и в конкретния случай се говори за пробег, при който оригиналният ангренажен ремък все още е издържал на маслената баня.

Ozzie

Закарах старата каляска да я оплакна, че трябваше да минава преглед. После минах преглед, учудващо, дадоха ѝ 2-ра еко група (1-ва миналата година) и докато се прибера ми се обади мераклия за оглед. Дойде, гледа, зяпа, заляга, покара, пък накрая се спазарихме. Във вторник я прехвърляме.
По-добре с хубава жена на надуваем матрак, отколкото с надуваема жена на хубав матрак...

Pyrhel

Честито, очакваме тема за новата (beer)
Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.

Ozzie

без дЪ сЪ убиждашшшшш.... прУспал си  (tooth)  (tooth)  (tooth)
https://fordbg.com/forum/index.php?topic=12786.0
По-добре с хубава жена на надуваем матрак, отколкото с надуваема жена на хубав матрак...

saggy

Пърхеле, изостави Форд форумът. Сега имаш възможност да се завърнеш като си вземеш нов Форд или отново ще заложиш на японската сила?

ivchotr

 И на други по-стари дизели са дали една екокатегория нагоре тази година. Нещо са им променили критериите. Въпросът е дали и на газифицираните ще вдигнат категорията?!?

Pyrhel

Цитат на: Ozzie в 13 Април 2024 23:35:05без дЪ сЪ убиждашшшшш.... прУспал си  (tooth)  (tooth)  (tooth)
https://fordbg.com/forum/index.php?topic=12786.0
Засрами се ти, от колко време не си писал в нея?!? (tooth) (tooth) (tooth)

Цитат на: saggy в 14 Април 2024 11:14:06Пърхеле, изостави Форд форумът. Сега имаш възможност да се завърнеш като си вземеш нов Форд или отново ще заложиш на японската сила?
Факт, само одобрявах нови постове от време на време. :-X
Ни едното, ще пиша през какво чудене минах, надявам се скоро, че започва втора седмица, през която ме чака на паркинга без номера, пък те ме чакат в КАТ да ги взема и монтирам. Би трябвало вторник да имам време да се занимавам.
Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.

Ozzie

Цитат на: Pyrhel в 15 Април 2024 00:22:49Засрами се ти, от колко време не си писал в нея?!?
'ми няма за какво
смених масло и филтри, само за горивния не съм намерил време все още
през останалото време нафта и газ
140 км по магистрала не се усещат в купето.
По-добре с хубава жена на надуваем матрак, отколкото с надуваема жена на хубав матрак...

Pyrhel

Оня ден ходих на пазар за стелки, много ме накефи подложката в магазина (tooth)

0-02-05-27f37e1a35839e67f1a73ff3725bb7ed1d0d06a68b8b640a5a7e17ae7b736d35_6e563206dd082160.jpg
Използвайте форума, вместо системата за лични съобщения.
Нека поощрим за същото, когато ни пишат на ЛС.
Така помагаме на други в бъдеще.


Ozzie

Актуални цени. Само не вдявам, за всички модели ли се отнасят или само за Фиеста 1,25i
По-добре с хубава жена на надуваем матрак, отколкото с надуваема жена на хубав матрак...

ivchotr

Ама и тези цени, дето завършват на 92 ст. или на 02 ст. (tooth)